Organizer biurkowy


Mówi się, że bałagan to kreatywny chaos. Zresztą jak dowodzą naukowcy, nieporządek na biurku ma sprzyjać kreatywnemu myśleniu. Niezależnie jednak od tego, warto żeby niektóre rzeczy były zawsze w tym samym miejscu, na wyciągnięcie ręki. Wśród nich na pewno znajdą się długopisy, ołówki czy flamastry. Dlatego dzisiaj pokażemy Ci, jak wykonać elegancki organizer biurkowy.

 

organizer0

Czego będziesz potrzebować?

Materiałem bazowym będzie drewno. My użyliśmy sześcianu drewna sosnowego o wymiarach 9 x 9 x 9 cm. Rzecz jasna jego wielkość będzie uzależniona od Twoich potrzeb. Oprócz tego przed rozpoczęciem pracy przygotuj:

  • Wiertło łopatkowe 40 mm
  • Wiertarkę
  • Ołówek
  • Marker
  • Linijkę
  • 2 ściski stolarskie (opcjonalnie imadło)
  • Okulary ochronne – używaj ich przez cały czas pracy!

Krok 1 – Wyznacz miejsce wiercenia >

Oznacz miejsce na samym środku klocka.

.

organizer1
organizer2

< Krok 2 – Zamocuj drewno w ściskach

Jeden ścisk utrzymuje klocek, drugi – łączy stół z pierwszym ściskiem i klockiem. Uwaga! W tym przypadku zalecamy wykorzystanie powyższej metody lub – opcjonalnie – imadła. W trakcie pracy element drewniany musi być nieruchomy. Jeśli Twoje ściski okażą się za słabe, można zastosować więcej niż dwa – grunt, aby był dobrze zabezpieczony.

Krok 3 – Drążenie >

Upewnij się, że wiertło łopatkowe jest prawidłowo zamocowane w uchwycie wiertarskim.

organizer3
 organizer4

< Krok 4 – Drążenie – cd.

Załóż okulary ochronne. Drążenie rozpocznij od delikatnego wbicia ostrej końcówki w materiał we wcześniej oznaczone miejsce.

Krok 5 – Wycięcie otworu >

Na wiertle warto oznaczyć markerem głębokość wiercenia – głębokość musi być minimum 1 cm krótsza od całkowitej wysokości klocka (w tym przypadku wydrążyliśmy otwór na 8 cm).

Uruchom wiertarkę i delikatnie ją naciskaj, aby wirująca łopatka płynnie zagłębiała się w materiale. Ważne, aby przez cały czas pracy zachować stały, prostopadły kąt wiercenia oraz dociskać wiertarkę z wyczuciem, nie dopuszczając do zatrzymania wiertła. W przeciwnym wypadku wiertło może ulec uszkodzeniu lub wydrążony otwór będzie nierówny.

.

organizer5

EFEKT KOŃCOWY

Gotowe! Ciąg dalszy zależy od Ciebie – drewno można zostawić w stanie naturalnym lub oszlifować i ozdobić. Efekt końcowy możesz zobaczyć poniżej. Jeśli wykonałeś podobny organizer – zaprezentuj efekt w komentarzu!

organizer_gotowy

Organizer biurkowy
5 (100%) 1 vote

1 Komentarz

  1. Bardzo mi się podoba ten pomysł na wykorzystanie drewna. Ja nie mam takich sprzętów ale jak poproszę męża to może coś wykombinuje mi coś takiego na biurko…

    Odpowiedz

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Content Solutions Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Pieszyckiej 5A (zwana dalej Content Solutions). Dane osobowe będą przetwarzane w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną na warunkach opisanych w regulaminie (nawiązania, ukształtowania treści, zmiany lub rozwiązania stosunku prawnego w ramach usług świadczonych w ramach serwisu) i w celach marketingowych Content Solutions (w przypadkach, gdy przepisy prawa dopuszczają przetwarzanie danych w tych celach bez zgody osoby, której dane dotyczą). W razie zaistnienia takiej konieczności dane mogą zostać udostępnione podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści dotyczących go danych oraz ich poprawiania. Ponadto - w przypadkach wymienionych w art. 23 ust. 1 pkt 4 i 5 ustawy o ochronie danych osobowych – użytkownikowi przysługuje prawo wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania danych ze względu na szczególną sytuację oraz prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych w przypadkach, gdy administrator danych zamierza je przetwarzać w celach marketingowych lub wobec przekazywania danych osobowych innemu administratorowi danych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Pin It on Pinterest