Oświetlenie zewnętrzne w ogrodzie – zobacz jak wpływa na jego odbiór


Czy nasz ogród muszą spowijać mroki? Latem korzystamy z lamp na froncie naszego domu, a także na tarasie czy w patio, zimą jednak warto doświetlić posesję także w innych miejscach. Gdy o 16:00 zaczyna się ściemniać, przyjemne światło padające na rośliny czy elementy architektury z pewnością pomoże nam się czuć nie tylko bezpieczniej, ale i pozytywniej. Również wiosną i latem, gdy ogród rozkwita, rozmaite lampy pozwalają wydobyć jego piękno również po zmroku.

Przed metamorfozą
Efekt metamorfozy

Ogród odmieniony światłem

Zewnętrzne oświetlenie nie musi być jedynie funkcjonalne. Podczas, gdy oświetlamy podjazd, ścieżki, wejście do domu czy taras, często ta część ogrodu, która jest wyjątkowo efektowna, po zmroku może być zupełnie niewidoczna. Odbiór naszego zielonego terenu przydomowego zmienia się diametralnie, dzięki już niewielkiej liczbie odpowiednio rozmieszczonych lamp. Możemy miejscowo oświetlić wybitnie reprezentacyjne rabaty i rośliny. Zimą, gdy słońce bardzo szybko znika za horyzontem, wszelkie iglaki i zimozielona roślinność mogą być pięknie wyeksponowane poprzez rozmaite rodzaje oświetlenia zewnętrznego.

Oświetlenie zewnętrzne 

Doskonałym sposobem na wydobycie piękna ogrodu jest wykorzystanie lamp-słupków, które widać na powyższym przykładzie. Pozwalają one oświetlić nie tylko rośliny niskopienne, ale i wysokie krzewy i drzewka, podkreślając ich kolorystykę, fakturę czy pokrój. Również specjalne reflektorki ogrodowe, które można skierować w określoną stronę, wyeksponują wybrane okazy. Wzdłuż ścieżek i rabat wykorzystuje się latarnie, które są doskonałą formą dekoracji świetlnej, a przy okazji pomagają poruszać się po ogrodzie. Wiele opraw zewnętrznych wykorzystuje energooszczędną technologię LED, która pozwala znacznie obniżyć rachunki za prąd, dlatego nie musimy się martwić tym, że nasze zewnętrzne oświetlenie może być kosztowne.

Energia słoneczna

Niektóre lampy ogrodowe są również wyposażone w panele słoneczne, dzięki czemu po zmroku zaczynają wytwarzać światło, które jest generowane przez energię słoneczną. W takich wypadkach zyskujemy całkowicie darmowe oświetlenie zewnętrzne, a dzięki ogromnemu wyborowi lamp solarnych z pewnością znajdziemy takie, które idealnie pasują na naszą posesję. Rozświetlony ogród zmienia się w nastrojowe i bezpieczne miejsce, w którym chętnie przebywamy. Taka posesja zyskuje również na wyglądzie.

Oświetlenie zewnętrzne w ogrodzie – zobacz jak wpływa na jego odbiór
5 (100%) 1 vote

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Content Solutions Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Pieszyckiej 5A (zwana dalej Content Solutions). Dane osobowe będą przetwarzane w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną na warunkach opisanych w regulaminie (nawiązania, ukształtowania treści, zmiany lub rozwiązania stosunku prawnego w ramach usług świadczonych w ramach serwisu) i w celach marketingowych Content Solutions (w przypadkach, gdy przepisy prawa dopuszczają przetwarzanie danych w tych celach bez zgody osoby, której dane dotyczą). W razie zaistnienia takiej konieczności dane mogą zostać udostępnione podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści dotyczących go danych oraz ich poprawiania. Ponadto - w przypadkach wymienionych w art. 23 ust. 1 pkt 4 i 5 ustawy o ochronie danych osobowych – użytkownikowi przysługuje prawo wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania danych ze względu na szczególną sytuację oraz prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych w przypadkach, gdy administrator danych zamierza je przetwarzać w celach marketingowych lub wobec przekazywania danych osobowych innemu administratorowi danych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Pin It on Pinterest