Zostaw wiadomość
Wpisz poniżej: domifikacje

Jak odmienić pokój dziecka na Boże Narodzenie?Nowoczesne wnętrza mogą stanowić wyzwanie aranżacyjne, gdy przychodzi do ich wystrojenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Jednak nawet najbardziej minimalistyczny pokój może być smacznie przyozdobiony. Tym razem metamorfozie na Boże Narodzenie ulegnie pokój dziecka!

Przed metamorfozą
Efekt metamorfozy

Świąteczna odsłona nowoczesnego pokoju dziecka

Utrzymany w loftowym stylu reszty mieszkania, pokój chłopca może zostać śmiało ozdobiony świątecznymi dekoracjami, muszą one być jednak równie nowoczesne, jak wystrój wnętrza. Można zauważyć, iż w pomieszczeniu dominuje modny beton blendujący się z bielą i melanżem jasnoszarej podłogi. Kolorowe akcenty ożywiają pokój, a subtelne akcesoria dziecięce wskazują na to, że panem i władcą pokoju, czy może raczej kącika, jest dorastający chłopak. W takim wnętrzu panuje nowoczesny minimalizm, którego nie wolno zaburzyć natłokiem świątecznych dekoracji.

Dekoracje świąteczne w loftowym wnętrzu

W tym pokoju czy też aneksie dziecięcym jedynymi dekoracjami są monochromatyczne obrazki na ścianie, równie minimalistyczne poduszki na łóżku ozdobione prostymi, geometrycznymi wzorami, a także kule-piłki na regale, subtelny kwiat i funkcjonalny, miękki fotel futbolowy. Jeśli pokój wciąż ma zachować swój nowoczesny wyraz, a przy tym podkreślić świąteczny charakter Bożego Narodzenia, niektóre dekoracje muszą być zastąpione. W tym wypadku ze ściany znikają obrazki, dając miejsce lampkom zawieszonym w kształcie choinki. Wymianie podlegają również poduszki – dekoratorzy uznali, że mogą one być doskonałym sposobem na świąteczną dekorację. Na łóżko zatem trafiają te z bożonarodzeniowymi motywami. Pod regałem stanęła niezwykle nowoczesna gwiazda w srebrnym odcieniu. Na drugim zaś zostały naklejone świąteczne, monochromatyczne naklejki.

Światło w bożonarodzeniowej kreacji

Boże Narodzenie to swoiste święto światła. We wnętrzach w stylu loftowym mile widziane są wszelkie ozdoby świetlne, a przede wszystkim LED. Dlatego doskonałym pomysłem jest obramowanie regału i ramy łóżka delikatnie świecącym paskiem. Podkreśla atmosferę świąt, a jednocześnie cieszy dziecko. Również świecąca gwiazda i choinka z lampek na betonowej ścianie to dekoracje, które zarówno wtopią się w minimalistyczne wnętrze, jak i podkreślą tradycję Bożego Narodzenia. Nowoczesna aranżacja pokoju dziecka na święta doskonale wpisała się w resztę przestrzeni – loftowa otwarta przestrzeń wymaga od każdego kąta wysmakowanego wystroju. W tym wnętrzu się to udało.

 

Jak odmienić pokój dziecka na Boże Narodzenie?
5 (100%) 3 votes

Poprzedni wpis

Przepis na udane święta: zacznij piec!

Część wszystkim, jestem Monika. Ponoć kobiet się o wiek nie pyta, ale tym razem zrobię ... więcej

Następny wpis
ogrzewanie zimą - koza

Koza, która potrafi przypiec – wybieramy piec wolnostojący

Jak jest zima, to nie musi być zimno! Piec typu koza stanowi ten przyjemny kompromis ... więcej

Podobne wpisy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zainspiruj się

Pin It on Pinterest

Podziel się!

Daj znać o artykule swoim znajomym