Jak urządzić salon z kuchnią – inspiracje


Nowoczesne trendy aranżacyjne dają sporą swobodę w urządzaniu mieszkań, szczególnie jeśli poddasz się tendencji do otwierania przestrzeni. Ten sposób projektowania apartamentów cieszy się niesłabnącą popularnością. Trudno się dziwić – daje on wiele możliwości zarówno w małych mieszkaniach, jak i loftach. Salon z kuchnią tworzą centrum domu.

Nowoczesny salon z kuchnią

nowoczesny salon z kuchnią
Zazwyczaj te dwa pomieszczenia, gdy pozostają na siebie otwarte, spajane są wyspą. Może ona pełnić rolę stołu jadalnianego, a może być dodatkowym blatem, na którym będziesz wygodnie przygotowywał posiłki. Tak zaprojektowany salon z kuchnią pozwala doskonale zacieśniać więzy rodzinne, a także organizować niezapomniane spotkania ze znajomymi. Przepływ energii będzie tu nie ustający. Nowoczesne aranżacje coraz chętniej łączą te dwa najważniejsze pomieszczenia mieszkania. Barek dzielący kuchnię z salonem, doskonale je również zespoli, pozwalając na swobodne prowadzenie rozmowy między osobą gotującą, a siedzącą na hokerze.
kuchnia z salonem

Skąd bierze się popularność salonu z kuchnią

Współczesne trendy zakładają jak największe otwieranie przestrzeni w domach i mieszkaniach. To dlatego również na sporych metrażach możesz spotkać jedno duże pomieszczenie spełniające parę funkcji. Do niedawna w takim stylu były projektowane głównie kawalerki. Pozwalało to znacznie zaoszczędzić miejsce. Jest tak również teraz, dlatego również w małych mieszkaniach możesz swobodnie postawić na salon z kuchnią. Najczęściej w tak otwartej przestrzeni, nieograniczanej żadnymi ściankami działowymi, naturalnie wyodrębnią się poszczególne sfery – relaksu, jedzenia potraw i przygotowywania posiłków.
nowoczesna aranżacja salonu z kuchnią

Aranżacja nowoczesnego salonu z kuchnią

W tak łączonym pomieszczeniu musisz głównie zwrócić uwagę na to, jak wykańczasz podłogę oraz kwestię wentylacji. Powinieneś także już na wstępie projektu określić, czy wolisz, aby kuchnię z salonem dzieliła wyspa. Jej funkcja od początku musi być wiadoma – jeśli chcesz, aby była jedynie blatem, stołem i szafkami, urządzanie będzie zdecydowanie łatwiejsze. Jeśli jednak wolisz, aby na wyspie znajdował się zlew, płyta grzewcza czy piekarnik, pamiętaj, aby projekt mieszkania uwzględniał ten pomysł. Na etapie urządzania, trudno będzie Ci doprowadzić wszelkie niezbędne przewody instalacyjne. Nad taką wyspą musi znaleźć się odpowiedni okap.
mieszkanie z salonem z kuchnią

Jak urządzić salon i kuchnię w jednym pomieszczeniu?

Nowoczesne inspiracje podpowiadają jedno – bądź sobą! Oczywiście warto zrezygnować z misz-maszu i postawić na minimalizm, styl skandynawski i prowansalski, elementy retro. Podziel salon z kuchnią na sfery, które chcesz, aby się w nim znajdowały. Wybierz podłogę – jedną, jeśli tak wolisz, lub dwa rodzaje, zgrabnie połączone ze sobą i dopasowane – taką, aby była jednocześnie trwała, ale i ciepła. W kuchnio-jadalni powinna być łatwo zmywalna, w części wypoczynkowej niech przykryje ją dywan. Kuchnia z salonem powinny ze sobą korespondować kolorystycznie.
jak urządzić salon z kuchnią

Jak urządzić salon z kuchnią – inspiracje
5 (100%) 16 votes

Podobne wpisy, które mogą Cię zainspirować

6 komentarzy

 1. Tyle tutaj ciekawych rzeczy znalazłam… Szukam pomysłów bo przed nami remont kuchni i namawiam męża na salon z kuchnią bez ścian… Jak da się przekonać to będę przeszczęśliwa ! Jak ruszę z remontem to może coś od was wykorzystam. Pozdrawiam całą ekipę!!!

  Odpowiedz
  • Bardzo się cieszymy, że mogliśmy pomóc, i oczywiście pozdrawiamy również! 🙂

   Odpowiedz
 2. Chyba beżowy to mój ulubiony kolor! Hah, świetna inicjatywna producenta farb!

  Odpowiedz
  • Tak, jesteśmy tego samego zdania. Świetna dawka humory i dobre produkty

   Odpowiedz
 3. u siebie w domu mamy pomalowane ściany na biało satynową Śnieżką a jedna ze ścian pokryta jest strukturą betonu z magnata, razem wygląda to naprawdę ciekawie i nowocześnie.

  Odpowiedz
  • Chyba nawet potrafimy to sobie wyobrazić 🙂

   Odpowiedz

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Content Solutions Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Pieszyckiej 5A (zwana dalej Content Solutions). Dane osobowe będą przetwarzane w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną na warunkach opisanych w regulaminie (nawiązania, ukształtowania treści, zmiany lub rozwiązania stosunku prawnego w ramach usług świadczonych w ramach serwisu) i w celach marketingowych Content Solutions (w przypadkach, gdy przepisy prawa dopuszczają przetwarzanie danych w tych celach bez zgody osoby, której dane dotyczą). W razie zaistnienia takiej konieczności dane mogą zostać udostępnione podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści dotyczących go danych oraz ich poprawiania. Ponadto - w przypadkach wymienionych w art. 23 ust. 1 pkt 4 i 5 ustawy o ochronie danych osobowych – użytkownikowi przysługuje prawo wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania danych ze względu na szczególną sytuację oraz prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych w przypadkach, gdy administrator danych zamierza je przetwarzać w celach marketingowych lub wobec przekazywania danych osobowych innemu administratorowi danych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Pin It on Pinterest