Jak dzięki kaflom odświeżyć wygląd kuchni?


Widoczna metamorfoza pomieszczenia nie musi być okupiona wielkimi i kosztownymi zmianami. Czasami wystarczy detal, czasami ozdoba. A kuchnia może zyskać zupełnie nowego wyrazu dzięki samym płytkom ceramicznym na podłodze.

Przed metamorfozą
Efekt metamorfozy

Kuchnia – dwie odsłony

Dwa podobne projekty kuchni pokazują, jak niewiele trzeba, aby pomieszczenie znacznie zmieniło swoją postać. Pierwsza wersja opiera się na jasnej podłodze z płytek ceramicznych, które imitują deski drewniane. Okleina na szafkach jest zaś dopasowana na zasadzie kontrastu – detale frontów i boki mebli są bardzo ciemne. Aranżacja jest spokojna i poprawna – brakuje w pomieszczeniu wyrazistych akcentów. Niewielką ozdobą jest roślinka na blacie, która jednak nie wnosi zbyt wiele ożywienia.

Drugi wariant projektu zakłada więcej artystycznej swobody. Pozbawia jasnego pomieszczenia ponurej dominanty w postaci ciemnych detali szafek kuchennych i stawia na wzorzyste kafelki. Takie płytki ceramiczne spełniają podwójną rolę – nie tylko doskonale nadają się do kuchni, ale również stanowią jej największą ozdobę. Jeszcze więcej energii pomieszczenie nabiera dzięki żywej dekoracji w postaci donic z ziołami.

Podłoga w kuchni sposobem na jej charakter

Jak można zauważyć, za pomocą samych kafli wygląd kuchni ulega dużej zmianie. Ich wymiana jest jednym ze sposobów na jej stosunkowo szybką i niekosztowną metamorfozę. Jeśli podłoga jest monotonna, a reszta wyposażenia i sposób wykończenia kuchni są mało wyraziste, wykonane w stonowanych i podobnych do siebie kolorach, warto wprowadzić do niej jakiś akcent, który ożywiłby aranżację. Niekiedy będzie konieczne również dopasowanie do nowych płytek ceramicznych, wybranych detali. W tym wypadku stało się tak z okleiną szafek kuchennych. Jej ciemna, drewnopodobna barwa, pomimo tego, że kuchnia jest jasna, niezbyt pozytywnie wpływała na efekt całej aranżacji.

Płytki ceramiczne, które ożywiają

Hiszpańskie kafle, które są różnokolorowe i posiadają wiele wzorów, nawiązują do ceramiki iberyjskiej czy portugalskich azulejos i są idealne do widocznej tutaj kuchni. Ze względu na to, że została wykończona w stonowanej, naturalnej kolorystyce, znacznie zyskuje na ożywieniu za pomocą mozaiki kolorów i ornamentów.

Jak dzięki kaflom odświeżyć wygląd kuchni?
5 (100%) 1 vote

Podobne wpisy, które mogą Cię zainspirować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Content Solutions Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Pieszyckiej 5A (zwana dalej Content Solutions). Dane osobowe będą przetwarzane w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną na warunkach opisanych w regulaminie (nawiązania, ukształtowania treści, zmiany lub rozwiązania stosunku prawnego w ramach usług świadczonych w ramach serwisu) i w celach marketingowych Content Solutions (w przypadkach, gdy przepisy prawa dopuszczają przetwarzanie danych w tych celach bez zgody osoby, której dane dotyczą). W razie zaistnienia takiej konieczności dane mogą zostać udostępnione podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści dotyczących go danych oraz ich poprawiania. Ponadto - w przypadkach wymienionych w art. 23 ust. 1 pkt 4 i 5 ustawy o ochronie danych osobowych – użytkownikowi przysługuje prawo wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania danych ze względu na szczególną sytuację oraz prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych w przypadkach, gdy administrator danych zamierza je przetwarzać w celach marketingowych lub wobec przekazywania danych osobowych innemu administratorowi danych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Pin It on Pinterest