Jak zrobić pokój marzyciela? [galeria zdjęć]


Zauważyliście, że Wasze dziecko lubi leżeć i wpatrywać się w chmury bardziej jego rówieśnicy? Że podczas obiadu zawiesza się nad łyżką groszku i uśmiecha, jakby zamiast ściany w pokoju znajdowało się wesołe miasteczko? A może kiedy idzie, co kilka kroków podskakuje i przymyka oczy, mimo iż nie świeci słońce? To ewidentne znaki, że jest… niepoprawnym marzycielem!

Marzyciele, tak jak sportowcy czy podróżnicy, mogą mieć idealnie spersonalizowany pokój, w 100% odpowiadający ich upodobaniom. Ponieważ jednak każde dziecko marzy o czymś innym – warto o tę kwestię zapytać, choć trzeba mieć na uwadze, że marzyciele bywają skryci – nie jesteśmy w stanie dogodzić wszystkim i nasza aranżacja pokoju oparta została o symbole uniwersalne, np. puchate obłoki, oraz pastelową kolorystykę.

Jak zrobić pokój marzyciela?

Najlepiej marzy się w samotności, we własnym azylu. Z tego powodu proponujemy zaprowadzić w pokoju dziecka większe zmiany. Może zamiast łóżka, zgodnie ze stylem Montessori, stanie tam sam materac lub nastrojowy namiot ozdobiony taśmami ledowymi? A może zamiast kolejnego krzesła czy fotela warto rozpostrzeć pomiędzy wąskimi ścianami hamak?

Marzenia potrzebują jasności, przejrzystości i przestrzeni. Przygotowując pokój dla dziecka, pamiętaj o tym. Lepiej, by ściany były białe z kolorowymi elementami niż w całości pokryte pstrokatą tapetą. Nie mniej ważne będzie oświetlenie – duże, nieprzesłonięte niczym okno pozwoli pogalopować myślom małego człowieka w siną dal.

Co jest potrzebne do zrobienia pokoju marzyciela?

  • farby (proponujemy biele i błękity; dobrym wyborem są łatwe w czyszczeniu warianty marki Dulux: Czar Alabastru, Niewzruszona Szarość, Odporny Popielaty, Niebiańska Energia)
  • wata, puch, pierze – to, co kojarzy się z miękkością obłoków i z czego można stworzyć ich imitację (warto przykleić ją do ścian lub sufitu, chmury ładnie będą się prezentować również przyczepione do lampy)
  • miękkie jasne poduchy, może z falbanami?
  • zasłonki, ale lekkie, jasne, zwiewne i zawsze rozsunięte!
  • lustra, które powiększą pokój i wprowadzą magiczny klimat
  • dzwoneczki, łapacze snów i inne ozdoby wiszące
  • fosforyzujący układ słoneczny lub gwieździste niebo do przyczepienia na suficie
  • lampki i taśmy ledowe
  • otwarte szafki – ciekawym rozwiązaniem będą te wykonane z palet i skrzynek po owocach

Raz jeszcze przypominamy, że pokój marzyciela to przestrzeń, światło i pole do snucia fantazji. Jeśli dziecko jest skryte, pozwól mu narysować to, o czym marzy. Ostatecznie rysunki te albo ozdobią ściany, wisząc na nich w roli obrazów, albo posłużą jako lista zakupów podczas wyprawy do sklepu z gadżetami do domu.

Zainspiruj się:

Podobał Ci się wpis?
Udostępnij go!

Jak zrobić pokój marzyciela? [galeria zdjęć]
5 (100%) 6 votes

Podobne wpisy, które mogą Cię zainspirować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Content Solutions Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Pieszyckiej 5A (zwana dalej Content Solutions). Dane osobowe będą przetwarzane w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną na warunkach opisanych w regulaminie (nawiązania, ukształtowania treści, zmiany lub rozwiązania stosunku prawnego w ramach usług świadczonych w ramach serwisu) i w celach marketingowych Content Solutions (w przypadkach, gdy przepisy prawa dopuszczają przetwarzanie danych w tych celach bez zgody osoby, której dane dotyczą). W razie zaistnienia takiej konieczności dane mogą zostać udostępnione podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści dotyczących go danych oraz ich poprawiania. Ponadto - w przypadkach wymienionych w art. 23 ust. 1 pkt 4 i 5 ustawy o ochronie danych osobowych – użytkownikowi przysługuje prawo wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania danych ze względu na szczególną sytuację oraz prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych w przypadkach, gdy administrator danych zamierza je przetwarzać w celach marketingowych lub wobec przekazywania danych osobowych innemu administratorowi danych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Pin It on Pinterest