Zostaw wiadomość
Wpisz poniżej: domifikacje

Jak urządzić mieszkanie w stylu marynistycznym?Jaki styl aranżacyjny opanuje latem wnętrza Waszych mieszkań? Na ten wspaniały, lipcowo-sierpniowy czas niezastąpiony będzie… styl marynistyczny!

W stylu marynistycznym główną rolę odgrywają błękity, biele i szarości. Błękit to idealna barwa dla dodatków oraz materiałów obić. Prawdziwie morska, błękitna kanapa w salonie – każdy wilk morski ma taką w swoim letnim domku! No, prawie każdy. 😉 Szarości oraz biel pozostawmy ścianom, gdyż na ich tle pięknie wyróżnią się ramki z wakacyjnymi zdjęciami oraz mapy – dużo map z miejscami, które jeszcze czekają na Wasze odwiedziny.

W marynistycznym wnętrzu powinny pojawić się także… muszle! Jak je zdobyć? Chociażby podczas jednego z letnich spacerów nad falującym morzem. Z muszli można wykleić ramki, przyozdobić nimi ramę lustra w łazience, ale również umieścić w szklanych naczyniach. Taka dekoracja to prawdziwie marynistyczno-wakacyjny rarytas. W dodatku wiadomo nie od dzisiaj, że w każdej muszli słychać, jak pięknie szumi morze! 😉

Duży salon i zwariowane pomysły aranżacyjne? To idealny pretekst, by we wnętrzu marynistycznym zapewnić sobie hamak lub wiszące siedzisko (o tym ostatnim pisaliśmy tutaj).

Jak samodzielnie wykonać hamak? Dowiedzieliście się tego w jednym z naszym artykułów. Pamiętajcie jednak o najważniejszym – mocowanie powinno być naprawdę solidne. Hamak we wnętrzu to nie tylko wakacyjny gadżet. Może pozostać z nami przez cały rok, a tym samym pozytywnie wpływać na nasz nastrój.

Mało? Na dokładkę dla spragnionego przygód wilka morskiego dołożymy jeszcze różnorodne tkaniny – w biało-niebieskie pasy czy żaglówki – zawieszone w oknach. Takie zasłony prezentują się iście nadmorsko, a także przysłonią słońce, kiedy najdzie Was ochota, by na chwilę od niego odpocząć.

W morskim, marynistycznym, wakacyjnym stylu – jak w każdym zresztą – liczy się głowa pełna pomysłów. Możecie skorzystać ze swojej wyobraźni lub naszych wskazówek. A potem? Ahoj przygodo!

Nie zapomnijcie również o naszej instagramowej akcji!

Jak urządzić mieszkanie w stylu marynistycznym?
5 (100%) 6 votes

Poprzedni wpis

KDI Project

KDI Project to zespół dyplomowanych profesjonalistów w swojej dziedzinie – architekturze krajobrazu. Zajmujemy się projektowaniem i ... więcej

Następny wpis

30 niezwykłych pomysłów na stół do jadalni [galeria]

Czy wyobrażacie sobie dom bez stołu? My też nie. Dlatego postanowiliśmy zebrać dla Was 30 ... więcej

Podobne wpisy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zainspiruj się

Pin It on Pinterest

Podziel się!

Daj znać o artykule swoim znajomym