Akcesoria do salonu, których nie może zabraknąć w Twoim domu


Po zapoznaniu się z pierwszą częścią zestawienia akcesoriów do salonu nie mogliście doczekać się kolejnej? My owszem! Tym bardziej że pojawiło się w niej jeszcze więcej przedmiotów, które trafiły na naszą listę „must have”. W roku 2017 planujemy zaszaleć, a Wy? 🙂
Jak wyjaśniliśmy ostatnio, salon to reprezentant domu. Stanowi jego serce, zazwyczaj jest największym z pomieszczeń i służy do podejmowania gości. To ważne, by prezentował się okazale i atrakcyjnie. Jeśli jeszcze nie spełnia swojego zadania w pełni, mamy nadzieję, że kiedy przejrzycie poniższą listę i zrealizujecie zakupowe plany, zacznie.

Poduszka jak malowana

Produkt dostępny w sklepie dekoori.pl

Uwielbiamy poduszki. Są mięciutkie, wygodne i ładnie wyglądają. Ich poszewki można zmieniać niezliczoną ilość razy, odświeżając w ten sposób pokój, który już się opatrzył i znudził. Jeśli poszukujecie nowych, koniecznie rozważcie zakup takiej z wzorem folkowym – kolorowej lub biało-czarnej. Nie tylko ozdobi Wasz salon, ale również wpisze się w piękną rodzimą tradycję.

Wazon „jak psu z gardła niewciągnięty”?

Produkt dostępny w sklepie fromnord.pl

Jednym z obrazów, które doskonale pamiętamy z dzieciństwa, jest mama stojąca nad nami, podpierająca się pod boki i mówiąca, że w tej bluzce nigdzie nie wyjdziemy, bo wygląda „jak psu z gardła wyciągnięta”. Przez pierwsze lata kazała nam się rozbierać, prasowała nieszczęsne ubranie i puszczała nas do znajomych. Później nastały czasy, gdy za żelazko musieliśmy łapać sami. Obecnie albo weszło nam to w krew, albo odpuściliśmy. Bez względu na drogę, którą podążyliście Wy, niniejszy wazon będzie miłym przypomnieniem tamtych czasów i symbolem dziecięcej beztroski. Zdecydowanie warto uczynić go bohaterem honorowym stołu w salonie!

Książka Twa, gdzie zwierzę Twoje

Produkt dostępny w sklepie designforhome.pl

Jeśli zaliczacie się do gatunku wielogodzinnych salonowych czytelników i kanapowych leniwców, na pewno wiecie, jak w niektórych sytuacjach nie chce się wstawać, by odłożyć przeczytaną książkę i sięgnąć po kolejną. By uniknąć zbytniego przemęczania się ;-), doskonałym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w podstawki pod książki. Mogą stanąć wszędzie – na komodzie, szafce, stole. Nie tylko spełnią rolę miniaturowych półek, ale również ozdobią pomieszczenie.

Wiosna i lato makiem malowane

Produkt dostępny w Castoramie

Szafki i szafy są ładne i potrzebne, obecnie jednak panuje moda na różnego typu pudła i pudełka, dobrze więc, by i w Waszym salonie znalazło się choć jedno. Proponujemy nienachalny karton w białym kolorze, ozdobiony makami. Nie rzuca się w oczy, nie krzyczy „patrz, jestem kartonem!”, ani też nie razi. Uzupełni jasne wnętrze salonu i pozwoli ukryć coś, co w danej chwili nie jest potrzebne.

Klatka, która przykuje i uwięzi wzrok

Produkt dostępny w sklepie dekoori.pl

Ponieważ najłatwiejszym, najszybszym i najpopularniejszym rozwiązaniem kwestii oświetlenia salonu jest kupienie zwykłej „lampy z sieciówki” – dokładnie takiej, jaką mają Wasi sąsiedzi, krewni i przyjaciele – my proponujemy coś przeciwnego. Czemu by w czasach akcesoriów masowej produkcji nie pozwolić sobie na parę rzeczy oryginalnych i ekstrawaganckich? My jesteśmy na tak!

What Does The Fox Say?

