Zostaw wiadomość
Wpisz poniżej: domifikacje

Jak zrobić pokój podróżnika? [galeria zdjęć]


Wakacyjne wyjazdy, podróże palcami po mapie, oglądanie filmów i bajek o dalekich krainach, prenumerowanie podróżniczych czasopism i śledzenie księgarnianych nowości. Każda z tych czynności może być zapalnikiem bądź sygnałem, że dziecko stało się zapalonym podróżnikiem rządnym wielkich przygód i pragnącym przejechać cały świat – wzdłuż i wszerz.

Zanim jednak owo dziecko podrośnie i bezpiecznie – choć nie bez łzy kręcącej się w oku – wypuścimy je w świat, jego podróżniczą pasję możemy pielęgnować w warunkach odrobinę mniej dzikich, bo domowych. W tak zwanej miejskiej dżungli. 😉 Zaczniemy od przestrzeni najbliższej i należącej do dziecka, czyli jego ukochanego pokoju.

Jak zrobić pokój podróżnika?

Jak w każdym takim przypadku, odpowiedź podyktowana jest charakterem i upodobaniami konkretnego dziecka, nie zaś uniwersalnej, bezimiennej osoby. Jeden maluch będzie zakochany w dalekiej Północy i zapragnie badać życie pingwinów, przemierzając mroźne pustkowia, drugi znajdzie przyjemność w pieszym zwiedzaniu rozgrzanych stepów.

Ponieważ nie jesteśmy w stanie – choć bardzo byśmy chcieli! – dogodzić każdemu dziecku, prezentujemy pomysł na pokój dla podróżnika wszechstronnego. Takiego, który po prostu lubi iść przed siebie i poznawać miejsca, których dotąd nie widział.

Co jest potrzebne do zrobienia pokoju podróżnika?

  • farby (proponujemy odporną na trwałe zabrudzenia i łatwą w czyszczeniu serię Dulux, a w niej barwy: Bezbłędny Błękit, Niezły Ziółko, Zieleń Pod Ochroną, Twardy Orzech)
  • ozdoby podróżnicze (maski i maskotki z egzotycznymi zwierzętami, plakaty, figurki aut i samolotów – koniecznie podwieszanych pod sufitem!)
  • dywan ze śladami dzikich zwierząt bądź ze wzorem ich futra
  • szablony, zawieszki i naklejki z motywującymi, zagrzewającymi do odwagi i wiary we własne możliwości cytatami
  • dzikie zasłonki
  • zwierzątko klatkowe lub w terrarium 😊

Zamiłowanie do podróży to wyraz odwagi i otwarcia na świat. Obie cechy są bardzo wartościowe, więc warto je pielęgnować i dbać o ich rozwój. Jeśli niskim kosztem i przy niewielkim nakładzie pracy, bo zaledwie poprzez remont pokoju, możemy wesprzeć dziecko, zdecydowanie warto to zrobić!

Zainspiruj się:

🤓 Спальня для двух деток Оцените цветовое сочетание от 1 до 10📝 ————————– Присылайте нам ваши идеи, отмечайте нас на фото или тегом #для_the_dekor 🌸. 🌸. 🌸. #декор#дизайн#интерьер#дизайндетской#детскаякомната#длямалышей#кроваткадомик #стильнаямебель #стильнаядетская #стильнаядетскаямебель #детскаякомната #детскаяспальня #длядетей #детскаямебель #housebed #bedhouse #kidsroomdecor #kidsroom #babyspace #kidsdecor #forkids #childrenfurniture #childrenroom

A post shared by Декор💜Идеи (@the_dekor) on

Комната для маленьких путешественников 💻3d визуализация 📷Фото готового интерьера #квартира_города_и_страны 🔸 🔸 🔸 #el_archidesign #дизайнер_елена_чумичкина #designinteriors #дизайнинтерьера #дизайндетской #детскаякомната #интерьер #interior #homedisign #homestyle #дизайн #design #постервинтерьере#диван#уголокшкольника#дети#мальчишки #оренбург #ростовнадону #самара #интерьерквартиры #childrenroom #интерьердетской #спальнядлямальчика #childrenroominterior #interiodesign #3dmax #3двизуализация

A post shared by Е Л Е Н А🔹Ч У М И Ч К И Н А (@el_archidesign) on

Spodobał Ci się ten wpis?
Koniecznie go udostępnij!

Jak zrobić pokój podróżnika? [galeria zdjęć]
Oceń ten artykuł

Podobne wpisy, które mogą Cię zainspirować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz gazetkę

Pin It on Pinterest