Podłoga w salonie – zobacz, jak wpływa na wygląd pomieszczenia


Podłoga to niezwykle ważny element pomieszczenia i to nie tylko ze względu na swoje właściwości użytkowe. To jedna z płaszczyzn, która (zaraz obok ścian) mocno decyduje o tym, jak przedstawia się całe wnętrze. Oto przykład, jak podłoga może zmienić jego wygląd.

Przed metamorfozą
Efekt metamorfozy

Klasyczny salon z elementami glamour

Salon rodem z kamienicy wypełniony został stylowymi meblami w białym kolorze oraz szarym zestawem wypoczynkowym. Dodające mu barokowej elegancji elementy dekoracyjne, takie jak poduszki i abażury, zostały wykonane w stylu glamour i również są ciemne. Pomimo białych ścian i jasnej witryny-biblioteczki oraz takich samych: stolika kawowego i stołka pod lampę, salon wydaje się być dość ciemny. Ten efekt powoduje podłoga. Klasyczne wykończenie ciemnym parkietem to wciąż cenione rozwiązanie. Jednak w w salonie, w którym dominuje biel i ciemne szarości, jej brąz przytłacza całość. W efekcie salon wydaje się być lekko odświeżoną wersją salonu naszej babci.

Podłoga, która łączy tradycję z nowoczesnością

Powiew świeżości dzisiejszych rozwiązań aranżacyjnych możemy wprowadzić już tylko wymieniając podłogę. Jasne panele nawiążą do mebli i doskonale się z nimi zespolą, dodatkowo pozwalając na lepsze wykorzystanie wpadającego do salonu światła. Pomieszczenie przechodzi natychmiastową metamorfozę – zyskuje nowocześniejszego wyglądu. Współczesne trendy aranżacyjne często opierają się na swobodnym mieszaniu stylów. Eklektyzm na przykładzie omawianego tu salonu polega na zgrabnym połączeniu klasycznego umeblowania, dodatków w stylu glamour i nowoczesnego wykończenia podłogi. Dzięki jasnym, drewnianym panelom pomieszczenie przestaje kojarzyć się zbytnio z zeszłą epoką.

Podłoga w salonie – jaka powinna być?

Dzięki jasnym panelom pomieszczenie zostało znacznie odświeżone i rozjaśnione. Jednak ciemne deski poprzedniego parkietu nie tylko tworzyły ciężki klimat, ale również nie były przytulne. Twarda, zimna podłoga to zmora salonu. Tam, gdzie ważny jest relaks i ciepło, przydaje się również miękkie podłoże. Dlatego same panele nie wystarczyły, aby salon stał się bardziej miły w odbiorze. Tam, gdzie mieści się centrum wypoczynkowe położono awangardowy dywanik. Nie tylko wnosi on do salonu trochę koloru, ale również ociepla jego wizerunek i sprawia, że pomieszczenie jest bardziej przytulne.

 

Podłoga w salonie – zobacz, jak wpływa na wygląd pomieszczenia
3 (60%) 4 votes

Podobne wpisy, które mogą Cię zainspirować

4 komentarze

 1. STara podłoga miała w sobie jakis „duch czasu” a te nowe panele sa KOSZMARNIE sztuczne . To chyba juz lepiej trzeba było zaproponować odświeżenie tego parkietu .

  Odpowiedz
  • Jak to zawsze powtarzamy: dla każdego coś innego 🙂

   Odpowiedz
 2. Parkiet jest piękny. W życiu bym go nie zamieniła na te panele. Raczej bym wyrzuciła ten komplet wypoczynkowy, za ciemny i za ciężki.

  Odpowiedz
  • Super, że masz konkretne preferencje. Będzie Ci łatwo urządzać wnętrza, kiedy przyjdzie na to czas 🙂

   Odpowiedz

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Content Solutions Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Pieszyckiej 5A (zwana dalej Content Solutions). Dane osobowe będą przetwarzane w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną na warunkach opisanych w regulaminie (nawiązania, ukształtowania treści, zmiany lub rozwiązania stosunku prawnego w ramach usług świadczonych w ramach serwisu) i w celach marketingowych Content Solutions (w przypadkach, gdy przepisy prawa dopuszczają przetwarzanie danych w tych celach bez zgody osoby, której dane dotyczą). W razie zaistnienia takiej konieczności dane mogą zostać udostępnione podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści dotyczących go danych oraz ich poprawiania. Ponadto - w przypadkach wymienionych w art. 23 ust. 1 pkt 4 i 5 ustawy o ochronie danych osobowych – użytkownikowi przysługuje prawo wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania danych ze względu na szczególną sytuację oraz prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych w przypadkach, gdy administrator danych zamierza je przetwarzać w celach marketingowych lub wobec przekazywania danych osobowych innemu administratorowi danych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Pin It on Pinterest