Metamorfoza – minimalistyczny salon w kamienicy


Mieszkanie z rynku wtórnego zazwyczaj będzie wymagało remontu, szczególnie, jeśli było okupowane od lat przez tych samych ludzi. Jak stary salon w kamienicy odmienić na pomieszczenie godne nowoczesnych wzorców?

Przed metamorfozą
Efekt metamorfozy

Młode małżeństwo kupiło swoje pierwsze mieszkanie – wybrali kamienicę, ponieważ oboje mają sentyment do wysokich sufitów, długich okien i, cóż, uwielbiają żyć w centrum miasta, którego energia pobudza ich do działania. Oczywiste było dla nich od początku, że większość pomieszczeń musi zostać odnowiona. Tak też było z salonem.

Czego oczekiwało małżeństwo? Oboje lubią duże, ale puste przestrzenie oraz mariaż nowoczesności i tradycji. Mają pociąg do stylu vintage, ale jednocześnie ulegają nowoczesnym trendom i uwielbiają wnętrza skandynawskie oraz współcześnie adaptowane lofty. Stawiają na eklektyzm, w którym można łączyć ze sobą różne style – trzeba jednak robić to umiejętnie i wysmakowanie.

W ten sposób powstał projekt minimalistycznego salonu.

Wykończone na szaro ściany nadają mu nieco surowego charakteru, jednak wprowadzono brązowe elementy i przytulne dodatki, które ową surowość nieco przełamują. Podłoga z naturalnych desek dębowych dodaje ciepła i nawiązuje do tradycyjnych czy skandynawskich rozwiązań. Drewniany stolik z antykwariatu jest ukłonem dla przeszłości i przedstawicielem stylu vintage. Wysoki sufit został przyozdobiony specjalnymi listwami, tworzącymi efekt wewnętrznego gzymsu, co nadaje pomieszczeniu nieco angielskiego, dworkowego wyrazu. Białe: drzwi, obramowania, sztukateria i listwy przypodłogowe kontrastują z szarością i stanowią kwintesencję minimalizmu.

Jak urządzić salon w stylu minimalistycznym? Na prezentowanym przykładzie widać, że wszelkie ozdoby i dekoracje są ograniczone do minimum.

Wszelkie materiały są jednokolorowe, a ich barwy stonowane i utrzymane w odcieniach szarości czy ewentualnie beżu. Jednocześnie salon zachowuje swój przytulny wyraz – duża sofa z miękkimi poduszkami, koce, niski stolik kawowy i prasa wskazują, że pomieszczenie ma służyć do relaksu.

Projekt minimalistycznego salonu w kamienicy pokazuje, jak sprawnie połączyć tradycję z nowoczesnością i skutecznie przekształcić pomieszczenie w eleganckie, a zarazem modne.

Metamorfoza – minimalistyczny salon w kamienicy
5 (100%) 1 vote

Podobne wpisy, które mogą Cię zainspirować

1 Komentarz

  1. Trochę inaczej pewne rzeczy bym rozwiązała, ale ogólnie ta aranżacja tworzy fajną podstawę – podoba mi się wykończenie ścian i podłogi i połączenie tradycji z minimalizmem.

    Odpowiedz

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Content Solutions Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Pieszyckiej 5A (zwana dalej Content Solutions). Dane osobowe będą przetwarzane w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną na warunkach opisanych w regulaminie (nawiązania, ukształtowania treści, zmiany lub rozwiązania stosunku prawnego w ramach usług świadczonych w ramach serwisu) i w celach marketingowych Content Solutions (w przypadkach, gdy przepisy prawa dopuszczają przetwarzanie danych w tych celach bez zgody osoby, której dane dotyczą). W razie zaistnienia takiej konieczności dane mogą zostać udostępnione podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści dotyczących go danych oraz ich poprawiania. Ponadto - w przypadkach wymienionych w art. 23 ust. 1 pkt 4 i 5 ustawy o ochronie danych osobowych – użytkownikowi przysługuje prawo wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania danych ze względu na szczególną sytuację oraz prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych w przypadkach, gdy administrator danych zamierza je przetwarzać w celach marketingowych lub wobec przekazywania danych osobowych innemu administratorowi danych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Pin It on Pinterest