Zostaw wiadomość
Wpisz poniżej: domifikacje

Pokój dziecka – Urządzanie, aranżacje i inspiracje

Jak urządzić pokój młodzieżowy? To pytanie zadaje sobie większość rodziców. Aranżacja pokoju dla chłopca lub dla dziewczynki nie jest łatwa. Do takiego wnętrza trzeba dobrać wygodne meble, skorzystać z odpowiedniej palety barw i jednocześnie zadbać o bezpieczeństwo dziecka. Zobacz jakie pomysły na pokój dziecka, znajdziesz w tej kategorii.


Odpowiednie urządzenie mieszkania to indywidualna kwestia osób wykańczających swój dom. Złotym kluczem do stworzenia komfortowych warunków we wnętrzach jest ich wystrój – domownicy powinni się czuć w swoich pokojach wygodnie, przytulnie i swobodnie. Niesłabnącą popularnością od wielu lat cieszy się styl klasyczny, który przy zastosowaniu stonowanej kolorystyki daje poczucie bezpieczeństwa i dobrego smaku.

Należysz do pokolenia, które nie może żyć bez hauli na YouTube? Uważnie śledzisz trendy wnętrzarskie na Tumblr? Przypinasz do swojej tablicy zdjęcia aranżacji pokojów? A może jesteś rodzicem nastolatki, która porzuciła wesołą i żywą kolorystykę dla tej jednej, sterylnej i minimalistycznej barwy? Jeśli na którekolwiek z pytań odpowiedziałeś twierdząco, biały pokój – w sieci zwany także „white roomem” – jest czymś, co znasz doskonale (lub wkrótce poznasz)!

Nowoczesne wnętrza mogą stanowić wyzwanie aranżacyjne, gdy przychodzi do ich wystrojenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Jednak nawet najbardziej minimalistyczny pokój może być smacznie przyozdobiony. Tym razem metamorfozie na Boże Narodzenie ulegnie pokój dziecka!

W bajkach zawsze za bramami, drzwiami albo tajemniczymi głazami czają się tajemne przejścia. Do krainy czarów i magicznego ogrodu albo wehikułu czasu. Czasami potrzeba wypowiedzieć tylko czarodziejskie zaklęcie: hokus-pokus, czary-mary i użyć wyobraźni! To ona otwiera wszystkie drzwi. A gdyby tak zaoszczędzić maluchowi poszukiwania i wprowadzić magiczny, bajkowy nastrój do jego pokoju? Z nami się uda!

Pamiętam swój pokój z dzieciństwa. Malowanie ścian na różowo, na białych mebelkach, żywcem wyciągniętych z katalogu o urządzaniu mieszkania, poustawiane były perfekcyjnie wyglądające lalki porcelanowe. Na podłodze domek dla lalek, tym razem najmodniejszych i pieklenie drogich wtedy Barbie. Łóżko obowiązkowo z baldachimem, a słodkie dodatki, jak lampki w stylu retro, dopełniały tę wymarzoną wizję każdej małolaty.

Koniec wakacji to dla niektórych dzieci także koniec okresu przedszkolnego, a rozpoczęcie szkoły. To wejście w poważny etap, moment, kiedy nasz syn czy córka staje się o krok bliżej do dorosłości. Ze względu na to, że dziecko będzie teraz miało pewne obowiązki, musi się również zmienić nieco jego otoczenie. Pokój, który do tej pory służył głównie do zabawy, czeka przemiana.

Za minutę pierwszy dzwonek! To najwyższy czas by pożegnać marzenia o wakacyjnych wojażach, a plecak przygotować na towarzystwo podręczników i przyborów szkolnych. A co dla malucha? Zaaranżujmy pokój ucznia, tak by dopasować go do jego potrzeb. Biurko, lampka i tablica korkowa – to absolutne minimum. Zapraszamy do naszej galerii!!

Staram się nie obwiniać mojej byłej żony. Rozwód był zdecydowanie najrozsądniejszym wyjściem z sytuacji. Nigdy jednak nie zrezygnowałem z syna, który jest dla mnie najważniejszy pod słońcem. A żonę udało mi się przechytrzyć przypadkiem. No dobra, to było dość proste i zarazem genialne, ale wcale nie planowane. Teraz synal chce spędzać zdecydowanie więcej czasu w moim mieszkaniu niż dotychczas, kiedy wolał ekskluzywny dom nowego męża Klaudii. Wystarczyło załatwić to po piłkarsku.

Zainspiruj się

Pin It on Pinterest