Pokój w dwóch odsłonach – pomysły dla dziewczynki i chłopca


Dwa inne światy w jednym pokoju? Oto dwa warianty sypialni dla dziecka. Proste przykłady pokazują, jak poprzez dodatki, sposób wykończenia i rodzaj wyposażania, a także subtelne elementy można łatwo urządzić pokój dla chłopca lub dziewczynki.

Przed metamorfozą
Efekt metamorfozy

Kiedy dzieci powoli (lub zupełnie szybko, a nawet zbyt) wchodzą w ten wiek, gdy stają się coraz poważniejsze, a ich potrzeby związane z osobistą przestrzenią większe, ich pokój należy przearanżować. Niektóre zabawki będą już jedynie zawadzać, a niektóre meble będą musiały zostać wymienione na te o większych rozmiarach. Kiedy dziecko zaczyna chodzić do szkoły potrzebuje solidnego biurka z szerokim blatem, wygodnego krzesła i półek, które zapełnią się poważniejszymi książkami i innymi elementami, niż tylko lalki, klocki lego czy kolekcje figurek. Również kolorystyka pomieszczenia robi się bardziej stonowana, a wszelkie detale wykończeniowe oraz komponenty wyposażenia powinny ze sobą współgrać.

Na przedstawionym przykładzie lewe zdjęcie obrazuje wariant pokoju dla chłopca, prawe zaś – dla dziewczynki. Oba pomieszczenia łączy jednak to, że na ich osobowość składają się jedynie drobne, kolorystyczne dodatki – gdyby ich zabrakło lub w przypadku ich wymiany, sypialnia łatwo nabierze pierwotnej uniwersalności, która jest odpowiednia dla obojga płci dziecka.

Co więc różni, a co łączy najbardziej obie te odsłony?

Oba pokoje są przestronne i jasne – tak aby dziecko miało, gdzie zrobić fikołka, ale także odpocząć, uczyć się, czy pobawić z rówieśnikiem. Kolory są jasne, ale zarazem wesołe, jednak nie przytłaczają swoją ilością i doskonale ze sobą współgrają. Regał, półki, krzesło i pojemniki do przechowywania to zdecydowanie najważniejsze (obok łóżka) wyposażenie obu pokojów. Subtelne dodatki mają sugerować, czy pokój należy do chłopca, czy dziewczynki, ale w obu pomieszczeniach możemy odnaleźć podobne dekoracje. To kolory najbardziej wpływają na rozróżnienie pokojów – zieleń przeciwko różowemu. W obu tych sypialniach dziecięcych znajdują się natomiast motywy niebieskie. Dywan w pokoju dla dziecka, również starszego, także stanowi ważny element – pozwala mu na komfort i izoluje dźwięki oraz chłód posadzki.

Pokój w dwóch odsłonach – pomysły dla dziewczynki i chłopca
5 (100%) 1 vote

1 Komentarz

  1. Mój Staś właśnie idzie do szkoły i czas na porządną zmianę pokoju. Dobre biurko i lampka to podstawa. Myślałam że remont będzie sporo kosztował ale okazuje się że wystarczy kilka tych ”magicznych ” dodatków i pokój wygląda super. Planujemy zdążyć ze wszystkim do września. Myślę że się uda.

    Odpowiedz

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Content Solutions Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Pieszyckiej 5A (zwana dalej Content Solutions). Dane osobowe będą przetwarzane w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną na warunkach opisanych w regulaminie (nawiązania, ukształtowania treści, zmiany lub rozwiązania stosunku prawnego w ramach usług świadczonych w ramach serwisu) i w celach marketingowych Content Solutions (w przypadkach, gdy przepisy prawa dopuszczają przetwarzanie danych w tych celach bez zgody osoby, której dane dotyczą). W razie zaistnienia takiej konieczności dane mogą zostać udostępnione podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści dotyczących go danych oraz ich poprawiania. Ponadto - w przypadkach wymienionych w art. 23 ust. 1 pkt 4 i 5 ustawy o ochronie danych osobowych – użytkownikowi przysługuje prawo wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania danych ze względu na szczególną sytuację oraz prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych w przypadkach, gdy administrator danych zamierza je przetwarzać w celach marketingowych lub wobec przekazywania danych osobowych innemu administratorowi danych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Pin It on Pinterest