Zostaw wiadomość
Wpisz poniżej: domifikacje

Mała łazienka? Doradzimy, jak ją urządzić!


Galeria zdjęć małych łazienek

Mała łazienka w bieli w aranżacji rustykalnejMała łazienka z oszkloną kabiną prysznicową i kamiennym blatem. Armatura w kolorze jasnoszarej na ścianach i piaskowcu na podłodze.Aranżacja małej łazienki na poddaszu z wykorzystaniem stojącej szafki umywalkowej i słupka. W łazience pralka i kabina prysznicowaMała łazienka w blokuMała łazienka w bieli z dużym ceramicznym blatem i dwuosobowym prysznicemProjekt małej łazienki z wanną w bieli i odcieniach szarościMała łazienka z oknem i kabiną prysznicowąMała łazienka w bloku z wiszącymi szafkami i podświetlanym lustrem

#domitipy

Jakie kolory do małej łazienki?

Specjaliści od lat zalecają stosowanie w małych pomieszczeniach jasnych kolorów. Taki zabieg optycznie je powiększa. Użyj materiałów, które odbijają światło, z pewnością spotęgujesz ten efekt w swojej łazience.

Jak oświetlić małą łazienkę bez okna?

Do małej łazienki bez okna najlepiej wybierz oświetlenie o neutralnej barwie (z przedziału 4000-5500 K). Nie żałuj mocy i liczby punktów świetlnych. Doświetlona łazienka będzie wydawać się większa.

Najnowsze aranżacje i porady dla małych łazienek

Zdjęcie małej łazienki w bloku

11 pomysłów na małą łazienkę

 

Przechytrz przestrzeń – 7 sprytnych sposobów na małą łazienkę

 

Widok z góry na bardzo małą łazienkę z wanną wykończoną

Mała łazienka z wanną – tych 5 faktów poznaj przed zakupem!

 

Prysznic w małej łazience

Mała łazienka z prysznicem – 7 zasad optymalnego wyboru!

 

Łazienka w stylu skandynawskim

Mała łazienka i styl skandynawski? Tak!

 

Niebieska mała łazienka z systemem wannowym z kotarą prysznicową

7 złotych rad jak wybrać płytki do małej łazienki? – Będzie większa!

 

Zrealizuj pomysły

Płytki łazienkowe

Zobacz produkty »

Armatura łazienkowa

Zobacz produkty »

#domitipy

Jakie wymiary kabiny do małej łazienki wybrać?

Najmniejsze kabiny prysznicowe mają wymiary 70×70 cm, mogą jednak nie zapewniać pełnej swobody ruchów. Jeśli masz nieco więcej miejsca w łazience, wybierz kabinę co najmniej 80×80 cm.

Jak zwiększyć komfort kąpieli pod prysznicem w małej łazience?

Wybierz nowoczesną kabinę z panelem sterujących. Nawet mała kabina może być wyposażona w oświetlenie LED, wentylator, dysze masujące, deszczownice, a nawet radio. Koszt kompletnej kabiny 80×80 z hydromasażem od 658 zł.

Mała łazienka – więcej porad i inspiracji

Bardzo mała łazienka

Poznaj 5 sposobów na małą łazienkę

 

Kinkiet z czterema żarówkami w małej łazience

Rodzaje i zasady oświetlenia małej łazienki

 

Modna biała łazienka z lustrem

Modna łazienka – 7 trendów w aranżacji łazienki, które musisz znać

 

Zrealizuj pomysły

Meble łazienkowe

Zobacz produkty »

Akcesoria łazienkowe

Zobacz produkty »

#domitipy

W małej łazience zadbaj o wentylację

Jeśli pozwalają na to uwarunkowania techniczne, zamontuj mechaniczny wentylator, który przyspieszy usuwanie pary i zapachów. Wg norm prawnych w drzwiach powinny znaleźć się otwory o powierzchni min. 0,022 mkw.

Ubezpiecz mieszkanie

Posiadając łazienkę w bloku, nie zapominaj o ryzyku zalania. Możesz być i sprawcą, i poszkodowanym, więc nabądź polisy ubezpieczenia nieruchomości i odpowiedzialności cywilnej. Koszt od ok. 200 zł za pakiet na rok.

