Zostaw wiadomość
Wpisz poniżej: domifikacje

Salon w stylu klasycznym vs salon w stylu prowansalskim – zobacz dwa oblicza tego samego pomieszczeniaWystrój salonu to ważny element całej aranżacji mieszkania. Pomieszczenie to uchodzi za najbardziej reprezentacyjne – to tam usiądziemy z gośćmi i napijemy się kawy z rodziną. Jednak salon musi być też komfortowy i sprzyjać relaksowi. Zobaczmy, jak różnią się od siebie style – prowansalski i klasyczny.

Przed metamorfozą
Efekt metamorfozy

Stylowy salon w dwóch odsłonach

Dzięki metamorfozie salonu możemy przekonać się, jak odmieni się on za sprawą niewielkiej przemiany. Pomieszczenie pozostaje dokładnie to samo, również układ aranżacji się nie zmienia. Meble nie muszą podlegać całkowitej wymianie – jak zobaczymy jedynie niektóre detale, elementy wyposażenia i sposób wykończenia powierzchni mogą znacznie odmienić styl salonu. W obu wypadkach jest on dość elegancki, jednak w jednej wersji jest znacznie bardziej nowoczesny, podczas gdy druga odsłona wydaje się być nieco bardziej zdobna i tradycyjna. Na tym prostym przykładzie łatwo przekonamy się, jakie różnice istnieją pomiędzy dwoma stylami – prowansalskim i klasycznym.

Salon klasyczny – prosto i elegancko

Salon urządzony klasycznie jest dość nowoczesny, ale zarazem elegancki. Nie jest minimalistyczny, lecz z pewnością nie przesadzono w nim z ozdobnikami. Jego meble są nowoczesne, ale nawiązują do tradycji. Doskonale łączy się tu nowe z tym, co znane, sprawdzone i docenione. Stolik kawowy, kominek, telewizor – te elementy cechują się bardzo współczesnym wzornictwem, nie przeszkadza jednak to zespolić ich z klasycznymi dodatkami czy meblami. Brązy świetnie komponują się z bielą – to dość uniwersalne, ale i eleganckie połączenie. W sam raz do salonu.

Salon prowansalski – jasno i francusko

To zdecydowanie salon, który zdaje się być bardziej przytulny – wszystko za sprawą jego dekoracyjności, tradycyjnego kominka oraz ozdobnej pufy na środku pomieszczenia. Salon prowansalski ujmuje nas swoją dworkowatością i przyjemną kolorystyką. Kominek zdobią kolumny, zamiast telewizora wisi pastelowy obrazek, a nowoczesne oświetlenie zastępuje tradycyjna lampa sufitowa. Salon prowansalski stawia na jaśniejsze wykończenie powierzchni, również tapicerka foteli zmieniła swą barwę na mniej kontrastową.

Oto jak niewielka przemiana może odmienić cały styl salonu.

Zobacz również w jaki sposób możesz samodzielnie przygotować meble bielone aby uzyskać prowansalski design w swoim mieszkaniu.

 

 

Salon w stylu klasycznym vs salon w stylu prowansalskim – zobacz dwa oblicza tego samego pomieszczenia
5 (100%) 1 vote

Poprzedni wpis
sypialnia z ciemną ścianą

Jak urządzić sypialnię? 7 pomysłów na ciemne kolory ścian w sypialni

Zastanawiasz się, jak urządzić elegancką sypialnię? Nie bój się eksperymentów i zdecyduj się na ciemne ... więcej

Następny wpis
wystrój wnętrz

Lampy w aranżacji wnętrz – zobacz, jaki mają wpływ!

Lampy to nie tylko element oświetlenia, który jest niezbędny w pomieszczeniach ze względu na ich funkcjonalność. Ten ... więcej

Podobne wpisy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zainspiruj się

Pin It on Pinterest

Podziel się!

Daj znać o artykule swoim znajomym