Jakie kwiaty na słoneczny balkon wybrać? Aranżacja balkonu pełna kwiatów lubiących słońce!


Marzy Ci się aranżacja balkonu pełna bujnie kwitnących kwiatów? Szukasz roślin balkonowych, które poradzą sobie na słonecznym stanowisku? Sprawdź, jakie kwiaty na słoneczny balkon wybrać, by bujnie rosły i wydawały liczne, dorodne kwiaty.

Kwiaty na balkonie – wybierz dobrze!

Twój balkon skierowany jest na południe lub południowy-zachód? Oznacza to, że przez większość dnia będzie skąpany w gorącym słońcu – nie wszystkie gatunki kwiatów balkonowych poradzą sobie w takich warunkach. Jakie kwiaty na balkon tego typu wybrać, żeby zamiast suchych pędów podziwiać burzę kolorowych pąków?

Słoneczny balkon i kwiaty jednoroczne zwisające

Wystrój balkonu nabierze uroku i czaru, jeśli sięgniesz po kwiaty o zwisających pędach. Idealnie zaprezentują się w skrzynkach balkonowych umieszczonych na barierkach lub w donicach wiszących.

aranżacja balkonu

Wśród światłolubnych kwiatów jednorocznych tego typu znajdziesz m.in. zwisające odmiany lobelii, pelargonii, werbeny, surfinie, bakopy czy sanwitalię, a także ozdobną z liści komarzycę. Zastosowanie zwisających kwiatów to świetny pomysł na to, jak urządzić balkon skąpany w słońcu.

Rośliny na balkon – inne kwiaty lubiące słońce

Wśród pelargonii, lobelii czy werben znajdziemy także kwiaty, których pędy rosną ku górze. W ten sam sposób rośnie np. piękne osteospermum, petunia, begonia stale kwitnąca, aksamitka, heliotrop, gazania czy portulaka. Te kwiaty na słoneczny balkon najlepiej będą wygadać na parapecie, ale także w różnego rodzaju kwietnikach.

kwiaty jednoroczne na balkon

Pnącza na słoneczny balkon? Tak!

Kwiaty na słoneczny balkon znajdziesz również wśród pnączy. Jednoroczne kwiaty lubiące słońce o charakterze pnącym to np. niektóre nasturcje, groszek pachnący czy kobea. Wieloletnie są natomiast np. clematisy (zwane też powojnikami) bądź wiciokrzewy, które uprawa również z powodzeniem może być prowadzona na balkonie.

Kwiaty na balkonie – jak o nie dbać?

Jak pielęgnować surfinie, petunie czy werbeny oraz jak wygląda pielęgnacja pelargonii? Żeby aranżacja balkonu z kwiatami lubiącymi słońce była naprawdę piękną, musisz pamiętać o podstawowych zabiegach pielęgnacyjnych.

Podstawą jest podlewanie – na słonecznym balkonie, ziemia w donicach szybko się nagrzewa, a woda paruje. W czasie upławów codzienne dostarczanie kwiatom wody jest niezbędne.

rośliny na balkon

A co zrobić, żeby kwiaty na balkonie obficie kwiatły? Sięgnij po jeden z nawozów do kwitnących roślin balkonowych albo stosuj uniwersalny biohumus – pamiętaj, by używać ich regularnie.

W końcu, usuwaj z roślin przekwitłe kwiaty o obumarłe pędy i zwalczaj pojawiające się ewentualnie szkodniki – dzięki tym zabiegom aranżacja Twojego słonecznego balkonu będzie iście bajkowa.

 

Jakie kwiaty na słoneczny balkon wybrać? Aranżacja balkonu pełna kwiatów lubiących słońce!
5 (100%) 4 votes

Podobne wpisy, które mogą Cię zainspirować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Content Solutions Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Pieszyckiej 5A (zwana dalej Content Solutions). Dane osobowe będą przetwarzane w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną na warunkach opisanych w regulaminie (nawiązania, ukształtowania treści, zmiany lub rozwiązania stosunku prawnego w ramach usług świadczonych w ramach serwisu) i w celach marketingowych Content Solutions (w przypadkach, gdy przepisy prawa dopuszczają przetwarzanie danych w tych celach bez zgody osoby, której dane dotyczą). W razie zaistnienia takiej konieczności dane mogą zostać udostępnione podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści dotyczących go danych oraz ich poprawiania. Ponadto - w przypadkach wymienionych w art. 23 ust. 1 pkt 4 i 5 ustawy o ochronie danych osobowych – użytkownikowi przysługuje prawo wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania danych ze względu na szczególną sytuację oraz prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych w przypadkach, gdy administrator danych zamierza je przetwarzać w celach marketingowych lub wobec przekazywania danych osobowych innemu administratorowi danych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Pin It on Pinterest