Jasna łazienka vs. kolorowa


Nowoczesne aranżacje często opierają się na maksymalnym minimalizmie – ma być przede wszystkim prosto. Również monochromatyczność jest w cenie. Wrażenie czystości i dużej przestrzeni osiągane jest przez wykorzystanie jasnej dominanty kolorystycznej i zazwyczaj łączy się ją jedynie z jedną kontrastową barwą. Jakie opcje aranżacyjne mamy w łazience?

Przed metamorfozą
Efekt metamorfozy

Nowoczesna łazienka – prostota

Prostota w wykańczaniu i wyposażaniu wnętrz nadal święci triumfy w nowoczesnych aranżacjach. Minimalistyczne łazienki są często pozbawione zbędnych zdobień (np. dekorów). Wykończenie w jednym kolorze podłogi i ściany jest coraz bardziej popularne. Płytki ceramiczne chętniej wybiera się te duże. Tak, jak i w pozostałych trendach dotyczących wystroju wnętrz, łazienki najchętniej wykańcza się w jasnych kolorach. Niekiedy może być to biała cegła na jednej ze ścian, zazwyczaj są to białe, kremowe, jasnoszare, śmietankowe kafle. Całkowicie jasna łazienka została zaprojektowana tak, aby podłoga optycznie zlewała się ze ścianą. Wyposażono ją również w białe meble i białe urządzenia ceramiczne (właściwie to do nich reszta jest całkowicie dopasowana).

Jasna łazienka

Wykończona i wyposażona w całości na biało sprawia duże wrażenie czystości. Również jej powierzchnia optycznie się zwiększa. Taka łazienka może wydawać się jednak nieco pusta oraz pozbawiona charakteru. Niebieskie ręczniki i brązowa rama niewielkiego okna, a także jego roleta nieco ożywiają przestrzeń, lecz w tak białym pomieszczeniu przyda się odrobinę więcej koloru czy wzoru.

Łazienka kolorowa

Metamorfoza nie sprawiła, że pomieszczenie straciło na nowoczesności czy minimalizmie. Łazienka stała się jednak bardziej wyrazista. Wraz z przemalowaniem ściany na stosunkowo ciemny kolor morski nabrała ona kształtów. Więcej geometrycznego charakteru zyskała zaś dzięki wykończeniu podłogi. Białe, gładkie płytki zastąpiono tu modelem o charakterystycznym wzorze w stylu iberyjskim. Dzięki swej monochromatyczności nie zaburzają minimalistycznej harmonii, a jednocześnie znacznie ożywiają wystrój łazienki. Kolor morski doskonale współgra z brązem, a dodatki utrzymane w tej samej barwie dopełniają całości i pozwalają osiągnąć spójny efekt aranżacji.

 

Jasna łazienka vs. kolorowa
5 (100%) 2 votes

Podobne wpisy, które mogą Cię zainspirować

4 komentarze

 1. Ja nie lubię tego całego szału na białe wnętrza i mam nadzieję, że niedługo przeminie. Kocham kolory, żywe ściany, rzucające się w oczy dodatki i wielkie puszyste dywany. Trochę tak na przekór trendom i po cygańsku. Łazienkę też mam baaardzo kolorową ;-)))

  Odpowiedz
  • Ile ludzi, tyle gustów. Nie zamykaj się jednak na białe wnętrza, a nuż znajdzie się jakiś element, który Cię zaczaruje.

   Odpowiedz
 2. Piękna minimalistyczna łazienka. Na pewno zachwyciłabym się nią u koleżanki 🙂 Jednak gdyby była moja – musiałabym ją urozmaicić 🙂 Pozdrawiam!

  Odpowiedz
  • Pewnie, własne mieszkanie trzeba urządzać pod siebie 🙂 Pozdrawiamy serdecznie.

   Odpowiedz

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Content Solutions Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Pieszyckiej 5A (zwana dalej Content Solutions). Dane osobowe będą przetwarzane w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną na warunkach opisanych w regulaminie (nawiązania, ukształtowania treści, zmiany lub rozwiązania stosunku prawnego w ramach usług świadczonych w ramach serwisu) i w celach marketingowych Content Solutions (w przypadkach, gdy przepisy prawa dopuszczają przetwarzanie danych w tych celach bez zgody osoby, której dane dotyczą). W razie zaistnienia takiej konieczności dane mogą zostać udostępnione podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści dotyczących go danych oraz ich poprawiania. Ponadto - w przypadkach wymienionych w art. 23 ust. 1 pkt 4 i 5 ustawy o ochronie danych osobowych – użytkownikowi przysługuje prawo wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania danych ze względu na szczególną sytuację oraz prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych w przypadkach, gdy administrator danych zamierza je przetwarzać w celach marketingowych lub wobec przekazywania danych osobowych innemu administratorowi danych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Pin It on Pinterest