Jak wykorzystać drabinę w aranżacji wnętrz i dekoracji ogrodu?


Jeśli w Twoim domu znajduje się stara drabina z drewna, nie musisz się jej pozbywać. Może Ci śmiało posłużyć jako wieszak na ręcznik, półka na drobiazgi  lub podstawa do urokliwego kwietnika w ogrodzie. Zobacz, jak prosto wykonać efektowną i tanią dekorację do domu i ogrodu z drewnianej drabiny. 

Drabinka na kwiaty – dekoracje do domu

Kwietniki drewniane pasują do nowoczesnych wnętrz. Stara drabina może być więc świetnym dodatkiem w stylu shabby chic. Dekoracje DIY do pokoju możesz wykonać samodzielnie, malując drabinę lakierem lub farbą do drewna z efektem spękań. Uzyskasz w ten sposób modny kwietnik jak na poniższym projekcie:

diy do pokoju

Najprostszą do wykonania dekoracją do domu jest drabinka na kwiaty wykonana z drabiny z surowego drewna. Wystarczy zeszlifować ją papierem ściernym, aby pozbyć się zabrudzeń i pomalować bezbarwnym lakierem do drewna.

kwietnik z drabiny

Tanie dekoracje do domu – drabina z lampkami

Oświetlenie we wnętrzu ma znaczenie. Drabina dekoracyjna opleciona sznurem lampek typu cotton balls sprawi, że surowy dotąd pokój zyska przytulny charakter.

regał z drabiny

Drabina półka do nowoczesnych wnętrz

Jak wykonać półkę z drabiny? Do jej szczebli zamocuj szersze kawałki desek lub dekoracyjne tace, na których możesz poukładać różne dekoracje, takie jak ozdobne pudełka, kwiaty w doniczkach i inne drobiazgi.  W ten sposób powstanie modny regał-drabina.

drabinka na kwiaty

Z mniejszej drabiny lub schodków możesz stworzyć szafkę koło łóżka.

drabina ozdobna

Drabina ozdobna w pokoju dziecka

Zastosowanie przystawnej drabiny jako dekoracji sprawdzi się szczególnie w małym wnętrzu. Jeśli w pokoju dziecięcym brakuje miejsca ma dodatkowy regał, przystawna drabinka będzie pełniła rolę stojaka na zabawki. Na szczebelkach możesz też rozwiesić podręczne kocyki lub dziecięce ubrankach. Pamiętaj, aby drabina ozdobna była stabilnie przytwierdzona do podłoża.

tanie dekoracje do domu

Półka z drabiny w łazience

Drewnianą drabiną dekoracją możesz postawić też w łazience. Na poniższym zdjęciu pełni funkcję wieszaka na ręczniki, ale równie dobrze sprawdzi się jako wieszak na kosze z dodatkami. Prosta, drewniana drabina idealnie wypełnia wąską przestrzeń pomiędzy wanną a ścianą. Pamiętaj, żeby zastosować odpowiedni impregnat do drewna, chroniący drabinę przed wilgocią w łazience.

drabina w łazience

Kwietnik z drabiny – DIY do ogrodu

Nie wiesz, co zrobić ze starą drabiną w ogrodzie? Udekoruj ją kwiatami. Żeby doniczki z niej nie spadały, przytwierdź osłonki do szczebli za pomocą wkrętów. Do osłonek włóż doniczki z sadzonkami. Taka dekoracja z drabiny będzie pięknym uzupełnieniem rustykalnego ogrodu:

kwietnik drabina

Kwiaty możesz zawiesić też szczeblach drabinki w kolorowych skrzynkach.  Kwietniki drewniane z drabiny są proste i efektowne!

kwietnik z drabiny

Masz niepotrzebną drabinę w domu – zrób z niej użytek. Podobają Ci się nasze inspiracje? Zobacz inne pomysły na meble z palety. A może masz inne pomysły na DIY do pokoju lub ogrodu? Daj nam znać, jesteśmy ciekawi Twojej opinii. <3

 

Jak wykorzystać drabinę w aranżacji wnętrz i dekoracji ogrodu?
5 (100%) 7 votes

Podobne wpisy, które mogą Cię zainspirować

5 komentarzy

 1. Najbardziej mi się podobają pomysły na drabinę w ogrodzie. Stoi u sąsiada taka stara i niepotrzebna drabina, Chyba zapytam, czy nie zechciałby mi ją dać na kwietnik 😉 POZDRO!

  Odpowiedz
  • Super! Trzymam kciuki za hojność sąsiada. 😉

   Odpowiedz
 2. O jaaa, chcę ten biały kwietnik z drabiny !!!

  Odpowiedz
  • Proszę, bierz śmiało! Tylko za jakiś czas zwróć, bo my też go lubimy. 😀

   Odpowiedz
 3. Mega zajebiste pomysły!!!!! Juuuuuuupi!!!!! Bardzo Wam dziękuję 😀
  Teraz tyko pytanie, gdzie takie fajne drabiny można kupić. Niestety na aledrogo można kupić, ale drabinę aluminiową (w 99% przypadkach). Gdzie można kupić drabiny użyte w tych aranżacjach? Mi najbardziej spodobało się użycie tej drabiny w łazience. Jest mega! Zajefajnie ktoś dobrał kolor farby zabezpieczającej na dole przed wodą do koloru ścian. Gdzie polecacie szukać takich drabin do aranżacji?

  Odpowiedz

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Content Solutions Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Pieszyckiej 5A (zwana dalej Content Solutions). Dane osobowe będą przetwarzane w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną na warunkach opisanych w regulaminie (nawiązania, ukształtowania treści, zmiany lub rozwiązania stosunku prawnego w ramach usług świadczonych w ramach serwisu) i w celach marketingowych Content Solutions (w przypadkach, gdy przepisy prawa dopuszczają przetwarzanie danych w tych celach bez zgody osoby, której dane dotyczą). W razie zaistnienia takiej konieczności dane mogą zostać udostępnione podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści dotyczących go danych oraz ich poprawiania. Ponadto - w przypadkach wymienionych w art. 23 ust. 1 pkt 4 i 5 ustawy o ochronie danych osobowych – użytkownikowi przysługuje prawo wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania danych ze względu na szczególną sytuację oraz prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych w przypadkach, gdy administrator danych zamierza je przetwarzać w celach marketingowych lub wobec przekazywania danych osobowych innemu administratorowi danych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Pin It on Pinterest