Jak wykonać zestaw wypoczynkowo relaksacyjny do ogrodu?


Wiosna w pełni! Czas skompletować meble ogrodowe, które latem uprzyjemnią popołudniowy wypoczynek na świeżym powietrzu. W tym artykule, umieściliśmy inspiracje na meble drewniane! Nie ukrywamy, że to nasz ulubiony materiał do obróbki!

Zastanawiałeś się już, nad tegorocznym zestawem mebli ogrodowych? Jeśli nie, to mamy dla Ciebie ciekawą i łatwą do wykonania propozycję! Zapraszamy:)

Palety

Podczas tworzenia zestawu mebli zastosowaliśmy palety suszone. Oczywiście dostępne są również inne, mniejsze, ale są znacznie mniej popularne. Każdą z dostępnych palet przed czynnościami konstrukcyjnymi należy przeszlifować.

Łączenie palet i innych elementów

Zastosowana przez nas metoda łączenia za pomocą elementów metalowych nie należy do wyrafinowanych i estetycznych, ale jest skuteczna i praktyczna. Łączniki pozwalają na solidne połączenie nierównych palet. Mieliśmy przypadek, że palety różniły się długością, a łącząc je za pomocą łączników otrzymaliśmy solidne scalenie.

 

         Niezbędne materiały:

  • 4 palety 1200 x 600 mm
  • 2 palety 1200 x 1800 mm
  • Wkrętarka z bitem
  • Ściski stolarskie
  • Wkręty 4 x 30 mm – ok. 200 sztuk
  • Wkręty 4 x 100 mm – ok. 10 sztuk
  • Łączniki płaskie 40 x 100 mm – 8 szt.
  • Złącze kątowe 60 x 60 x 60 mm 4-5 szt. (wedle potrzeb)

Krok 1 >

Zacznij budowę zestawu ogrodowego od połączenia ze sobą palet, przeznaczonych na siedzisko. Jak widać ściski przydadzą się na samym wstępie.

< Krok 2

Połącz palety.

Krok 3 >

Połączone palety ustaw tak, aby wykonać pożądany projekt. Przemyśl łączenie, aby palety stworzyły wygodne siedzisko.

< Krok 4

Dosuń szerszą paletę do jednego z boków.

Krok 5 >

Za pomocą długich wkrętów przymocuj szerszą paletę do siedziska zestawu ogrodowego. Wkręty umieść w klockach spodniej palety, uważając na to, by nie trafić w łącznik scalający obie spodnie palety. Czynność powtórz w każdym miejscu styku palet z klockami. Na jedną poprzeczkę przeznacz, co najmniej 2 wkręty! Tę samą czynność przeprowadź także na drugim boku zestawu.

< Krok 6

Boki palet połącz ze sobą za pomocą łączników kątowych.

Krok 7 >

Gdy tylne palety są przytwierdzone, siedziska można połączyć za pomocą łączników kątowych.

 

Krok 8 >

Nasz zestaw jest już gotowy! Dołożymy poduszki i będziemy wyczekiwać lata!

Jak wykonać zestaw wypoczynkowo relaksacyjny do ogrodu?
5 (100%) 5 votes

Podobne wpisy, które mogą Cię zainspirować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Content Solutions Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Pieszyckiej 5A (zwana dalej Content Solutions). Dane osobowe będą przetwarzane w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną na warunkach opisanych w regulaminie (nawiązania, ukształtowania treści, zmiany lub rozwiązania stosunku prawnego w ramach usług świadczonych w ramach serwisu) i w celach marketingowych Content Solutions (w przypadkach, gdy przepisy prawa dopuszczają przetwarzanie danych w tych celach bez zgody osoby, której dane dotyczą). W razie zaistnienia takiej konieczności dane mogą zostać udostępnione podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści dotyczących go danych oraz ich poprawiania. Ponadto - w przypadkach wymienionych w art. 23 ust. 1 pkt 4 i 5 ustawy o ochronie danych osobowych – użytkownikowi przysługuje prawo wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania danych ze względu na szczególną sytuację oraz prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych w przypadkach, gdy administrator danych zamierza je przetwarzać w celach marketingowych lub wobec przekazywania danych osobowych innemu administratorowi danych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Pin It on Pinterest