Regał ze skrzynek – instrukcja krok po kroku


Lekki i poręczny regał ze skrzynek przyda się w warsztacie, przedpokoju czy na ogrodzie. Świetnie sprawdzi się jako miejsce przechowywania rzadziej używanych narzędzi w garażu, mniej noszonych butów (w przedpokoju) czy jako przechowalnia nasion. Jak go wykonać? Czytaj dalej, aby poznać instrukcję krok po kroku.

Na początek kilka uwag i wskazówek:

Skrzynki jako element regału

Pamiętaj, aby przed rozpoczęciem prac sprawdzić jakość posiadanych skrzynek, ponieważ wiele skrzynek znajdujących się w sprzedaży jest złej jakości. Warto zwrócić uwagę na skrzynki zbudowane z elementów jak najgrubszych. Grubość desek naszych skrzynek wynosi około 1,5 cm. Skrzynki można oszlifować.

Wymiary

Wymiary, jakie stosujemy są orientacyjne. Pamiętaj, że przygotowując swój projekt możesz zastosować własne rozwiązania, spełniające Twoje potrzeby.

Zaczynamy!

 

Aby wykonać regał, będziesz potrzebować:

 • 4 deski o długości 120 cm, szerokości 9 cm, grubości ok. 2 cm
 • 2 deski o długości 80 cm, szerokości 9 cm, grubości ok. 2 cm
 • 2 deski o długości 35 cm, szerokości 9 cm, grubości ok. 2 cm
 • 3 skrzynki na owoce o wymiarach 60 x 40 x 22 cm
 • Deski o dowolnym wymiarze –służą, jako podkład pod otwory wiercone za pomocą otwornicy
 • Wiertarka z wiertłem – pogłębiaczem
 • Ołówek
 • Miarka i linijka z kątownikiem
 • Wkrętarka z bitami
 • Wkręty 4 x 40 mm
 • Wkręty 4 x 25 mm
 • Ściski stolarskie
 • Opcjonalnie papier ścierny do oszlifowania otworów i innych nierówności (nieumieszczone na zdjęciu).

Krok 1 >

Na deskach o długości 35 cm wyznacz po obu stronach deski cztery punkty w odległości 1,5 cm od dłuższych krawędzi i 1 cm, 4 cm od krótszej krawędzi deski.

 
 

< Krok 2

W wyznaczonych miejscach wywierć otwory za pomocą wiertła z pogłębiaczem.

Krok 3 >

Na deskach od długości 120 cm wyznacz również otwory, ale tylko na jednym z końców! Wymiary takie same jak w przypadku krótszych desek, czyli cztery punkty w odległości 1,5 cm od dłuższych krawędzi i 1 cm, 4 cm od krótszej krawędzi deski.

 
 

< Krok 4

Tu również wywierć otwory pod wkręty.

Krok 5 >

Na równiej powierzchni ułóż deski o długości 120 cm, a na nich krótszą deskę – 35 cm. Zwróć uwagę, aby krótszą deskę położyć na końcu dłuższej deski bez otworów. Otwory mają być na drugim końcu dłuższej deski nawierceniami (pogłębieniami) od spodu.

 
 

< Krok 6

W ten oto sposób połącz długie deski z krótszymi. Tę czynność wykonujesz dwukrotnie, aby przygotować dwa takie zestawy.

Krok 7 >

Montaż podstawy z deski 80 cm zacznij od sprawdzenia, czy szerokość obu desek jest taka sama jak szerokość po przeciwległej stronie (35 cm). Tu warto sprawdzić kąty proste pomiędzy deskami za pomocą kątownika.

 
 

 < Krok 8

Następnie podstawę ustaw tak, aby była ona na środku bocznej konstrukcji. W tym celu od 80 cm odejmujemy 35, pozostałe 45 cm dzielimy na 2, czyli pozostaje 22,5 cm. Ten wymiar odmierzamy od krótszej krawędzi deski. Na zdjęciu jest widoczny inny wymiar!

 

Krok 9 >

Całość skręć wkrętami 4 x 40 mm.

 

 < Krok 10

Ustaw skrzynkę na jednym z boków i nadaj jej pożądane nachylenie. Nam wyszło 9 cm od krawędzi boku.

Krok 11 >

Przykręcamy skrzynkę wkrętami 4x 25 mm.

 

< Krok 12

Kolejną skrzynkę ustaw „pod” pierwszą już przykręconą w odległości 25 cm od krawędzi pierwszej. Odległość tą wymierz od przodu i tyłu skrzynki, co pozwoli na zachowanie podobnego kąta. Tę skrzynkę również zamocuj do boku. Z następną skrzynką postępujesz podobnie.

Krok 13 >

Na blacie ułóż drugi bok a na nim skrzynki przytwierdzone z drugiej strony do pierwszego boku.

 

< Krok 14

Posługując się wcześniejszymi wymiarami ustaw skrzynki w identycznym położeniu jak miało to miejsce w poprzednich krokach.

Krok 15 >

Skrzynki przykręć tak jak pokazano we wcześniejszych krokach.

 

< Krok 16

Gotowe!

Regał ze skrzynek – instrukcja krok po kroku
4.2 (83.33%) 6 votes

Podobne wpisy, które mogą Cię zainspirować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Content Solutions Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Pieszyckiej 5A (zwana dalej Content Solutions). Dane osobowe będą przetwarzane w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną na warunkach opisanych w regulaminie (nawiązania, ukształtowania treści, zmiany lub rozwiązania stosunku prawnego w ramach usług świadczonych w ramach serwisu) i w celach marketingowych Content Solutions (w przypadkach, gdy przepisy prawa dopuszczają przetwarzanie danych w tych celach bez zgody osoby, której dane dotyczą). W razie zaistnienia takiej konieczności dane mogą zostać udostępnione podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści dotyczących go danych oraz ich poprawiania. Ponadto - w przypadkach wymienionych w art. 23 ust. 1 pkt 4 i 5 ustawy o ochronie danych osobowych – użytkownikowi przysługuje prawo wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania danych ze względu na szczególną sytuację oraz prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych w przypadkach, gdy administrator danych zamierza je przetwarzać w celach marketingowych lub wobec przekazywania danych osobowych innemu administratorowi danych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Pin It on Pinterest