Jak szafa może pełnić funkcję garderoby?


W większości mieszkań nie ma na tyle miejsca, aby wyodrębnić osobne pomieszczenie, specjalnie do przechowywania naszej odzieży. Taką funkcję swobodnie może jednak przejąć szafa z odpowiednim systemem zabudowy. Jak stary element wyposażenia może zmienić się w nowoczesny rodzaj garderoby?

Przed metamorfozą
Efekt metamorfozy

Stara szafa wnękowa

Powinna być funkcjonalna, jednak jej wiekowość sprawia, że jej przestrzeń nie do końca jest dobrze zagospodarowana. Można zauważyć, że jej powierzchnia jest spora – w szafie może zmieścić się wiele przedmiotów. Znajduje się w niej jednak pojedyncza półka, a brak drążków również nie pozwala na wygodne przechowywanie akcesoriów odzieżowych, płaszczów i większej ilości par butów. Dodatkowo ciemna okleina szafy, jak i również masywny środek są staromodne i zbytnio dominują pomieszczenie. Szafa we wnęce powinna zaś jak najlepiej imitować ścianę.

Od szafy do garderoby

Wysoką wnękę ograniczoną drzwiami przesuwnymi możemy łatwo wykorzystać jako rodzaj wygodnej i dość pojemnej garderoby. Tego typu szafę wystarczy wyposażyć w odpowiednie elementy systemu zabudowy i akcesoria, które pozwolą nam idealnie zagospodarować jej przestrzeń. Kosze na stelażach, szuflady, półki, drążki metalowe na wieszaki oraz rozmaite pudełka i pojemniki pozwolą na przechowanie dużej ilości różnego rodzaju elementów garderoby, zarówno drobnych, jak i tych, które potrzebują nieco więcej przestrzeni. Szafa została podzielona na pół, aby umożliwić również wygodny dostęp do obydwu stron – z uwagi na jej sporą długość takie rozwiązanie jest lepsze.

Nowoczesny system przechowania

Szafa zmieniła się nie do poznania. Teraz funkcjonuje jako wygodna garderoba – jej liczne półki pozwalają na swobodne magazynowanie wszelkich elementów i akcesoriów garderobianych. Na górnych półkach można umieścić sezonowe dodatki, które aktualnie nie muszą być na wierzchu. Wygodne sięganie po koszule i odwieszanie spodni na specjalne wieszaki ułatwia codzienne życie. Taki rodzaj garderoby umieszczony w szafie wnękowej może być doskonałym rozwiązaniem nawet w niewielkich mieszkaniach. Nowoczesne wykończenie starego mebla gwarantuje również dopasowanie do wyglądu reszty wnętrza. Można swobodnie podzielić ją, tak jak na widocznym przykładzie, na sferę męską i damską.

Jak szafa może pełnić funkcję garderoby?
5 (100%) 3 votes

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Content Solutions Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Pieszyckiej 5A (zwana dalej Content Solutions). Dane osobowe będą przetwarzane w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną na warunkach opisanych w regulaminie (nawiązania, ukształtowania treści, zmiany lub rozwiązania stosunku prawnego w ramach usług świadczonych w ramach serwisu) i w celach marketingowych Content Solutions (w przypadkach, gdy przepisy prawa dopuszczają przetwarzanie danych w tych celach bez zgody osoby, której dane dotyczą). W razie zaistnienia takiej konieczności dane mogą zostać udostępnione podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści dotyczących go danych oraz ich poprawiania. Ponadto - w przypadkach wymienionych w art. 23 ust. 1 pkt 4 i 5 ustawy o ochronie danych osobowych – użytkownikowi przysługuje prawo wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania danych ze względu na szczególną sytuację oraz prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych w przypadkach, gdy administrator danych zamierza je przetwarzać w celach marketingowych lub wobec przekazywania danych osobowych innemu administratorowi danych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Pin It on Pinterest