Pokój dla chłopca – aranżacje i porady


Galeria zdjęć pokoi dla chłopców

Pokój dla chłopca z białymi ścianami i niebieskimi dodatkamiPokój chłopięcy z szarą ścianą i elementami sportowymiSzary pokój dla chłopca z żółtymi dodatkamiBiurko na tle żółtej ściany z pięknymi dodatkamiPokój dla chłopcaPokój dla chłopca z elementami płyty pilśniowejBiurko w pokoju dla chłopakaAranżacja pokoju dla chłopca na poddaszu

#domitipy

Kolorystyka pokoju chłopięcego

Urządzając pokój dla chłopca nie musisz korzystać jedynie z palety ciemnych barw. Przełam stereotypy i postaw na mocniejsze, bardziej optymistyczne kolory, które wpłyną na lepsze samopoczucie dziecka.

Meble z regulowaną wysokością

Chłopcy szybko rosną – warto więc wyposażyć ich pokój w meble, których wysokość można dowolnie regulować w zależności od potrzeb. Szczególnie w cenie są biurka i krzesła z możliwością podwyższenia.

Zrealizuj pomysły

Naklejki ścienne

Zobacz produkty »

Farby kolorowe

Zobacz produkty »

#domitipy

Naklejki ścienne w aranżacji pokoju dla chłopca

Naklejki ścienne to świetny sposób na szybką i tanią odmianę wystroju pokoju chłopięcego. Gdy gust dziecka się zmieni, wystarczy tylko usunąć starą naklejkę i nakleić nową – wnętrze od razu zyska inny wyraz!

Jak zapobiec zabrudzeniu ścian?

Urządzasz pokój dla chłopca kochającego sport? Zastosuj zmywalną farbę ścienną. Dzięki temu łatwo zetrzesz z niej ślady powstałe po kopnięciu brudną piłką czy po oparciu roweru o ścianę.

Zrealizuj pomysły

Tapety dekoracyjne

Zobacz produkty »

Drzwi wewnętrzne

Zobacz produkty »

#domitipy

Co z dzieckiem z alergią?

Twoje dziecko ma alergię na roztocza? Do pomalowania jego pokoju zastosuj hipoalergiczną farbę, która nie zawiera substancji drażniących i do której nie przywiera kurz. Jeśli postawiłeś na tapetę, pamiętaj o jej regularnym czyszczeniu.

Bezpieczny pokój chłopięcy

Chłopcy często mają szalone pomysły na zabawę – warto więc zadbać o to, by ich pokój był zorientowany na bezpieczeństwo. Absolutne minimum stanowi przykręcenie mebli do ściany tak, by zapobiec ich przesuwaniu.

Może to Ci się jeszcze przyda

5 błędów popełnianych przy aranżowaniu pokoju dla chłopca

Zaaranżowanie pokoju dla chłopca – niezależnie od jego wieku – zawsze stanowi pewne wyzwanie. Jakich błędów powinieneś się wystrzegać podczas planowania wystroju tego pomieszczenia?
1. Nie stosuj ciemnych, ponurych kolorów – niepotrzebnie przyciemnią one pomieszczenie i optycznie je pomniejszą.
2. Zabezpiecz meble, przykręcając je do ściany – dzięki temu dziecko będzie bezpieczne nawet podczas najbardziej szalonych zabaw.
3. Unikaj mebli w „dziecięcym formacie” – postaw raczej na regulowane modele, które będą służyć chłopcu przez dłuższy czas.
4. Zapewnij chłopcu miejsce do rozwijania swoich pasji – wtedy będzie on chętniej spędzać czas w swoim pokoju.
5. Koniecznie pozwól dziecku uczestniczyć w urządzaniu jego pokoju.

Funkcjonalność – jakie meble wybrać do pokoju chłopca?

Wybierając meble do pokoju chłopca, postaw na funkcjonalność. Nie dysponujesz dużym metrażem? Zdecyduj się na meble, które łączą w sobie kilka funkcji. Świetny pomysł stanowi np. rozkładana sofa, którą dziecko wykorzysta jednocześnie jako łóżko do spania oraz kanapę do spędzania wolnego czasu. Wielozadaniowość to klucz do rozwiązania problem małych pomieszczeń.

