Zostaw wiadomość
Wpisz poniżej: domifikacje

Zmieniamy wystrój salonu na styl skandynawskiStyl skandynawski to piewca prostoty i ponadczasowości – dlatego tak dobrze odnajduje się we wnętrzach i z powodzeniem gości w nich już bardzo długo. Warto zapraszać go do nowoczesnych aranżacji, ponieważ jest zdolny przetrwać wszelkie chwilowe trendy. A czy da się zmienić wystrój salonu na bardziej skandynawski?

Przed metamorfozą
Efekt metamorfozy

Styl skandynawski – spokój i harmonia

Ekstrawagancja? Pop-art? Burleska? Glamour? Nic z tych rzeczy – we wnętrzach skandynawskich musi być minimalistycznie, a kolory powinny być stonowane. Drewno, szarości, biel, ewentualnie bardzo jasne pastele, czerń dopuszczalna w dodatkach, dużo zieleni (ale w formie żywej), mało zbyt prowokujących kontrastów. W skandynawskim salonie jest zen. To właśnie ta prostota pozwala na stworzenie wnętrz ponadczasowych, to dlatego styl skandynawski jest świetnym rozwiązaniem aranżacyjnym. W salonie, który urządzaliśmy parę lat wcześniej możemy wprowadzić kilka na pozór drobnych zmian, które pozwolą na osiągnięcie zdecydowanego efektu.

Jak urządzić salon skandynawski

Prezentowana metamorfoza idealnie pokazuje, jak może zmienić się wnętrze salonu. To, co zbyt intensywnie kolorowe powinno zostać zastąpione barwą bardziej w stylu skandynawskim. W tym wypadku jest to szarość. Czarno-białe fotografie doskonale przejmują obowiązek naściennej dekoracji, której kolorystyka zupełnie nie współgra z innymi dodatkami. Biskupi fiolet, modny przez jakiś czas kolor, i główna dominanta salonu zmieniła się w gołębi popiel, który jest całkowicie neutralny i świetnie wpisuje się w wymagania stylu skandynawskiego. Poduszki, dywanik, świeczki i bieżnik na stoliku uległy zupełnej metamorfozie i zmieniły cały salon, a to jedynie za sprawą zmiany ich barwy.

Wystrój salonu – skandynawskie dodatki

Istotą pokoju dziennego są, nawet drobne, elementy jego wystroju. Salon skandynawski nie lubi, gdy jest ich za dużo, muszą być również doskonale zgrane z resztą aranżacji. Czerwone róże odpadają, a złoty wazon to zbyt wielka ekstrawagancja. Te dodatki zostały zgrabnie wymienione na róże w pudrowym różu i i prosty szklany wazon w kształcie walca. Oto, jak za pomocą niewielkich zmian można odmienić swój salon i zaprosić do nas styl skandynawski.

Zmieniamy wystrój salonu na styl skandynawski
5 (100%) 2 votes

Poprzedni wpis

Pączkowe dekoracje do domu na tłusty czwartek - 11 inspirujących filmików

Tłusty czwartek to święto, którego nie trzeba przedstawiać nikomu. Ruchome, każdorazowo posiadające inną datę, jest ... więcej

Następny wpis
projektowanie kuchni

Jaki zlewozmywak wybrać do kuchni?

Zlewozmywak jest niezbędnym wyposażeniem każdego pomieszczenia. Wybierz taki, który wpasuje się do Twojej kuchni pod ... więcej

Podobne wpisy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zainspiruj się

Pin It on Pinterest

Podziel się!

Daj znać o artykule swoim znajomym