Urządzanie i aranżacja wnętrz – Inspiracje

W tej kategorii odnajdziesz nietuzinkowe aranżacje wnętrz, które dostarczą Ci wiele znakomitych oraz inspirujących pomysłów na remont i urządzanie. Praktyczne wizualizacje i aranżacje urządzonych pomieszczeń wraz z listą ogólnodostępnych produktów, bez zwątpienia pomogą każdemu znaleźć coś dla siebie i aby mógł pięknie urządzić swój dom i mieszkanie.


Przed tym pytaniem prędzej czy później staje każdy właściciel domu lub mieszkania. Co zawiesić w oknie, by prezentowało się ładnie zarówno od strony pomieszczenia, jak i z zewnątrz? Oto kolejny poradnik, w sam raz na weekend!

Kiedy brzydnie Ci smak żółtego sera, zmieniasz go na szynkę. Kiedy masz dość noszenia czerwonej sukienki, odkładasz ją na dno szafy lub wyrzucasz. Kiedy znudzi Cię śledzenie nieprawdopodobnych losów Esmeraldy, przełączasz kanał. Co jednak robisz w sytuacji, gdy opatrzeniu ulega sypialnia, a Ty nie masz czasu, pieniędzy ani sił na generalny remont?

Twoje dziecko ciągle zadziera brodę, wpatruje się w gwiazdy i ma głowę znacznie wyżej niż w chmurach, bo w samym kosmosie? Wiemy, jak sprawić mu radość! Poza przemierzeniem całej Polski – a może nawet Europy i świata ???? – w poszukiwaniu najlepiej wyposażonych obserwatoriów oraz drobiazgowo przygotowanych wystaw, zostaje jeszcze jedna rzecz, za którą możecie się zabrać już teraz, zaraz. Jest nią… urządzenie pokoju małego kosmonauty!

Zasłony to wyjątkowy element wystroju wnętrz. Nie tylko pozwalają na sterowanie światłem dziennym wpadającym do pokoju i zapewniają większe poczucie prywatności, ale też dekorują pomieszczenie. Z tego powodu są idealnym rozwiązaniem aranżacyjnym do kuchni.

Zauważyliście, że Wasze dziecko lubi leżeć i wpatrywać się w chmury bardziej jego rówieśnicy? Że podczas obiadu zawiesza się nad łyżką groszku i uśmiecha, jakby zamiast ściany w pokoju znajdowało się wesołe miasteczko? A może kiedy idzie, co kilka kroków podskakuje i przymyka oczy, mimo iż nie świeci słońce? To ewidentne znaki, że jest… niepoprawnym marzycielem!

Kiedy do wykończenia ma się duże mieszkanie, możliwości jest więcej. Nie trzeba się obawiać, że zabraknie na coś miejsca lub trzeba będzie stawiać meble jeden na drugim, tworząc niemodną od lat meblościankę. Sporo ludzi jednak mieszka – i wciąż wybiera mieszkania – w blokach. To głównie dla nich przygotowaliśmy poradnik, w którym wyjaśniamy, co zrobić i jakie tricki zastosować, by małe pokoje wydały się większe, przestronniejsze i piękniejsze.

Urządzasz pokój młodzieżowy dla chłopca? Pamiętaj, że chłopiec w tym wieku nie czuje się już dzieckiem, lecz nie jest jeszcze dorosły – podczas aranżowania jego pokoju musisz więc wziąć pod uwagę jego preferencje, dbając równocześnie o to, by pomieszczenie było maksymalnie zorientowane na funkcjonalność. O czym powinieneś pamiętać, urządzając pokój dla chłopca w wieku nastoletnim?

Urządzenie pokoju dla dziewczynki w wieku nastoletnim to wbrew pozorom nie taka prosta sprawa – dziewczynka w tym wieku ma już za sobą okres dzieciństwa, nie jest jednak jeszcze „prawdziwie dorosła”. W tej sytuacji potrzeba zmiany aranżacji pokoju wydaje się być oczywista. Zastanawiasz się, jak urządzić pokój młodzieżowy dla dziewczyny, żeby był on funkcjonalny, a jednocześnie atrakcyjny dla nastolatki? Zapoznaj się z naszymi pomysłami na funkcjonalne rozplanowanie tego wnętrza!

Istnieje wyraźna granica pomiędzy tym, co jest stare i niemodne, w związku z czym powinno zostać spakowane w worek na śmieci i wyniesione do najmroczniejszego kąta piwny, a tym, co stare, ale mimo tego – albo właśnie dzięki temu! – piękne. Przedmioty z tej drugiej kategorii nazywamy różnie: oldschoolowymi, kultowymi, w stylu vintage. To właśnie im poświęciliśmy niniejszy artykuł.

Wakacyjne wyjazdy, podróże palcami po mapie, oglądanie filmów i bajek o dalekich krainach, prenumerowanie podróżniczych czasopism i śledzenie księgarnianych nowości. Każda z tych czynności może być zapalnikiem bądź sygnałem, że dziecko stało się zapalonym podróżnikiem rządnym wielkich przygód i pragnącym przejechać cały świat – wzdłuż i wszerz.

Mieszkając na świeżym powietrzu, na przykład na polanie w lesie 😉 , możemy obejść się bez oświetlenia. W domku i w mieszkaniu w bloku – nie bardzo. Dzięki wolnemu rynkowi mamy nieskończony wybór lamp, lampek, kinkietów, abażurów, kloszy, taśm, łańcuchów… ach, aż trudno je wszystkie wymienić. Konkluzja jest jedna: rodzajów, marek, kształtów, kolorów i wzorów jest naprawdę wiele i nie sposób przejrzeć wszystkich. By od chaosu działu oświetleniowego nie rozbolała Was głowa, mamy małą radę. Zanim skucie się na zakupy w markecie… spróbujcie wykonać coś sami!

Romantyczna sypialnia to coś, o czym marzy wiele osób, zwłaszcza płci żeńskiej. Najpierw w wieku nastoletnim, gdy miękkie łóżko i zwisające z lampy łańcuszki z sercami stanowią uzupełnienie plakatów z idolami i pozwalają przez długie godziny marzyć o randce. Potem na etapie wczesnej dorosłości, gdy młodzi wyjeżdżają do miast, żyją w akademikach lub na stancjach i marzą o spokojnych weekendach w domu rodzinnym, w swoim pokoju z dzieciństwa. I w końcu w dorosłości, gdy po pokojach biegają dzieci, a sypialnia to jedyne w miarę prywatne miejsce.

Sport to zdrowie. W nowoczesnej formie – piłka nożna na konsoli, skoki narciarskie na komputerze, rzucanie oszczepem na tablecie i karate na smartfonie – to już raczej tylko rozrywka, ale wciąż na tyle atrakcyjna, że dziecko może zakochać się w jakiejś dyscyplinie, a w końcu zupełnie zwariować na jej punkcie. Nie powinno nikogo dziwić, jeśli pewnego dnia przyjdzie i zażąda „pokoju sportowca”.

Szczęście jest pojęciem, dla którego trudno znaleźć uniwersalną definicję. Dla jednego będzie polegało na wolnym życiu wypełnionym podróżami i spotykaniem wciąż nowych ludzi, drugi odnajdzie je w uwitym gniazdku rodzinnym. Jeden będzie wiązał je ze słuchaniem siebie, samodzielnością i realizacją marzeń, drugi z poświęcaniem się dla innych i powściągliwością. Jak zatem za jednym zamachem uszczęśliwić wszystkich?

Pin It on Pinterest