Lampa ze słoika – jak ją wykonać w kilku prostych krokach?


Lampa z kloszem wykonanym ze słoika – proste, ale przy tym niezwykle atrakcyjne rozwiązanie do Twojego domu. Wystarczy kilka narzędzi, trochę wolnego czasu i chęci, aby wykonać tę uroczą ozdobę. Zobacz jak to zrobić – krok po kroku.

lampa1

 

Zobacz, co musisz przygotować:

 • Kabel z wyłącznikiem i wtyczką dwużyłowy
 • Oprawa do żarówki E14
 • Żarówka z gwintem E14
 • 1-litrowy słoik z metalową pokrywką
 • 2 blachowkręty 20 mm długie
 • 30-centymetrowy łańcuszek
 • Wkrętarka
 • Wiertło stożkowe
 • Pilnik do metalu (mały)
 • Ołówek
 • Linijka
 • Bit do wkręcania blachowkrętów

Krok 1 – Zmierz średnicę oprawki >

U nas jest to 28 milimetrów

lampa2
lampa3

< Krok 2 – Oznacz miejsce przejścia kabla

Środek wieczka oznacz krzyżykiem aby wiedzieć, gdzie zrobić dziurę

Krok 3 – Wiercenie >

Wiercimy otwór wiertłem stożkowym – w tym przypadku 28 mm. Jeśli pod ręką nie masz wiertła stożkowego, otwory nawierć na obwodzie koła. W tym celu wyznacz środek i narysuj koło o średnicy oprawy. Na kole nawierć jeden przy drugim otwory i ostrym narzędziem usuń niepotrzebny środek.

lampa4
 lampa5

< Krok 4 – Szlifowanie

Po wycięciu środka krawędzie warto delikatnie wyszlifować.

Krok 5 – Zamontuj kabel >

Rozłóż oprawkę tak, aby możliwy był montaż kabla.

lampa6
 lampa7

< Krok 6 – Montaż kabla – c.d.

Mniejszy element umieść na kablu zatrzaskami w dół. Wetknij + i – w przeznaczone do tego celu otwory, w dowolnej kolejności. Zatrzaśnij oprawkę.

Krok 7 – Zamontuj oprawkę >

Wsuń oprawkę w otwór i od środka zabezpiecz nakrętką. Następnie za pomocą 2 wkrętów do blachy przykręć łańcuszek. Przy przykręcaniu zwróć uwagę na to, aby wkręty nie wyszły w miejscu, gdzie znajduje się rant słoika. Najlepiej przymocuj wkręt w zagłębieniu pokrywki.

lampa9

lampa10

 < Krok 8 – Delikatnie wkręć żarówkę

Krok 9 – Zakręć pokrywkę, zawieś lampkę, podłącz do prądu. Gotowe! >

lampa11

EFEKT KOŃCOWY

Urokliwy szczególnie ciepłą nocą… A Ty? Gdzie wykorzystasz swoją własnoręcznie zrobioną lampę?

lampa ze słoika

Lampa ze słoika – jak ją wykonać w kilku prostych krokach?
5 (100%) 1 vote

2 komentarze

 1. Posłużyłem się waszym instruktażem i oświetliłem lampami wnękę w sypialni przy łóżku i szafie. Wygląda bardzo fajnie, nadaje nastroju. Przede wszystkim nie trzeba włączać, jeśli się nie chce – mamy wybór, czy chcemy romantyczną atmosferę, czy nie.

  Odpowiedz
  • Bardzo dobry pomysł. Cieszymy się, że nasz wpis wprowadził coś nowego do wystroju Twojego domu 🙂

   Odpowiedz

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Content Solutions Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Pieszyckiej 5A (zwana dalej Content Solutions). Dane osobowe będą przetwarzane w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną na warunkach opisanych w regulaminie (nawiązania, ukształtowania treści, zmiany lub rozwiązania stosunku prawnego w ramach usług świadczonych w ramach serwisu) i w celach marketingowych Content Solutions (w przypadkach, gdy przepisy prawa dopuszczają przetwarzanie danych w tych celach bez zgody osoby, której dane dotyczą). W razie zaistnienia takiej konieczności dane mogą zostać udostępnione podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści dotyczących go danych oraz ich poprawiania. Ponadto - w przypadkach wymienionych w art. 23 ust. 1 pkt 4 i 5 ustawy o ochronie danych osobowych – użytkownikowi przysługuje prawo wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania danych ze względu na szczególną sytuację oraz prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych w przypadkach, gdy administrator danych zamierza je przetwarzać w celach marketingowych lub wobec przekazywania danych osobowych innemu administratorowi danych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Pin It on Pinterest