Świąteczna metamorfoza salonu


Nowoczesny salon w święta? Pomimo tego, że jest minimalistyczny, można przystroić go tak, aby bożonarodzeniowa stylizacja była z nim zintegrowana. Oto przykład na to, jak może wyglądać nowoczesny salon w świątecznej odsłonie.

Przed metamorfozą
Efekt metamorfozy

Salon świąteczny, ale nie tradycyjny

Dla wszystkich, którzy cenią sobie swoje nowoczesne wnętrza, pierwsze święta w takich aranżacjach mogą stanowić wyzwanie – z ozdobami łatwo jest przesadzić. Jednak minimalistyczny salon może nadal nim pozostać, a jednocześnie podkreślić ten jedyny w roku czas, który mocno kojarzy się z migoczącymi światełkami i zapachem igliwia. W dobie nowoczesnych aranżacji, istnieją również coraz to nowsze trendy w dekoracjach świątecznych, które doskonale wpiszą się we współczesne stylizacje salonów.

Jaki salon, taka choinka

Istotnym elementem w świątecznej aranżacji nowoczesnego salonu będzie oczywiście choinka. Metamorfoza, którą zaproponowaliśmy pokazuje, że drzewko może zostać przybrane równie minimalistycznie, jak prezentuje się wnętrze. Często popełniany błąd dekoracyjny polegający na zasadzie „im więcej, tym lepiej” jest całkowitym przeciwieństwem tego, jak powinniśmy ozdobić choinkę. Również kolory muszą być dobrane tak, aby nie zaburzyć prostoty i klasy wnętrza salonu. W jasnym pomieszczeniu, gdzie dominują barwy kremowe, beżowe i brązowe, zimna śliwka bombek pomieszana ze srebrem doskonale wpisze się w jego minimalistyczny nastrój. Salon, pomimo swojego niepodważalnego świątecznego charakteru, nie traci jednocześnie swojego czystego, nowoczesnego wyrazu. Sama choinka może również być sztuczna – w takim wnętrzu nie odczujemy zbytniego braku prawdziwego drzewa.

Świąteczne dekoracje salonu

Minimalistyczny salon może być swobodnie przybrany podobnymi ozdobami świątecznymi do tych, które są nam od dawna znane. Jedynie wygląd tych tradycyjnych stroików nieco ulegnie zmianie. Na stole w ozdobionym świątecznie salonie spoczął wieniec, który wprost nawiązuje do dekoracji choinkowych. Do jego przybrania również zostały wykorzystane fioletowe i srebrne bombki i inne ozdoby. Pod telewizorem kilka tylko szyszek w towarzystwie świeczników z długimi, różowawymi świecami wystarczyło, aby nadać bożonarodzeniowego charakteru, nie zaburzając przy okazji minimalistycznego wnętrza. Na parapecie zaś, wśród stałych ozdób, stanął biały, prosty renifer, który wieńczy subtelny wystrój świąteczny tego salonu.

 

Świąteczna metamorfoza salonu
5 (100%) 2 votes

Podobne wpisy, które mogą Cię zainspirować

4 komentarze

 1. Czekam na metamorfozę noworoczną. Mogę na jakąś liczyć??? :)))

  Odpowiedz
  • Wypatruj uważnie, niedługo na pewno coś się pojawi 🙂

   Odpowiedz
 2. Ślicznie. Za rok się skuszę 🙂 🙂

  Odpowiedz
  • Skuś się koniecznie 🙂

   Odpowiedz

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Content Solutions Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Pieszyckiej 5A (zwana dalej Content Solutions). Dane osobowe będą przetwarzane w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną na warunkach opisanych w regulaminie (nawiązania, ukształtowania treści, zmiany lub rozwiązania stosunku prawnego w ramach usług świadczonych w ramach serwisu) i w celach marketingowych Content Solutions (w przypadkach, gdy przepisy prawa dopuszczają przetwarzanie danych w tych celach bez zgody osoby, której dane dotyczą). W razie zaistnienia takiej konieczności dane mogą zostać udostępnione podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści dotyczących go danych oraz ich poprawiania. Ponadto - w przypadkach wymienionych w art. 23 ust. 1 pkt 4 i 5 ustawy o ochronie danych osobowych – użytkownikowi przysługuje prawo wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania danych ze względu na szczególną sytuację oraz prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych w przypadkach, gdy administrator danych zamierza je przetwarzać w celach marketingowych lub wobec przekazywania danych osobowych innemu administratorowi danych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Pin It on Pinterest