Warto też rozważyć możliwości, które oferują meble o regulowanej wysokości czy długości. Dzięki temu mogą one „rosnąć” wraz z dzieckiem i służyć mu przez dłuższy czas. Szczególnie ciekawą opcję stanowią biurka i krzesła, które można łatwo podwyższyć gdy dziecko nieco podrośnie.

Zadbaj o bezpieczeństwo w pokoju chłopięcym

Bezpieczeństwo stanowi najważniejszą kwestię w pokoju dla chłopca – chłopięce pomysły na nietypowe zabawy potrafią czasem naprawdę zaskoczyć. Warto więc zadbać o to, by Twoje dziecko było bezpieczne w każdej sytuacji.

Najważniejszą kwestię stanowi bez wątpienia unieruchomienie mebli tak, by nie mogły się one przesuwać ani spaść na dziecko po zbyt mocnym pociągnięciu za uchwyt. Najskuteczniejszy sposób stanowi przykręcenie ich do ściany – dzięki temu pozostaną one stabilnie na swoim miejscu, a wnętrze pokoju chłopięcego zyska na funkcjonalności. Zabezpiecz również kontakty tak, by dziecko nie mogło wkładać do nich palców.

Kolorystyka pokoju dla chłopca – koniec z nudą!

Kto powiedział, że pokój chłopca musi być zawsze szary i ciemny? Pamiętaj o tym, że ciemne kolory optycznie pomniejszają pomieszczenie i sprawiają, że traci ono na funkcjonalności. Odejdź od stereotypów i postaw na jasną, bardziej pozytywną kolorystykę – z pewnością wpłynie to na samopoczucie Twoje dziecka.

Spróbuj dobrać kolor do temperamentu dziecka. Mocne, intensywne kolory pobudzają i ożywiają, zieleń działa kojąco, błękit uspokaja myśli i sprzyja artystycznym aktywnościom. Każdy kolor inaczej oddziałuje na samopoczucie dziecka – warto więc dobrze przemyśleć ten aspekt aranżacji pokoju dla chłopca.

Pasje chłopca są ważne!

Ignorowanie zdania dziecka to największy błąd podczas urządzania jego pokoju. Młody człowiek powinien mieć wpływ na to, jak wygląda pomieszczenie, w którym będzie on spędzać większą część swojego czasu. Pozwalając mu na urządzenie pokoju według własnego pomysłu, możesz też zachęcić go do dbania o porządek we własnych rzeczach – łatwiej będzie mu dbać o coś, co mu się podoba.

Warto też uwzględnić pasje i zainteresowania chłopca podczas urządzania kącika do relaksu w jego pokoju. Twoje dziecko interesuje się piłką nożną? Doposaż jego pokój w wygodny fotel z motywem piłki, a na ścianach powieś plakaty ulubionej drużyny. Chłopiec jest zapalonym fanem kolarstwa? Zadbaj o to, by na ścianie znalazł się solidny stojak, na którym będzie on mógł bezpiecznie przechowywać swój jednoślad. Możliwości jest wiele – wykorzystaj je!

Porządek w pokoju chłopca

Pokój chłopca rządzi się swoimi prawami, a utrzymanie w nim porządku nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Możesz jednak zastosować kilka tricków, które sprawią, że stanie się to łatwiejsze. Jak zachęcić dziecko do dbania o porządek w swoim pokoju?

Zadbaj o to, aby w pokoju chłopca nie zabrakło miejsca do przechowywania zabawek, przyborów szkolnych i innych drobiazgów. Ciekawe rozwiązanie stanowią też kolorowe pudełka czy kartoniki, które nie tylko są pojemne, lecz również można je łatwo wpasować w wystrój każdego pomieszczenia. Jeśli zachęcisz dziecko atrakcyjnym wyglądem kartoników, z pewnością zachęcisz je do odkładania rzeczy na miejsce.

W pokoju chłopca warto też zadbać o to, by ściany były odporne na zabrudzenia – możesz np. pomalować je zmywalną farbą. Dzięki temu ślady po brudnej piłce lub oparciu roweru o ścianę szybko znikną, a ściana zachowa estetyczny wygląd przez dłuższy czas.

Pokój dla chłopca – aranżacje i porady
4.9 (97.5%) 8 votes

Pin It on Pinterest