Salon w stylu klasycznym vs salon w stylu prowansalskim – zobacz dwa oblicza tego samego pomieszczenia


Wystrój salonu to ważny element całej aranżacji mieszkania. Pomieszczenie to uchodzi za najbardziej reprezentacyjne – to tam usiądziemy z gośćmi i napijemy się kawy z rodziną. Jednak salon musi być też komfortowy i sprzyjać relaksowi. Zobaczmy, jak różnią się od siebie style – prowansalski i klasyczny.

Przed metamorfozą
Efekt metamorfozy

Stylowy salon w dwóch odsłonach

Dzięki metamorfozie salonu możemy przekonać się, jak odmieni się on za sprawą niewielkiej przemiany. Pomieszczenie pozostaje dokładnie to samo, również układ aranżacji się nie zmienia. Meble nie muszą podlegać całkowitej wymianie – jak zobaczymy jedynie niektóre detale, elementy wyposażenia i sposób wykończenia powierzchni mogą znacznie odmienić styl salonu. W obu wypadkach jest on dość elegancki, jednak w jednej wersji jest znacznie bardziej nowoczesny, podczas gdy druga odsłona wydaje się być nieco bardziej zdobna i tradycyjna. Na tym prostym przykładzie łatwo przekonamy się, jakie różnice istnieją pomiędzy dwoma stylami – prowansalskim i klasycznym.

Salon klasyczny – prosto i elegancko

Salon urządzony klasycznie jest dość nowoczesny, ale zarazem elegancki. Nie jest minimalistyczny, lecz z pewnością nie przesadzono w nim z ozdobnikami. Jego meble są nowoczesne, ale nawiązują do tradycji. Doskonale łączy się tu nowe z tym, co znane, sprawdzone i docenione. Stolik kawowy, kominek, telewizor – te elementy cechują się bardzo współczesnym wzornictwem, nie przeszkadza jednak to zespolić ich z klasycznymi dodatkami czy meblami. Brązy świetnie komponują się z bielą – to dość uniwersalne, ale i eleganckie połączenie. W sam raz do salonu.

Salon prowansalski – jasno i francusko

To zdecydowanie salon, który zdaje się być bardziej przytulny – wszystko za sprawą jego dekoracyjności, tradycyjnego kominka oraz ozdobnej pufy na środku pomieszczenia. Salon prowansalski ujmuje nas swoją dworkowatością i przyjemną kolorystyką. Kominek zdobią kolumny, zamiast telewizora wisi pastelowy obrazek, a nowoczesne oświetlenie zastępuje tradycyjna lampa sufitowa. Salon prowansalski stawia na jaśniejsze wykończenie powierzchni, również tapicerka foteli zmieniła swą barwę na mniej kontrastową.

Oto jak niewielka przemiana może odmienić cały styl salonu.

Zobacz również w jaki sposób możesz samodzielnie przygotować meble bielone aby uzyskać prowansalski design w swoim mieszkaniu.

 

 

Salon w stylu klasycznym vs salon w stylu prowansalskim – zobacz dwa oblicza tego samego pomieszczenia
5 (100%) 1 vote

Podobne wpisy, które mogą Cię zainspirować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Content Solutions Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Pieszyckiej 5A (zwana dalej Content Solutions). Dane osobowe będą przetwarzane w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną na warunkach opisanych w regulaminie (nawiązania, ukształtowania treści, zmiany lub rozwiązania stosunku prawnego w ramach usług świadczonych w ramach serwisu) i w celach marketingowych Content Solutions (w przypadkach, gdy przepisy prawa dopuszczają przetwarzanie danych w tych celach bez zgody osoby, której dane dotyczą). W razie zaistnienia takiej konieczności dane mogą zostać udostępnione podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści dotyczących go danych oraz ich poprawiania. Ponadto - w przypadkach wymienionych w art. 23 ust. 1 pkt 4 i 5 ustawy o ochronie danych osobowych – użytkownikowi przysługuje prawo wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania danych ze względu na szczególną sytuację oraz prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych w przypadkach, gdy administrator danych zamierza je przetwarzać w celach marketingowych lub wobec przekazywania danych osobowych innemu administratorowi danych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Pin It on Pinterest