Zostaw wiadomość
Wpisz poniżej: domifikacje

METAMORFOZY

Metamorfozy wnętrz – to jest to, co lubimy najbardziej! W tej kategorii zobaczysz, jak łatwo można odmienić pomieszczenie, by było nie do poznania i pachniało nowością. Zamierzasz zrobić remont w kuchni, łazience czy salonie? Zobacz nasze galerie i przekonaj się, że metraż i kształt pomieszczenia wcale Cię nie ograniczają – wystarczy dobry pomysł na dokonanie zmian.


Styl skandynawski to piewca prostoty i ponadczasowości – dlatego tak dobrze odnajduje się we wnętrzach i z powodzeniem gości w nich już bardzo długo. Warto zapraszać go do nowoczesnych aranżacji, ponieważ jest zdolny przetrwać wszelkie chwilowe trendy. A czy da się zmienić wystrój salonu na bardziej skandynawski?

W większości mieszkań nie ma na tyle miejsca, aby wyodrębnić osobne pomieszczenie, specjalnie do przechowywania naszej odzieży. Taką funkcję swobodnie może jednak przejąć szafa z odpowiednim systemem zabudowy. Jak stary element wyposażenia może zmienić się w nowoczesny rodzaj garderoby?

Nowoczesne aranżacje często opierają się na maksymalnym minimalizmie – ma być przede wszystkim prosto. Również monochromatyczność jest w cenie. Wrażenie czystości i dużej przestrzeni osiągane jest przez wykorzystanie jasnej dominanty kolorystycznej i zazwyczaj łączy się ją jedynie z jedną kontrastową barwą. Jakie opcje aranżacyjne mamy w łazience?

Podłoga to niezwykle ważny element pomieszczenia i to nie tylko ze względu na swoje właściwości użytkowe. To jedna z płaszczyzn, która (zaraz obok ścian) mocno decyduje o tym, jak przedstawia się całe wnętrze. Oto przykład, jak podłoga może zmienić jego wygląd.

Nowoczesne wnętrza mogą stanowić wyzwanie aranżacyjne, gdy przychodzi do ich wystrojenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Jednak nawet najbardziej minimalistyczny pokój może być smacznie przyozdobiony. Tym razem metamorfozie na Boże Narodzenie ulegnie pokój dziecka!

Nowoczesny salon w święta? Pomimo tego, że jest minimalistyczny, można przystroić go tak, aby bożonarodzeniowa stylizacja była z nim zintegrowana. Oto przykład na to, jak może wyglądać nowoczesny salon w świątecznej odsłonie.

Czy nasz ogród muszą spowijać mroki? Latem korzystamy z lamp na froncie naszego domu, a także na tarasie czy w patio, zimą jednak warto doświetlić posesję także w innych miejscach. Gdy o 16:00 zaczyna się ściemniać, przyjemne światło padające na rośliny czy elementy architektury z pewnością pomoże nam się czuć nie tylko bezpieczniej, ale i pozytywniej. Również wiosną i latem, gdy ogród rozkwita, rozmaite lampy pozwalają wydobyć jego piękno również po zmroku.

W nowoczesnym salonie trudno wykorzystać tradycyjne sposoby na oświetlenie. Żyrandole, które są zbyt eleganckie, stojące lampy z abażurami i kurzące się kinkiety – w naszym modernistycznym wnętrzu wolimy uniknąć takich rozwiązań. Salon jednak może znacznie zyskać poprzez inne formy oświetlenia, które potrafią być bardzo nowoczesne.

Widoczna metamorfoza pomieszczenia nie musi być okupiona wielkimi i kosztownymi zmianami. Czasami wystarczy detal, czasami ozdoba. A kuchnia może zyskać zupełnie nowego wyrazu dzięki samym płytkom ceramicznym na podłodze.

Zainspiruj się

Pin It on Pinterest