Zostaw wiadomość
Wpisz poniżej: domifikacje

Pokój w dwóch odsłonach – pomysły dla dziewczynki i chłopcaDwa inne światy w jednym pokoju? Oto dwa warianty sypialni dla dziecka. Proste przykłady pokazują, jak poprzez dodatki, sposób wykończenia i rodzaj wyposażania, a także subtelne elementy można łatwo urządzić pokój dla chłopca lub dziewczynki.

Przed metamorfozą
Efekt metamorfozy

Kiedy dzieci powoli (lub zupełnie szybko, a nawet zbyt) wchodzą w ten wiek, gdy stają się coraz poważniejsze, a ich potrzeby związane z osobistą przestrzenią większe, ich pokój należy przearanżować. Niektóre zabawki będą już jedynie zawadzać, a niektóre meble będą musiały zostać wymienione na te o większych rozmiarach. Kiedy dziecko zaczyna chodzić do szkoły potrzebuje solidnego biurka z szerokim blatem, wygodnego krzesła i półek, które zapełnią się poważniejszymi książkami i innymi elementami, niż tylko lalki, klocki lego czy kolekcje figurek. Również kolorystyka pomieszczenia robi się bardziej stonowana, a wszelkie detale wykończeniowe oraz komponenty wyposażenia powinny ze sobą współgrać.

Na przedstawionym przykładzie lewe zdjęcie obrazuje wariant pokoju dla chłopca, prawe zaś – dla dziewczynki. Oba pomieszczenia łączy jednak to, że na ich osobowość składają się jedynie drobne, kolorystyczne dodatki – gdyby ich zabrakło lub w przypadku ich wymiany, sypialnia łatwo nabierze pierwotnej uniwersalności, która jest odpowiednia dla obojga płci dziecka.

Co więc różni, a co łączy najbardziej obie te odsłony?

Oba pokoje są przestronne i jasne – tak aby dziecko miało, gdzie zrobić fikołka, ale także odpocząć, uczyć się, czy pobawić z rówieśnikiem. Kolory są jasne, ale zarazem wesołe, jednak nie przytłaczają swoją ilością i doskonale ze sobą współgrają. Regał, półki, krzesło i pojemniki do przechowywania to zdecydowanie najważniejsze (obok łóżka) wyposażenie obu pokojów. Subtelne dodatki mają sugerować, czy pokój należy do chłopca, czy dziewczynki, ale w obu pomieszczeniach możemy odnaleźć podobne dekoracje. To kolory najbardziej wpływają na rozróżnienie pokojów – zieleń przeciwko różowemu. W obu tych sypialniach dziecięcych znajdują się natomiast motywy niebieskie. Dywan w pokoju dla dziecka, również starszego, także stanowi ważny element – pozwala mu na komfort i izoluje dźwięki oraz chłód posadzki.

Pokój w dwóch odsłonach – pomysły dla dziewczynki i chłopca
5 (100%) 1 vote

Poprzedni wpis

Jasne podłogi w aranżacji wnętrz

Podłoga to baza każdej aranżacji, dlatego decyzja o wyborze jasnej lub ciemnej warta jest kilkukrotnego ... więcej

Następny wpis
przybornik na stol efekt koncowy handmade

Zapanuj nad przyprawami na stole i zobacz, jak stworzyć praktyczny przybornik!

- Kochanie, podaj mi solniczkę. (chrzęst odsuwanego krzesła, trzy ciężkie kroki) - Proszę - mówi męski głos ... więcej

Podobne wpisy

1 Komentarz

  1. Mój Staś właśnie idzie do szkoły i czas na porządną zmianę pokoju. Dobre biurko i lampka to podstawa. Myślałam że remont będzie sporo kosztował ale okazuje się że wystarczy kilka tych ”magicznych ” dodatków i pokój wygląda super. Planujemy zdążyć ze wszystkim do września. Myślę że się uda.

    Odpowiedz

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zainspiruj się

Pin It on Pinterest

Podziel się!

Daj znać o artykule swoim znajomym