Kuchnia czarno-biała – 4 warianty ułożenia kolorów w kuchniach biało-czarnych


Biel i czerń to duet perfekcyjny dla każdego, kto w aranżacji swojej kuchni poszukuje czegoś nietypowego i oryginalnego. Kuchnia czarno-biała, to możliwość manewrowania materiałami, doborem blatów, frontów mebli oraz płytek! Zobacz, jak możesz poradzić sobie z taką gamą kolorystyczną i stworzyć kuchenną piękność!

1. Więcej bieli mniej czerni – recepta na piękną czarno-białą kuchnię

Urządzając kuchnię w kolorze czarno-białym, z reguły stosuje się więcej koloru białego, on optycznie powiększa przestrzeń. Biała kuchnia ponadto prezentuje się lekko i przyjemnie. Białe meble mogą być wykonane z różnych materiałów, zarówno z drewna jak i drewnopochodnych płyt MDF, z matowym lub błyszczącym wykończeniem frontów. Nowoczesne meble kuchenne z systemem swobodnego domykania, nie będą też tak uciążliwe podczas utrzymania w czystości! Czy wiesz, że na takich szafkach odciski palców są widoczne znacznie mniej niż normalnie?

biała kuchnia w stylu minimalistycznym

Białe meble możesz połączyć z czarnym blatem lub z czarnymi płytkami na ścianie, taka aranżacja sprawi, że Twoja kuchnia będzie prezentować się nowocześnie. Jeśli meble są białe, pięknie będzie wyglądała w ich towarzystwie czarna wyspa. Warto też zastanowić się nad sprzętami AGD w kolorze czarnym (które ostatnio stanowią bardzo chętnie wybieraną grupę sprzętów obok innych, bardzo kolorowych). Czarna lodówka i kuchenka wbudowana w biały segment mebli to połączenie, co do którego można mieć pewność – zachwyci niejednego gościa Twojego domu. Wprowadza też do kuchennego wnętrza odrobinę amerykańskiego smaczku!

Proporcje w wyważeniu tych dwóch kolorów na zasadzie: więcej bieli, mniej czerni, są szczególnie istotne w przypadku małych kuchni, w których zastosowanie ciemniejszych okładzin, może spowodować optyczne pomniejszenie wnętrza.

kuchnia z białymi meblami i czarnym blatem

2. Biała kuchnia z elementami czerni i dodatkowego koloru

Czarno-białą kuchnię możemy ożywić akcentem kolorystycznym. Proporcje pomiędzy kolorami najlepiej wyważyć tak: dużo bieli, trochę czerni i niewielkie ilości np. koloru niebieskiego. Jeśli więc meble będą białe, kafle czarne, niebieski niech będzie dywanik, lampa czy krzesła stojące przy stole. Dodatki w różnych odcieniach błękitu, takie jak puszki na przyprawy, doniczki na parapecie okna, koszyczki na drobiazgi czy turkusowe filiżanki, będą dopełnieniem całości.

białe meble kuchenne i żółta lodówka
3. Czarno-biała kuchnia na wysoki połysk

Błyszczące kafle, meble o połyskującej fakturze, granitowe, ciemne blaty – to elementy, dzięki którym w swojej czarno-białej kuchni wyczarujesz wnętrze w stylu glamour. Nie zaszkodzi wykorzystać także elementy szklane np. przeszklone półki. Do tego rodzaju wnętrza, świetnie będą pasować także czarne, tapicerowane krzesła. W tej aranżacji warto postawić na minimalizm: proste kształty mebli i sprzętów, jednolite płytki na ścianie i podłodze oraz dodatki bez przesadnych zdobień.

nowoczesna kuchnia w stylu glamour

4. Kuchnia biała z czernią i kolorowymi wzorami

Ostatnimi czasy bardzo modnym pomysłem jest zastosowanie w kuchni płytek portugalskich, tzw. azulejo. Płytki te, bezpośrednio kojarzone ze słoneczną Portugalią, wprowadzają do wnętrza niezwykle ciepły, energetyczny klimat. Wymalowane na kaflach geometryczne lub roślinne wzory, a czasem nawet misterne motywy historyczne, religijne lub mitologiczne, idealnie będą prezentować się w białej kuchni. Płytki azulejo są łatwe w utrzymaniu czystości i odporne na uszkodzenia. Kafle te, to jednak bardzo mocny akcent, lepiej więc, by pozostałe elementy wystroju były minimalistyczne, dzięki temu unikniesz efektu przesytu.

duża wyspa kuchenna z czarnym blatem
Bardzo ciekawą aranżację w czarno-białej kuchni możesz uzyskać także poprzez zmianę odcienia danej barwy. Nie musisz stosować klasycznej, mocnej czerni, możesz ją zastąpić szarościami, a nieskazitelną biel, bielą „nieco przybrudzoną” lub kremową. Wybierz wariant, który najbardziej przypada Ci do gustu i do dzieła!

Kuchnia czarno-biała – 4 warianty ułożenia kolorów w kuchniach biało-czarnych
5 (100%) 6 votes

Podobne wpisy, które mogą Cię zainspirować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Content Solutions Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Pieszyckiej 5A (zwana dalej Content Solutions). Dane osobowe będą przetwarzane w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną na warunkach opisanych w regulaminie (nawiązania, ukształtowania treści, zmiany lub rozwiązania stosunku prawnego w ramach usług świadczonych w ramach serwisu) i w celach marketingowych Content Solutions (w przypadkach, gdy przepisy prawa dopuszczają przetwarzanie danych w tych celach bez zgody osoby, której dane dotyczą). W razie zaistnienia takiej konieczności dane mogą zostać udostępnione podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści dotyczących go danych oraz ich poprawiania. Ponadto - w przypadkach wymienionych w art. 23 ust. 1 pkt 4 i 5 ustawy o ochronie danych osobowych – użytkownikowi przysługuje prawo wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania danych ze względu na szczególną sytuację oraz prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych w przypadkach, gdy administrator danych zamierza je przetwarzać w celach marketingowych lub wobec przekazywania danych osobowych innemu administratorowi danych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Pin It on Pinterest