Zostaw wiadomość
Wpisz poniżej: domifikacje

Sypialnia – Urządzanie, aranżacje i inspiracje

W tej kategorii znajdziesz garść inspiracji dotyczących aranżacji i urządzania nowoczesnej sypialni. Dzięki naszym pomysłom, dowiesz się, jak krok po kroku dobrać dodatki oraz meble także do niewielkich wnętrz. Pamiętaj, że aranżacja małej sypialni na poddaszu, może przysporzyć Ci wiele trudności. Nasze porady umożliwią wdrożenie nawet trudnych pomysłów aranżacyjnych.


Sypialnia to najbardziej prywatny i osobisty zakątek w domu. Kiedy mieszkanie jest małe, często służy również za biuro i pokój dzienny. W przypadku kawalerki pełni rolę salonu. Bez względu na to, jaką funkcję otrzymała w Waszych mieszkaniach, macie obowiązek dbania o nią i pielęgnowania jej tak, jak ona dba o Wasz dobry sen i zapewnia poczucie bezpieczeństwa.

Może być pudrowy, bardziej pastelowy lub nasycony, jednak mimo wielu twarzy trzyma pozycję lidera wśród kolorów wnętrz, które chętnie są wybierane. Jest określany jako kolor do salonu, ale także znajduje swoje odzwierciedlenie w dodatkach. O kim mowa? O absolutnym faworycie wśród pasteli – kolorze miętowym!

Aranżacja okna ma niezwykle istotne znaczenie dla całościowego odbioru mieszkania. Miejsce, przez które wpada światło dzienne jest bowiem mocno wyeksponowane, przez co przyciąga wzrok każdego, kto znajduje się w danym pomieszczeniu. W związku z tym należy zadbać o odpowiednie wykończenie okien dekoracyjnymi tkaninami. Jak zatem układać firany i zasłony, aby tworzyły efektowny dodatek do Twojego otoczenia?

Można spróbować dostrzec plusy obecnej pogody. Wyjść na zewnątrz w ciepłej kurtce i zapomnieć o zimnie. Najtwardsi gracze pewnie chętnie poskaczą po kałużach, popatrzą na czarne od kłębiastych chmur niebo i dostrzegą piękno w delikat… porządnie rozhuśtanych od wiatru koronach drzew.

Aranżowanie wnętrz w mieszkaniach jest zadaniem przyjemnym, ale jednocześnie przynoszącym wiele wątpliwości. Odpowiednie dobieranie wzorów i kolorów wymaga wyczucia i znajomości pewnych prawideł. Niemniej ważną kwestią jest to, jak chcesz się czuć w takim pomieszczeniu – czy ma być ono przytulne, czy też bardziej zdystansowane, eleganckie i reprezentatywne. Jaką rolę w tym wszystkim odgrywa dywan?

Sypialnia na poddaszu to marzenie prawie każdej kobiety. Jaki jest przepis na idealną przestrzeń do wypoczynku? To połączenie estetyki i funkcjonalności, dopasowanie właściwych materiałów i kolorystyki. Tylko wtedy nasza sypialnia będzie urokliwa i przede wszystkim przytulna.

Marzą Ci się amerykańskie lofty, z których obserwować można drapacze chmur? Niestety widok na Nowy York kończy się tuż po przełączeniu kanału w tv. A teraz spójrz na swoje mieszkanie – brakuje mu wyrazu? Amerykański industrial, wyrażony w dodatkach, jest w zasięgu ręki. Wyłącz telewizor i zerknij do naszego ideabooka. Przygotowaliśmy prawdziwą ucztę!

Zainspiruj się

Pin It on Pinterest