Salon odmieniony za pomocą oświetlenia


W nowoczesnym salonie trudno wykorzystać tradycyjne sposoby na oświetlenie. Żyrandole, które są zbyt eleganckie, stojące lampy z abażurami i kurzące się kinkiety – w naszym modernistycznym wnętrzu wolimy uniknąć takich rozwiązań. Salon jednak może znacznie zyskać poprzez inne formy oświetlenia, które potrafią być bardzo nowoczesne.

Przed metamorfozą
Efekt metamorfozy

Oświetlenie na miarę nowoczesnej aranżacji

Ten sam salon może wyglądać zupełnie inaczej w zależności od tego, jak jest oświetlony. Za pomocą odpowiedniego rozmieszczenia poszczególnych źródeł światła oraz doboru ich oprawy, a także rodzaju można uzyskać zupełnie różne efekty. W nowoczesnym salonie, który jednak wciąż powinien być nieco przytulny, można zastosować ciepłą barwę energooszczędnych żarówek LED. Oprawy oczkowe pozwalają podkreślić współczesny charakter wnętrza. Stropowe lampki są montowane w suficie, dzięki czemu nie zaburzają minimalistycznego stylu salonu. Umieszczone wzdłuż ściany pozwalają ją doświetlić, czyniąc pomieszczenie jeszcze bardziej przestronnym i jasnym. Jednocześnie takie oprawy oczkowe mogę doskonale wyeksponować naszą domową galerię sztuki.

Zimny salon zmienia się w cieplejszy

Salon, który widać na zdjęciu, jest dość surowy – jego nowoczesna aranżacja sprawia, że zdaje się być mało przytulny. Oświetlenie, które dodano do pomieszczenia zmieniło jego charakter. Szare ściany nie pomagały dostatecznie rozjaśnić salonu, dlatego jego odbiór mógł być nieco zaburzony. Cztery niewielkie oprawy oczkowe z odpowiednimi źródłami światła o temperaturze nieco cieplejszej niż neutralna, sprawiły, że pokój dzienny zdaje się być bardziej zachęcający do przebywania w nim. Zrobiło się w nim przytulniej i jaśniej. Jednocześnie nie stracił swojego nowoczesnego, wysublimowanego charakteru, ponieważ oświetlenie jest subtelne – nie podkreśla swojej obecności ciężką, wyróżniającą się oprawą. Schowane w suficie oczka doskonale się tu odnajdują.

Salon oświetlony na zimę

Kiedy zaczyna się długi okres krótkiego dnia, światło w pomieszczeniach, w których przebywamy najczęściej, jest niezwykle ważne. Podczas, gdy latem możemy nie czuć potrzeby doświetlania pomieszczeń, zimą pragniemy, aby było jak najjaśniej. Prezentowane rozwiązanie doskonale rozświetla salon, dzięki czemu pomieszczenie nie będzie sprzyjało wyłącznie popołudniowym drzemkom, ale pozwoli podtrzymać naszą energię. Stonowane kolory ziemi podkreślają harmonię, co sprawia, że w takim pomieszczeniu możemy czuć się naprawdę dobrze.

Salon odmieniony za pomocą oświetlenia
5 (100%) 2 votes

Podobne wpisy, które mogą Cię zainspirować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Content Solutions Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Pieszyckiej 5A (zwana dalej Content Solutions). Dane osobowe będą przetwarzane w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną na warunkach opisanych w regulaminie (nawiązania, ukształtowania treści, zmiany lub rozwiązania stosunku prawnego w ramach usług świadczonych w ramach serwisu) i w celach marketingowych Content Solutions (w przypadkach, gdy przepisy prawa dopuszczają przetwarzanie danych w tych celach bez zgody osoby, której dane dotyczą). W razie zaistnienia takiej konieczności dane mogą zostać udostępnione podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści dotyczących go danych oraz ich poprawiania. Ponadto - w przypadkach wymienionych w art. 23 ust. 1 pkt 4 i 5 ustawy o ochronie danych osobowych – użytkownikowi przysługuje prawo wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania danych ze względu na szczególną sytuację oraz prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych w przypadkach, gdy administrator danych zamierza je przetwarzać w celach marketingowych lub wobec przekazywania danych osobowych innemu administratorowi danych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Pin It on Pinterest