Zostaw wiadomość
Wpisz poniżej: domifikacje

Jak dzięki kaflom odświeżyć wygląd kuchni?Widoczna metamorfoza pomieszczenia nie musi być okupiona wielkimi i kosztownymi zmianami. Czasami wystarczy detal, czasami ozdoba. A kuchnia może zyskać zupełnie nowego wyrazu dzięki samym płytkom ceramicznym na podłodze.

Przed metamorfozą
Efekt metamorfozy

Kuchnia – dwie odsłony

Dwa podobne projekty kuchni pokazują, jak niewiele trzeba, aby pomieszczenie znacznie zmieniło swoją postać. Pierwsza wersja opiera się na jasnej podłodze z płytek ceramicznych, które imitują deski drewniane. Okleina na szafkach jest zaś dopasowana na zasadzie kontrastu – detale frontów i boki mebli są bardzo ciemne. Aranżacja jest spokojna i poprawna – brakuje w pomieszczeniu wyrazistych akcentów. Niewielką ozdobą jest roślinka na blacie, która jednak nie wnosi zbyt wiele ożywienia.

Drugi wariant projektu zakłada więcej artystycznej swobody. Pozbawia jasnego pomieszczenia ponurej dominanty w postaci ciemnych detali szafek kuchennych i stawia na wzorzyste kafelki. Takie płytki ceramiczne spełniają podwójną rolę – nie tylko doskonale nadają się do kuchni, ale również stanowią jej największą ozdobę. Jeszcze więcej energii pomieszczenie nabiera dzięki żywej dekoracji w postaci donic z ziołami.

Podłoga w kuchni sposobem na jej charakter

Jak można zauważyć, za pomocą samych kafli wygląd kuchni ulega dużej zmianie. Ich wymiana jest jednym ze sposobów na jej stosunkowo szybką i niekosztowną metamorfozę. Jeśli podłoga jest monotonna, a reszta wyposażenia i sposób wykończenia kuchni są mało wyraziste, wykonane w stonowanych i podobnych do siebie kolorach, warto wprowadzić do niej jakiś akcent, który ożywiłby aranżację. Niekiedy będzie konieczne również dopasowanie do nowych płytek ceramicznych, wybranych detali. W tym wypadku stało się tak z okleiną szafek kuchennych. Jej ciemna, drewnopodobna barwa, pomimo tego, że kuchnia jest jasna, niezbyt pozytywnie wpływała na efekt całej aranżacji.

Płytki ceramiczne, które ożywiają

Hiszpańskie kafle, które są różnokolorowe i posiadają wiele wzorów, nawiązują do ceramiki iberyjskiej czy portugalskich azulejos i są idealne do widocznej tutaj kuchni. Ze względu na to, że została wykończona w stonowanej, naturalnej kolorystyce, znacznie zyskuje na ożywieniu za pomocą mozaiki kolorów i ornamentów.

Jak dzięki kaflom odświeżyć wygląd kuchni?
5 (100%) 1 vote

Poprzedni wpis

Praktyczna półka na kółkach - jak wykonać krok po kroku?

Masz na zbyciu skrzynkę po owocach? Nie wyrzucaj jej! Tylko chwila pracy i minimum włożonej ... więcej

Następny wpis
styl industrialny

Beton ciepły w dotyku, czyli jak polubić loft?

Kiedy poznałem Magdę, stwierdziłem, że nie jest stworzona dla mnie. Zupełnie inne gusty, zainteresowania, ulubione ... więcej

Podobne wpisy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zainspiruj się

Pin It on Pinterest

Podziel się!

Daj znać o artykule swoim znajomym