Szafka na buty z drewna? Zrób ją sam!


Gdzie przechowywać buty, jeśli mamy ich pod dostatkiem? Szafka, pudła – to rozwiązanie niezbyt oryginalne. Zamiast tego, lepiej wykonać szafkę samodzielnie wykorzystując do tego paletę. W tym wpisie pokażemy, jak możemy wykonać to szybko i w ciekawy sposób.

Przygotowania do wykonania szafki na buty z palet

Palety

Do wykonania szafki zastosowaliśmy zwykłe palety, które uprzednio zostały oszlifowane. Szlifowanie palet nie jest konieczne. Bywają palety o gładkiej „strukturze drewna”.

Deski

W spisie podaliśmy 2 deski i tyle wykorzystaliśmy. Uznaliśmy, że nie trzeba dodawać kolejnej deski na spodzie szafki. Gdyby przeznaczenie Waszej szafki było inne, można przykręcić kolejną deskę. Deski można oszlifować przed wykonaniem szafki.

Dodatkowe informacje

Szafka ma niewielką podstawę w porównaniu z wysokością, zatem koniecznie trzeba ją przytwierdzić do ściany. Wystarczy zamocować ją za pomocą dwóch kołów. W jednej z górnych desek wiercimy otwory, przysuwamy szafkę w docelowe miejsce i przez otwory wykonujemy zaznaczenia na ścianie. Tu przyda się cienki śrubokręt, gwóźdź lub inne narzędzie, które zostawi ślad na materiale.

Pogłębiacz – otwory pod wkręty

Dzięki temu, że wykonujemy otwory pod wkręty drewno nie będzie pękać! Zamiast wiertła z pogłębiaczem możecie wykorzystać zwykłe wiertło. Różnica jest taka, że pogłębiacz pozwala na schowanie się dokręcanego wkrętu.

Zaczynamy!

 

Materiały i sprzęt:

  • 1 paleta o wymiarach 120 x 80 x 12,5 cm
  • 2 deski o długości 120 cm, szerokości 2 cm, grubości ok. 2 cm
  • Wkrętarka z wiertłem – pogłębiaczem i bitem
  • Ołówek
  • Wkręty 4 x 35 mm – 12 sztuk

Krok 1 >

Na palecie układamy deski jak na poniższym zdjęciu.

 
 

< Krok 2

Wyznaczamy punkty pod wiercenie otworów na wkręty. Operację wykonujemy w obu deskach. Na każdej z desek powinno wyjść 6 otworów.

Krok 3 >

W uprzednio wyznaczonych miejscach, wykonujemy otwory.

 
 

< Krok 4

Przykręcamy deski do palety.

Krok 5 >

Odwracamy paletę, szafka jest gotowa.

 

Jak Wam się podoba? Polecamy takie rozwiązanie np. do wąskich korytarzy.

Szafka na buty z drewna? Zrób ją sam!
1 (20%) 2 votes

Podobne wpisy, które mogą Cię zainspirować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Content Solutions Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Pieszyckiej 5A (zwana dalej Content Solutions). Dane osobowe będą przetwarzane w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną na warunkach opisanych w regulaminie (nawiązania, ukształtowania treści, zmiany lub rozwiązania stosunku prawnego w ramach usług świadczonych w ramach serwisu) i w celach marketingowych Content Solutions (w przypadkach, gdy przepisy prawa dopuszczają przetwarzanie danych w tych celach bez zgody osoby, której dane dotyczą). W razie zaistnienia takiej konieczności dane mogą zostać udostępnione podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści dotyczących go danych oraz ich poprawiania. Ponadto - w przypadkach wymienionych w art. 23 ust. 1 pkt 4 i 5 ustawy o ochronie danych osobowych – użytkownikowi przysługuje prawo wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania danych ze względu na szczególną sytuację oraz prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych w przypadkach, gdy administrator danych zamierza je przetwarzać w celach marketingowych lub wobec przekazywania danych osobowych innemu administratorowi danych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Pin It on Pinterest