Zrezygnuj z czarnych i białych kafelków

Jeżeli nie lubisz sprzątać codziennie, to zrezygnuj z ciemnej i bardzo jasnej podłogi. Małe łazienki szybko się kurzą, więc wybierz kafelki, na których kurz nie jest widoczny – wzory lub kolory pośrednie.

Zadbaj o przewiewne miejsca dla ręczników

Zwiększ komfort wycierania ciała poprzez organizację przewiewnego miejsca na ręczniki. W małej łazience możesz zamontować haczyki na kaloryferze, wieszaki na drzwiach lub samoprzylepne haczyki na ścianach.

Może to Ci się jeszcze przyda

Jak zaoszczędzić na wyposażeniu małej łazienki?

Spore wydatki na etapach remontowania oraz wykańczania generować może nawet mała łazienka. Finalna kwota zależy od projektu, ale także wybranej armatury, ceramiki czy dodatków.

Jeśli chcesz obniżyć koszty, podczas planowania uwzględnij to, że użyte materiały muszą przejść próbę czasu oraz zostaną narażone na działanie dużej wilgoci, która jest nieunikniona w małej łazience. Wybieraj produkty wysokiej jakości, ale tańszych marek, lub zaplanuj listę sprawunków dużo wcześniej i korzystaj z zakupów z rabatem. Szukaj korzystnych promocji, negocjuj ceny, kupuj końcówki serii itp.

My polecamy zwłaszcza wykonanie z wyprzedzeniem listy zakupów i ustalenie całościowego budżetu. To powstrzyma Cię przed impulsywnymi decyzjami, które powodują, że często wykończenie i wyposażenie małej łazienki w bloku pochłania z budżetu domowego sumy sięgające od 10 do 15 tys. zł.

Czy warto zrobić projekt małej łazienki?

Wiele osób zakłada, że projekt wykonuje się wyłącznie dla łazienek największych oraz tych, które będą wykańczane w ponadprzeciętnym budżecie.

Powyższe myślenie jest błędne, a my zdecydowanie polecamy wykonanie projektu nawet bardzo małej łazienki. Dlaczego? Małe łazienki w blokach – szczególnie takie, które są obecne w ówczesnej polskiej architekturze miejskiej – posiadają średnio 3,5 m2. A bywają i mniejsze. Taką przestrzeń należy bardzo dobrze zaplanować, dobierając wszystkie elementy tak, by stworzyły przestrzeń zarówno ładną, jak i funkcjonalną.

W projekcie małej łazienki powinniśmy uwzględnić wymiary płytek i ich pocięcie, rozmiary kabiny prysznicowej lub wanny, wysokość lustra nad umywalką, rozmieszczenie i liczbę półek. Możemy nawet roboczo rozmieścić akcesoria i chemię łazienkową. Tego typu projekty – często bezpłatnie – wykonują sklepy z armaturą sanitarną i ceramiką.

Pamiętaj: zlecając projekt, poinformuj wykonawcę o charakterystyce osób, które będą w przyszłości korzystały z łazienki. Podaj ich wiek, wzrost oraz preferowany sposób kąpieli. Sprawi to, że każdy użytkownik Twojej małej łazienki będzie czuł się w niej dobrze.

To musisz wiedzieć, urządzając małą łazienkę

  1. Jasne i dobrze oświetlone wnętrze powiększy optycznie małą łazienkę.
  2. Duże lustro nad umywalką – i nie tylko – sprawi, że Twoja łazienka będzie znacznie przestronniejsza.
  3. Nawet w małej łazience możesz wygenerować sporo przestrzeni na przechowywanie ręczników, przyborów i chemii.
  4. Wykonując projekt małej łazienki, pamiętaj, by przed każdym sprzętem, z którego się korzysta – umywalką, muszlą, wanną itp. – było minimum 70 cm wolnej przestrzeni, a najlepiej metr.
Zainspiruj się

Pin It on Pinterest