Zostaw wiadomość
Wpisz poniżej: domifikacje

Pokój dziecka – Urządzanie, aranżacje i inspiracje

Jak urządzić pokój młodzieżowy? To pytanie zadaje sobie większość rodziców. Aranżacja pokoju dla chłopca lub dla dziewczynki nie jest łatwa. Do takiego wnętrza trzeba dobrać wygodne meble, skorzystać z odpowiedniej palety barw i jednocześnie zadbać o bezpieczeństwo dziecka. Zobacz jakie pomysły na pokój dziecka, znajdziesz w tej kategorii.Wakacyjne wyjazdy, podróże palcami po mapie, oglądanie filmów i bajek o dalekich krainach, prenumerowanie podróżniczych czasopism i śledzenie księgarnianych nowości. Każda z tych czynności może być zapalnikiem bądź sygnałem, że dziecko stało się zapalonym podróżnikiem rządnym wielkich przygód i pragnącym przejechać cały świat – wzdłuż i wszerz.

Sport to zdrowie. W nowoczesnej formie – piłka nożna na konsoli, skoki narciarskie na komputerze, rzucanie oszczepem na tablecie i karate na smartfonie – to już raczej tylko rozrywka, ale wciąż na tyle atrakcyjna, że dziecko może zakochać się w jakiejś dyscyplinie, a w końcu zupełnie zwariować na jej punkcie. Nie powinno nikogo dziwić, jeśli pewnego dnia przyjdzie i zażąda „pokoju sportowca”.

Drogie panie – bo dzisiejszy wpis kierowany jest głównie do Was – która w dzieciństwie nie marzyła o byciu królewną lub wróżką? Której nie śnił się własny zamek, piękne suknie, zaczarowane pantofelki i skrzące się od brokatu skrzydełka? Która nie snuła planów o wyjściu za mąż za księcia z bajki i zamieszkaniu z nim w pąku róży?

Wyobraź sobie pokój, w którym meble są dla Ciebie niewygodne, krzesła za wysokie, a na łóżko musisz się wdrapać. Nieciekawa wizja? To dlaczego podczas urządzania pokoju dziecięcego często pomija się wygodę jego najważniejszego mieszkańca? Przedstawiamy pomysły na pokój dziecięcy w stylu Montessori – zobacz aranżacje pokoju dziecięcego, które dbają o rozwój, potrzeby i komfort dziecka.

Odpowiednie urządzenie mieszkania to indywidualna kwestia osób wykańczających swój dom. Złotym kluczem do stworzenia komfortowych warunków we wnętrzach jest ich wystrój – domownicy powinni się czuć w swoich pokojach wygodnie, przytulnie i swobodnie. Niesłabnącą popularnością od wielu lat cieszy się styl klasyczny, który przy zastosowaniu stonowanej kolorystyki daje poczucie bezpieczeństwa i dobrego smaku.

Należysz do pokolenia, które nie może żyć bez hauli na YouTube? Uważnie śledzisz trendy wnętrzarskie na Tumblr? Przypinasz do swojej tablicy zdjęcia aranżacji pokojów? A może jesteś rodzicem nastolatki, która porzuciła wesołą i żywą kolorystykę dla tej jednej, sterylnej i minimalistycznej barwy? Jeśli na którekolwiek z pytań odpowiedziałeś twierdząco, biały pokój – w sieci zwany także „white roomem” – jest czymś, co znasz doskonale (lub wkrótce poznasz)!

Nowoczesne wnętrza mogą stanowić wyzwanie aranżacyjne, gdy przychodzi do ich wystrojenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Jednak nawet najbardziej minimalistyczny pokój może być smacznie przyozdobiony. Tym razem metamorfozie na Boże Narodzenie ulegnie pokój dziecka!

W bajkach zawsze za bramami, drzwiami albo tajemniczymi głazami czają się tajemne przejścia. Do krainy czarów i magicznego ogrodu albo wehikułu czasu. Czasami potrzeba wypowiedzieć tylko czarodziejskie zaklęcie: hokus-pokus, czary-mary i użyć wyobraźni! To ona otwiera wszystkie drzwi. A gdyby tak zaoszczędzić maluchowi poszukiwania i wprowadzić magiczny, bajkowy nastrój do jego pokoju? Z nami się uda!

Pamiętam swój pokój z dzieciństwa. Malowanie ścian na różowo, na białych mebelkach, żywcem wyciągniętych z katalogu o urządzaniu mieszkania, poustawiane były perfekcyjnie wyglądające lalki porcelanowe. Na podłodze domek dla lalek, tym razem najmodniejszych i pieklenie drogich wtedy Barbie. Łóżko obowiązkowo z baldachimem, a słodkie dodatki, jak lampki w stylu retro, dopełniały tę wymarzoną wizję każdej małolaty.

Zainspiruj się

Pin It on Pinterest