Zmieniamy wystrój salonu na styl skandynawski


Styl skandynawski to piewca prostoty i ponadczasowości – dlatego tak dobrze odnajduje się we wnętrzach i z powodzeniem gości w nich już bardzo długo. Warto zapraszać go do nowoczesnych aranżacji, ponieważ jest zdolny przetrwać wszelkie chwilowe trendy. A czy da się zmienić wystrój salonu na bardziej skandynawski?

Przed metamorfozą
Efekt metamorfozy

Styl skandynawski – spokój i harmonia

Ekstrawagancja? Pop-art? Burleska? Glamour? Nic z tych rzeczy – we wnętrzach skandynawskich musi być minimalistycznie, a kolory powinny być stonowane. Drewno, szarości, biel, ewentualnie bardzo jasne pastele, czerń dopuszczalna w dodatkach, dużo zieleni (ale w formie żywej), mało zbyt prowokujących kontrastów. W skandynawskim salonie jest zen. To właśnie ta prostota pozwala na stworzenie wnętrz ponadczasowych, to dlatego styl skandynawski jest świetnym rozwiązaniem aranżacyjnym. W salonie, który urządzaliśmy parę lat wcześniej możemy wprowadzić kilka na pozór drobnych zmian, które pozwolą na osiągnięcie zdecydowanego efektu.

Jak urządzić salon skandynawski

Prezentowana metamorfoza idealnie pokazuje, jak może zmienić się wnętrze salonu. To, co zbyt intensywnie kolorowe powinno zostać zastąpione barwą bardziej w stylu skandynawskim. W tym wypadku jest to szarość. Czarno-białe fotografie doskonale przejmują obowiązek naściennej dekoracji, której kolorystyka zupełnie nie współgra z innymi dodatkami. Biskupi fiolet, modny przez jakiś czas kolor, i główna dominanta salonu zmieniła się w gołębi popiel, który jest całkowicie neutralny i świetnie wpisuje się w wymagania stylu skandynawskiego. Poduszki, dywanik, świeczki i bieżnik na stoliku uległy zupełnej metamorfozie i zmieniły cały salon, a to jedynie za sprawą zmiany ich barwy.

Wystrój salonu – skandynawskie dodatki

Istotą pokoju dziennego są, nawet drobne, elementy jego wystroju. Salon skandynawski nie lubi, gdy jest ich za dużo, muszą być również doskonale zgrane z resztą aranżacji. Czerwone róże odpadają, a złoty wazon to zbyt wielka ekstrawagancja. Te dodatki zostały zgrabnie wymienione na róże w pudrowym różu i i prosty szklany wazon w kształcie walca. Oto, jak za pomocą niewielkich zmian można odmienić swój salon i zaprosić do nas styl skandynawski.

Zmieniamy wystrój salonu na styl skandynawski
5 (100%) 2 votes

Podobne wpisy, które mogą Cię zainspirować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Content Solutions Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Pieszyckiej 5A (zwana dalej Content Solutions). Dane osobowe będą przetwarzane w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną na warunkach opisanych w regulaminie (nawiązania, ukształtowania treści, zmiany lub rozwiązania stosunku prawnego w ramach usług świadczonych w ramach serwisu) i w celach marketingowych Content Solutions (w przypadkach, gdy przepisy prawa dopuszczają przetwarzanie danych w tych celach bez zgody osoby, której dane dotyczą). W razie zaistnienia takiej konieczności dane mogą zostać udostępnione podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści dotyczących go danych oraz ich poprawiania. Ponadto - w przypadkach wymienionych w art. 23 ust. 1 pkt 4 i 5 ustawy o ochronie danych osobowych – użytkownikowi przysługuje prawo wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania danych ze względu na szczególną sytuację oraz prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych w przypadkach, gdy administrator danych zamierza je przetwarzać w celach marketingowych lub wobec przekazywania danych osobowych innemu administratorowi danych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Pin It on Pinterest