Zostaw wiadomość
Wpisz poniżej: domifikacje

Oświetlenie zewnętrzne w ogrodzie – zobacz jak wpływa na jego odbiórCzy nasz ogród muszą spowijać mroki? Latem korzystamy z lamp na froncie naszego domu, a także na tarasie czy w patio, zimą jednak warto doświetlić posesję także w innych miejscach. Gdy o 16:00 zaczyna się ściemniać, przyjemne światło padające na rośliny czy elementy architektury z pewnością pomoże nam się czuć nie tylko bezpieczniej, ale i pozytywniej. Również wiosną i latem, gdy ogród rozkwita, rozmaite lampy pozwalają wydobyć jego piękno również po zmroku.

Przed metamorfozą
Efekt metamorfozy

Ogród odmieniony światłem

Zewnętrzne oświetlenie nie musi być jedynie funkcjonalne. Podczas, gdy oświetlamy podjazd, ścieżki, wejście do domu czy taras, często ta część ogrodu, która jest wyjątkowo efektowna, po zmroku może być zupełnie niewidoczna. Odbiór naszego zielonego terenu przydomowego zmienia się diametralnie, dzięki już niewielkiej liczbie odpowiednio rozmieszczonych lamp. Możemy miejscowo oświetlić wybitnie reprezentacyjne rabaty i rośliny. Zimą, gdy słońce bardzo szybko znika za horyzontem, wszelkie iglaki i zimozielona roślinność mogą być pięknie wyeksponowane poprzez rozmaite rodzaje oświetlenia zewnętrznego.

Oświetlenie zewnętrzne 

Doskonałym sposobem na wydobycie piękna ogrodu jest wykorzystanie lamp-słupków, które widać na powyższym przykładzie. Pozwalają one oświetlić nie tylko rośliny niskopienne, ale i wysokie krzewy i drzewka, podkreślając ich kolorystykę, fakturę czy pokrój. Również specjalne reflektorki ogrodowe, które można skierować w określoną stronę, wyeksponują wybrane okazy. Wzdłuż ścieżek i rabat wykorzystuje się latarnie, które są doskonałą formą dekoracji świetlnej, a przy okazji pomagają poruszać się po ogrodzie. Wiele opraw zewnętrznych wykorzystuje energooszczędną technologię LED, która pozwala znacznie obniżyć rachunki za prąd, dlatego nie musimy się martwić tym, że nasze zewnętrzne oświetlenie może być kosztowne.

Energia słoneczna

Niektóre lampy ogrodowe są również wyposażone w panele słoneczne, dzięki czemu po zmroku zaczynają wytwarzać światło, które jest generowane przez energię słoneczną. W takich wypadkach zyskujemy całkowicie darmowe oświetlenie zewnętrzne, a dzięki ogromnemu wyborowi lamp solarnych z pewnością znajdziemy takie, które idealnie pasują na naszą posesję. Rozświetlony ogród zmienia się w nastrojowe i bezpieczne miejsce, w którym chętnie przebywamy. Taka posesja zyskuje również na wyglądzie.

Oświetlenie zewnętrzne w ogrodzie – zobacz jak wpływa na jego odbiór
5 (100%) 1 vote

Poprzedni wpis

Jak oświetlić miejsce pracy w domu?

Praca w domu dla coraz większej grupy społecznej staje się codziennością. Pracą w domu możemy ... więcej

Następny wpis

Drewniana kostka na ścianę - stylowa ozdoba do każdego pomieszczenia w domu

Piękno tkwi w prostocie - ta idea przyświecała nam tworząc poniższy projekt. Co może wyjść ... więcej

Podobne wpisy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zainspiruj się

Pin It on Pinterest

Podziel się!

Daj znać o artykule swoim znajomym