Jak urządzić mieszkanie w stylu marynistycznym?


Jaki styl aranżacyjny opanuje latem wnętrza Waszych mieszkań? Na ten wspaniały, lipcowo-sierpniowy czas niezastąpiony będzie… styl marynistyczny!

W stylu marynistycznym główną rolę odgrywają błękity, biele i szarości. Błękit to idealna barwa dla dodatków oraz materiałów obić. Prawdziwie morska, błękitna kanapa w salonie – każdy wilk morski ma taką w swoim letnim domku! No, prawie każdy. 😉 Szarości oraz biel pozostawmy ścianom, gdyż na ich tle pięknie wyróżnią się ramki z wakacyjnymi zdjęciami oraz mapy – dużo map z miejscami, które jeszcze czekają na Wasze odwiedziny.

W marynistycznym wnętrzu powinny pojawić się także… muszle! Jak je zdobyć? Chociażby podczas jednego z letnich spacerów nad falującym morzem. Z muszli można wykleić ramki, przyozdobić nimi ramę lustra w łazience, ale również umieścić w szklanych naczyniach. Taka dekoracja to prawdziwie marynistyczno-wakacyjny rarytas. W dodatku wiadomo nie od dzisiaj, że w każdej muszli słychać, jak pięknie szumi morze! 😉

Duży salon i zwariowane pomysły aranżacyjne? To idealny pretekst, by we wnętrzu marynistycznym zapewnić sobie hamak lub wiszące siedzisko (o tym ostatnim pisaliśmy tutaj).

Jak samodzielnie wykonać hamak? Dowiedzieliście się tego w jednym z naszym artykułów. Pamiętajcie jednak o najważniejszym – mocowanie powinno być naprawdę solidne. Hamak we wnętrzu to nie tylko wakacyjny gadżet. Może pozostać z nami przez cały rok, a tym samym pozytywnie wpływać na nasz nastrój.

Mało? Na dokładkę dla spragnionego przygód wilka morskiego dołożymy jeszcze różnorodne tkaniny – w biało-niebieskie pasy czy żaglówki – zawieszone w oknach. Takie zasłony prezentują się iście nadmorsko, a także przysłonią słońce, kiedy najdzie Was ochota, by na chwilę od niego odpocząć.

W morskim, marynistycznym, wakacyjnym stylu – jak w każdym zresztą – liczy się głowa pełna pomysłów. Możecie skorzystać ze swojej wyobraźni lub naszych wskazówek. A potem? Ahoj przygodo!

Nie zapomnijcie również o naszej instagramowej akcji!

Jak urządzić mieszkanie w stylu marynistycznym?
5 (100%) 6 votes

Podobne wpisy, które mogą Cię zainspirować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Content Solutions Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Pieszyckiej 5A (zwana dalej Content Solutions). Dane osobowe będą przetwarzane w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną na warunkach opisanych w regulaminie (nawiązania, ukształtowania treści, zmiany lub rozwiązania stosunku prawnego w ramach usług świadczonych w ramach serwisu) i w celach marketingowych Content Solutions (w przypadkach, gdy przepisy prawa dopuszczają przetwarzanie danych w tych celach bez zgody osoby, której dane dotyczą). W razie zaistnienia takiej konieczności dane mogą zostać udostępnione podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści dotyczących go danych oraz ich poprawiania. Ponadto - w przypadkach wymienionych w art. 23 ust. 1 pkt 4 i 5 ustawy o ochronie danych osobowych – użytkownikowi przysługuje prawo wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania danych ze względu na szczególną sytuację oraz prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych w przypadkach, gdy administrator danych zamierza je przetwarzać w celach marketingowych lub wobec przekazywania danych osobowych innemu administratorowi danych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Pin It on Pinterest