Kuchnie w bieli – trend 2017


Białe kuchnie w 2017 roku wdarły się przebojem do naszych wnętrz i zrobiły niemałe zamieszanie w barwnych aranżacjach. Bo jak to tak – na biało? Okazuje się, że odcień można idealnie wkomponować zarówno w klasyczne stylizacje, jak i te nowoczesne. Biel to świetna baza, którą można bezkarnie zestawiać z kontrastowymi odcieniami lub pastelami, a efekt jest zachwycający za każdym razem. Poza tym, kto z nas nie chciałby mieć kuchni, która pachnie świeżością i przyciąga czystością?

Biel i czerń w aranżacji nowoczesnej kuchni

Na biało wcale nie oznacza nudno! W nowoczesnej kuchni zestawiliśmy białe fronty zabudowy kuchennej z czarnym, matowym blatem. Efekt? Kontrast urozmaica i ożywia dominującą biel. Do tego dodatki w kolorze srebrnym, które przełamują kompozycję.

Bateria zlewozmywakowa Cooke&Lewis Vedea ze sprężyną

Blat laminowany 305 x 60 x 2,8 cm czarny matowy

Łącznik pojedynczy Diall srebrny

Pomysłowy zestaw – biel i drewno w kuchni

Jak przełamać dominującą biel i nieco ocieplić wnętrze? W tej aranżacji kuchennej udowadniamy, że wykorzystanie drewna to zdecydowanie dobre rozwiązanie do nowoczesnej kuchni. Wybraliśmy połyskującą zabudowę, którą zrównoważą matowe dodatki, na przykład laminowany blat i praktyczny, metalowy reling.

Blat laminowany 410 x 60 x 2,8 cm biały

Rura relingu Cooke&Lewis chrom 60 cm

Szafka kuchenna wisząca 1-drzwiowa Unik W-60/1 biała

Jak urządzić białą, wąską kuchnię w bloku?

W bieli drzemie ogromna moc – mała, wąska kuchnia w jasnej tonacji wydaje się bardziej przestrzenna. Jak tego dokonaliśmy? Kluczem do sukcesu są białe fronty mebli, które zestawiliśmy z polerowanym gresem. Błyszcząca podłoga odbija światło, dlatego wnętrze jest optycznie powiększone. W tej aranżacji dużą rolę odgrywają beżowe oraz brązowe dodatki – to one urozmaicają aranżację i wprowadzają ciepły klimat.

Gres polerowany Super White 60 x 60 cm 1,44 m2

Oprawa sufitowa Eye 1 x 35 W GU10 biały

Zasłona Colours Bottes 140 x 260 cm beżowa

Projekt przestronnej kuchni z wyspą

W przestrzennej, białej kuchni możemy dowolnie bawić się dodatkami. Pustą ścianę zagospodarowaliśmy klasycznymi, czarnymi ramkami. Ułożone w geometryczny wzór nie tylko urozmaicą przestrzeń, ale także podkreślą nowoczesność stylizacji. Nie zapomnieliśmy o funkcjonalności – duża przestrzeń robocza daje możliwość zamontowania dwukomorowego zlewozmywaka. Wygoda w kuchni to podstawa!

Oczko Philips Ara GU10 1 x 35 W szklane

Ramka plastikowa 30 x 40 cm czarny połysk

Zlewozmywak granitowy Alveus Rock 70 1,5-komorowy z ociekaczem czarny

Minimalizm w kuchni – czerń i biel hitem 2017

W tej małej kuchni dominuje minimalizm – białe elementy współgrają z czarnymi. Zamiast dużych kafli, które przytłoczyłyby przestrzeń, zastosowaliśmy szklane, podłużne listwy. Ułożone równolegle tworzą minimalistyczną powierzchnię. Nowoczesna, biała lampa wisi tuż nad blatem roboczym – jest nie tylko estetycznie, ale także funkcjonalnie. Całość aranżacji dopełnia praktyczny zlewozmywak.

Lampa wisząca Colours Egg 1 x 42 W E27 biała

Listwa szklana Crypton Black 2,3 x 60 cm

Zlewozmywak Franke Orion OID 611-78 1-komorowy z ociekaczem onyx

Urządzanie kuchni z wyspą

Rustykalnie, ale nadal na biało? Taki efekt uzyskaliśmy, łącząc białe fronty zabudowy kuchennej i wyspę z przecieraną podłogą. Dodatkowo w roli tradycyjnej glazury zastosowaliśmy świerkową podbitkę wymalowaną bejcą na biały odcień. Całość uzupełniają drewniane skrzynki. Te „triki” ocieplają przestrzeń i nadają jej wiejski charakter.

