Zostaw wiadomość
Wpisz poniżej: domifikacje

Kuchnia – Urządzanie, aranżacje i inspiracje

W tym miejscu odnajdziesz najciekawsze pomysły na aranżację kuchni. Dzięki zebranym inspiracjom dowiesz się, jak urządzić kuchnię w bloku, kuchnię otwartą na salon, czy też mały aneks kuchenny w kawalerce. W naszych wpisach podążamy za trendami, zatem nie zabraknie tutaj również pomysłów dotyczących aranżacji nowoczesnej, białej kuchni oraz wnętrza kolorowego z niezbędnymi akcesoriami.


Coraz częstszym rozwiązaniem stosowanym podczas projektowania mieszkań jest budowanie kuchni otwartej na salon. Dzięki temu można zaoszczędzić sporo przestrzeni w domu, którą lepiej wykorzystać na dodatkową sypialnie, aniżeli na oddzielanie pomieszczeń ze wspólnej części użytkowej. I dobrze, kuchnia połączona z salonem pozwala na spędzanie czasu wolnego całą rodziną, nawet jeśli część domowników zajmuje się przygotowywaniem obiadu.

Kuchnia w stylu skandynawskim jest jednocześnie nowoczesna i ponadczasowa. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoja aranżacja nie zestarzeje się zbyt szybko, możesz postawić właśnie na niego. Projektowanie kuchni w stylu skandynawskim nie powinno sprawić Ci problemu. Oto mały przewodnik.

Kuchnia otwarta na salon to rozwiązania aranżacyjne, które pojawia się coraz częściej w naszych mieszkaniach. Jej punktem centralnym jest wyspa kuchenna. Jak zaaranżować ją, by nie tylko ułatwiała przyrządzanie potraw, ale także była atrakcyjnym elementem wyposażenia? Sprawdźcie nasze wskazówki!

Od czego zależy wygląd kuchni? Kolorystyka ścian ma niemałe znaczenie. Ułożenie i wygląd mebli także wpływa na przestrzeń. Co jest jeszcze ważne? Oświetlenie. Gra świateł sprawia, że na niektóre elementy zwracamy uwagę, a na inne nie. Oprócz dekoracyjnej funkcji, oświetlenie pełni także praktyczną rolę. W końcu bez niego żadna kolacja nie byłaby przygotowana. Poznaj nasze propozycje oświetlenia w kuchni.

Kuchnia to ta przestrzeń w naszym mieszkaniu, w której zwykle dzieje się najwięcej. Tutaj nie ma miejsca na sentymenty, nasze kulinarne zmagania wymagają od całego kuchennego wnętrza najwyższej odporności. Sporo dostaje się blatom czy zlewozmywakowi, ale i podłoga kuchenna nie powinna należeć do ułomków i znieść nawet najbardziej radykalne kulinarne ofensywy. W jakie płytki podłogowe zaopatrzyć swoją kuchnię, by cieszyć nią przez dłuższy czas?

Widoczna metamorfoza pomieszczenia nie musi być okupiona wielkimi i kosztownymi zmianami. Czasami wystarczy detal, czasami ozdoba. A kuchnia może zyskać zupełnie nowego wyrazu dzięki samym płytkom ceramicznym na podłodze.

O gustach się nie dyskutuje, jednak obok takiej kuchni nikt nie przejdzie obojętnie. Akcja „włącz kolor” coraz śmielej przewija się przez nasze aranżacyjne pomysły i trafia pod polskie strzechy. W końcu kuchnia nabiera barw, zwykle zarezerwowanych dla salonów czy jadalni. Czy jesteśmy odważni? Może trochę, a przecież kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana… przy swoim turkusowym blacie kuchennym!

Kuchnia dobrze zorganizowana, to kuchnia wygodna, łatwa w użytkowaniu i czysta. Istnieje wiele sposobów, aby łatwym i tanim sumptem poprawić jej funkcjonalność wykorzystując niecodzienne materiały lub przedmioty, które na pewno masz pod ręką. Tanie DIY kuchenne w ośmiu prostych trikach!

Zainspiruj się

Pin It on Pinterest