Zostaw wiadomość
Wpisz poniżej: domifikacje

Kamień dekoracyjny w salonie – inspiracjeZnudziły Cię tradycyjne dekoracje naścienne? Nie możesz znaleźć dla siebie odpowiedniego koloru farby lub wzoru tapety? A może pragniesz nadać swoim wnętrzom ekskluzywny i bardziej naturalny charakter? Kamień dekoracyjny na ściany salonu pozwoli Ci osiągnąć zamierzony efekt. Zobacz nasze propozycje na wykorzystanie płytek kamiennych w mieszkaniu i zainspiruj się!

kamień dekoracyjny na ścianie w salonie

Kamień dekoracyjny dla kontaktu z naturą

Materiał wykończeniowy, jakim jest kamień dekoracyjny, pozwoli Ci zaaranżować salon w sposób nowoczesny i ekologiczny. Nieregularne kształty poszczególnych elementów, ciepłe barwy ziemi oraz naturalny wygląd sprawiają, że wykończone kamieniem pomieszczenia zyskują nie tylko odpowiednią dozę elegancji, ale również nieco mistycyzmu.

elegancki salon z kamieniem dekoracyjnym na ścianie

Stosowanie kamienia dekoracyjnego w pomieszczeniach to powrót do klasyki architektonicznej przeniesiony na potrzeby stylizacji do wnętrz mieszkalnych. Jak aranżować pomieszczenia z wykorzystaniem kamienia dekoracyjnego, aby zachować dobry smak i spójny wystrój otoczenia?

salon wykończony kamieniem dekoracyjnym

Kamień dekoracyjny – na jednej ścianie?

Ułożenie kamienia dekoracyjnego na wszystkich ścianach mogłoby przynieść efekt odwrotny do zamierzonego. Pomieszczenia stałyby się zaciemnione i przytłoczone, elegancja przegrałaby z przepychem i przesadą i nie pozostałoby wiele miejsca na realizację innych założeń dekoracyjnych. Kamień dekoracyjny w salonie warto zestawiać z kolorami natury – szczególnie udanie komponuje się z odcieniami ziemi.

okładziny kamienne na ścianach w salonie

 

Pasują do niego drewniane parkiety i inne dodatki z tego surowca, choć kamień tworzy też ciekawe aranżacje w połączeniu ze skórzanymi zestawami mebli.

elegancki salon z meblami i kamieniem na ścianie

Okładziny kamienne najłatwiej skorelować z białymi ścianami oraz podłożami w odcieniach brązu i beżu, choć odważniejsi decydują się również na zestawienie ich z intensywniejszymi barwami, na przykład z czerwienią.

nowoczesny salon z kamienną okładziną

Udane są także rozwiązania zakładające wykończenie kamieniem dekoracyjnym jedynie fragmentów ścian, na przykład prostopadłych – to ciekawy pomysł na nowoczesną aranżację salonu.

kamień dekoracyjny na ścianach w salonie

Wydziel przestrzeń kamieniem dekoracyjnym

Jeśli posiadasz spore pomieszczenia, kamień dekoracyjny możesz wykorzystać do wydzielenia poszczególnych stref. Takie rozwiązanie sprawdzi się na przykład przy wyróżnieniu strefy jadalnej w salonie.

kamienne okładziny naścienne w jadalni

Podobnie może to działać, jeśli w salonie zarówno pracujesz, jak i odpoczywasz – taki rozłam będzie miał pozytywny wpływ nie tylko na wystrój otoczenia, ale też na komfort codziennego życia.

Na której ścianie zastosować kamień dekoracyjny?

Kamień dekoracyjny będzie się mocno wyróżniał na tle całego salonu, dlatego też warto zamocować go w centralnych i istotnych miejscach pomieszczenia.

elegancka ściana z kamienia dekoracyjnego w salonie

Będzie odpowiedni do podkreślenia urody kominka, ale też dobrze sprawdzi się na ścianie, na której zawieszony jest telewizor.

salon wykończony kamieniem dekoracyjnym

Jeśli centralnym punktem Twojego domowego życia rodzinnego jest stół, możesz zaakcentować jego znaczenie poprzez wykończenie ściany obok niego okładziną kamienną.

kamień dekoracyjny na ścianie w salonie

Kamień dekoracyjny jest wdzięcznym materiałem wykończeniowym nie tylko na świeżym powietrzu, ale jak się okazuje, również w domu. Przy aranżowaniu za jego pomocą pomieszczeń pamiętaj jednak o zachowaniu umiaru i odpowiednim dopasowaniu kolorystycznym i stylistycznym do pozostałych elementów wystroju.

Kamień dekoracyjny w salonie – inspiracje
5 (100%) 1 vote

Poprzedni wpis
minimalistyczna łazienka

Szafka z lustrem do łazienki – 5 aspektów, które ułatwią Ci jej wybór

Wisząca szafka z lustrem do łazienki to element, który najlepiej sprawdzi się w niewielkich przestrzeniach ... więcej

Następny wpis

Świętuj wiosnę z akcją Green Chillin'! #domifikacje_green_chillin

Kochacie wiosnę i przesiadywanie na słońcu w towarzystwie gorącej czarnej kawy, mrożonej herbaty, szeleszczącej książki ... więcej

Podobne wpisy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zainspiruj się

Pin It on Pinterest

Podziel się!

Daj znać o artykule swoim znajomym