Bateria zlewozmywakowa Cooke&Lewis Vedea ze sprężyną

Podbitka świerkowa 14 x 121 x 3000 mm 2,9 m2

Bejca Colours biała 0,5 l

Panel podłogowy Colours Dąb Srebrny 2,22 m2

Nasze pomysły na wąską kuchnię w bloku

A gdyby tak białą kuchnię urządzić w stylu retro? W naszej aranżacji zastosowaliśmy prostą zabudowę kuchenną połączoną z gipsowymi płytkami o nierównomiernym wzorze, które przełamują minimalistyczny ład wnętrza. Kropką nad i jest oświetlenie – industrialne, metalowe lampy są surowym akcentem stylizacji.

Lampa High-Bay 1 x 60 W E27 czarna

Panel podłogowy Egger Dąb Chalky 2,481 m2

Płytka gipsowa Colours Corsica Dolce 0,48 m2

Jak połączyć biel i drewno w kuchni?

W tej nowoczesnej aranżacji połączyliśmy różne materiały – zabudowa kuchenna została podkreślona przez zastosowanie tafli szkła, która pełni rolę drzwi. Dzięki temu wnętrze kuchni pozostaje nadal otwarte. Wyspę uzupełniliśmy o oprawy oczkowe w tym samym kolorze – to idealne miejsce do przygotowywania posiłków!

Oprawy oczkowe okrągłe Diall 3 x 40 W GU10 białe

Tafla szkła mleczna Geom 850 mm do systemu Kidal

Niezawodne triki w aranżacji nowoczesnej kuchni?

Kuchnia na wysoki połysk prezentuje się bardzo luksusowo. Efekt osiągnęliśmy poprzez wykorzystanie błyszczącej zabudowy, jak i ciemniejszego, połyskującego blatu. Lampa mieniąca się drobnymi kryształkami podkreśla elegancki styl pomieszczenia. Zamiast tradycyjnych krzeseł postawiliśmy na wygodne stołki barowe.

Kinkiet Colours 4 x 28 W G9 chrom

Stołek barowy Cooke&Lewis Dante biały

Aranżacja kuchni z wyspą

W nowoczesnej kuchni w bieli liczy się światło. To ono odbija się od połyskujących blatów oraz frontów mebli, dając wrażenie przestrzenności. W tej stylizacji zastosowaliśmy zamiast glazury białe szkło lakierowane – świetnie komponuje się z zabudową. Blat roboczy dodatkowo oświetla listwa podszafkowa, tworząc idealne warunki do pracy. Sufit podkreślają białe oprawy oczkowe. Prawda, że pięknie?

Listwa podszafkowa LED Diall 1 x 12 W T5 90 cm

Oprawa oczkowa Luminex Round 1 x 60 W E27 22 cm biała

Szkło laminowane lakierowane 60 x 120 cm białe

Terakota Dumas 60 x 60 cm 1,44 m2 beige

Kuchnie w bieli – trend 2017
5 (100%) 3 votes

Podobne wpisy, które mogą Cię zainspirować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Content Solutions Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Pieszyckiej 5A (zwana dalej Content Solutions). Dane osobowe będą przetwarzane w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną na warunkach opisanych w regulaminie (nawiązania, ukształtowania treści, zmiany lub rozwiązania stosunku prawnego w ramach usług świadczonych w ramach serwisu) i w celach marketingowych Content Solutions (w przypadkach, gdy przepisy prawa dopuszczają przetwarzanie danych w tych celach bez zgody osoby, której dane dotyczą). W razie zaistnienia takiej konieczności dane mogą zostać udostępnione podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści dotyczących go danych oraz ich poprawiania. Ponadto - w przypadkach wymienionych w art. 23 ust. 1 pkt 4 i 5 ustawy o ochronie danych osobowych – użytkownikowi przysługuje prawo wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania danych ze względu na szczególną sytuację oraz prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych w przypadkach, gdy administrator danych zamierza je przetwarzać w celach marketingowych lub wobec przekazywania danych osobowych innemu administratorowi danych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Pin It on Pinterest