Produkt dostępny w sklepie designforhome.pl

Nam lisy mówią, że lubią być adorowane i podziwiane. To dlatego znalazły się na zaprezentowanej powyżej poszewce, gotowe dniami i nocami zdobić Wasz salon. Jeśli lubicie elegancję potraktowaną z lekkością, powinniście zastanowić się nad wciągnięciem dekoracji na listę „must have”.

Łańcuchy i lampiony wkraczają na salony

Produkt dostępny w sklepie fromnord.pl

Alternatywne źródła oświetlenia są modne, i to nie bez powodu. Po co korzystać z dziesiątej lampy wiszącej – gdzie jedna do złudzenia przypomina drugą – skoro można skusić się na taśmy ledowe, łańcuchy, lampiony i innego rodzaju zwariowane alternatywy?

Industrializm mi wisi…

Produkt dostępny w Castoramie

Jeśli mimo alternatywnych propozycji oświetleniowych nie możecie bądź nie chcecie wyprzeć się wiszącej klasyki, mamy dla Was świetne rozwiązanie – lampę nietypową, w stylu industrialnym. Nie sprawdzi się w każdym wnętrzu, co z kolei wywołuje z lasu kolejny temat: remont. Może już najwyższa pora…?

Czy w tej muszli jest perła?

Produkt dostępny w sklepie dekoori.pl

Większość pojemniczków ozdobnych kupuje się tylko po to, żeby były. Chusteczki, piloty, drobne czy klucze równie dobrze można położyć na stole lub szafce. Problem w tym, że koszyczki mają w sobie coś magnetycznego, przez co nie da się wyjść bez sklepu bez nich. Czujecie to, patrząc na powyższe zdjęcie?

Sięgaj tutaj

Produkt dostępny w sklepie designforhome.pl

Zaledwie akapit wyżej podzieliliśmy się z Wami „pojemniczkowym sekretem”, a już potwierdzamy go, ukazując kolejne naczynie warte uwagi. Tym razem jest to miska na drobne przekąski: orzeszki, czekoladki, precelki… co tylko lubicie. Za sprawą sugestywnej strzałki sama przypomina gościom, gdzie powinni sięgać.

Born To… Have You In My House

Produkt dostępny w Castoramie

Śniegowy obrazek można powiesić na ścianie salonu zimą, ale nie tylko. Dzięki kolorystyce sprawdzi się jako dekoracja całoroczna, wkomponowując się w subtelny wystrój lub łagodząc krzykliwy. Obraz jest ukłonem w stronę natury i wyrazem tęsknoty za wolnością.

Świeć mi, gdy ciemna noc

Produkt dostępny w sklepie fromnord.pl

Ostatnią dekoracją do salonu, którą zdecydowaliśmy się Wam dziś przedstawić, są ozdobne domki. Mogą służyć jako figurki, a także jako lampiony. Są puste w środku, więc z łatwością pomieszczą pachnące podgrzewacze. Kiedy nadejdzie ciemny wieczór, będziecie mogli upajać się blaskiem okien kamieniczek.

Jeśli spodobało Wam się niniejsze zestawienie akcesoriów do salonu, koniecznie udostępnijcie je znajomym!

Akcesoria do salonu, których nie może zabraknąć w Twoim domu
5 (100%) 5 votes

Podobne wpisy, które mogą Cię zainspirować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Content Solutions Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Pieszyckiej 5A (zwana dalej Content Solutions). Dane osobowe będą przetwarzane w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną na warunkach opisanych w regulaminie (nawiązania, ukształtowania treści, zmiany lub rozwiązania stosunku prawnego w ramach usług świadczonych w ramach serwisu) i w celach marketingowych Content Solutions (w przypadkach, gdy przepisy prawa dopuszczają przetwarzanie danych w tych celach bez zgody osoby, której dane dotyczą). W razie zaistnienia takiej konieczności dane mogą zostać udostępnione podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści dotyczących go danych oraz ich poprawiania. Ponadto - w przypadkach wymienionych w art. 23 ust. 1 pkt 4 i 5 ustawy o ochronie danych osobowych – użytkownikowi przysługuje prawo wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania danych ze względu na szczególną sytuację oraz prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych w przypadkach, gdy administrator danych zamierza je przetwarzać w celach marketingowych lub wobec przekazywania danych osobowych innemu administratorowi danych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Pin It on Pinterest