Kokedama – wyjątkowy wiszący ogród do Twojego domu


Szukasz nowej ozdoby do domu? Marzy Ci się posiadanie niebanalnej rośliny? A może nudzą Cię dekoracje dostępne w każdym odwiedzanym sklepie? Mamy dla Ciebie rozwiązanie – ozdób swój salon i sypialnię, wieszając w nich oryginalne Kokedama!

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym w ogóle Kokedama jest. W dosłownym tłumaczeniu to „kula mchu”. Prawdę mówiąc, nazwa owa w pełni oddaje istotę tej niecodziennej ozdoby. Kokedama bowiem to ziemia uformowana w kulę i pokryta mchem, z której wyrasta roślina. Najbardziej popularna jest w Japonii, z której się wywodzi i gdzie powstała już w XVIII wieku.

Wiszący ogród - Kokedama

Kokedama pozostawia właścicielowi pewną dowolność kompozycyjną. Można ją postawić na półce lub powiesić. Ze względu na efekt proponujemy oczywiście opcję drugą.

Do wykonania potrzebujesz:

  • Ziemi, w tym również wersji do drzewek bonsai lub akadema
  • Mchu
  • Roślinki
  • Akcesoriów (sznurka, nożyczek)
  • Wody

Jak zrobić wiszący ogród Kokedama?

  1. Wymieszaj zwykłą ziemię z ziemią specjalistyczną.
  2. Ziemia będzie gotowa, kiedy uzyska konsystencję gliny i nie będzie się rozpadać.
  3. Uformuj kulkę, w której centrum znajdzie się Twoja roślina.
  4. Dokładnie pokryj mchem całą kulkę.
  5. Dookoła całości okręć sznurek. Pozostaw linki na tyle długie, by móc zawiesić roślinę na haku czy lampie.

Ważne: Kokedama nawadnia się poprzez codzienne spryskiwanie rośliny, a raz na 3-5 dni powinno się porządnie zmoczyć kulę w misce z wodą lub pod kranem, by roślina znajdują się wewnątrz nie wyschła. Jeśli staje się zbyt lekka, to znak, że znów potrzebuje wody.

Sprawdź inspiracje:

 

Kathryn's beautiful kokedama collection ???????? @well_isnt_that_lovely

A post shared by Bulbura Plant Design (@bulburaplantdesign) on

My newly adopted kokedama ❤️ #littlethingsthatmakemehappy #kokedama

A post shared by Margaretta Ang (@popo_ang) on

When kokedama meets bonsai #sophora #kokedama #plant #bonsai #green #decor

A post shared by Leo Tay (@the_3_keys) on

Made my first kokedama today at @flavourites thanks to @dezussenvanzelf ????

A post shared by Renske Versluijs (@renskeversluijs) on

Podobał Ci się wpis?
Udostępnij go!

Kokedama – wyjątkowy wiszący ogród do Twojego domu
5 (100%) 1 vote

Podobne wpisy, które mogą Cię zainspirować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Content Solutions Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Pieszyckiej 5A (zwana dalej Content Solutions). Dane osobowe będą przetwarzane w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną na warunkach opisanych w regulaminie (nawiązania, ukształtowania treści, zmiany lub rozwiązania stosunku prawnego w ramach usług świadczonych w ramach serwisu) i w celach marketingowych Content Solutions (w przypadkach, gdy przepisy prawa dopuszczają przetwarzanie danych w tych celach bez zgody osoby, której dane dotyczą). W razie zaistnienia takiej konieczności dane mogą zostać udostępnione podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści dotyczących go danych oraz ich poprawiania. Ponadto - w przypadkach wymienionych w art. 23 ust. 1 pkt 4 i 5 ustawy o ochronie danych osobowych – użytkownikowi przysługuje prawo wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania danych ze względu na szczególną sytuację oraz prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych w przypadkach, gdy administrator danych zamierza je przetwarzać w celach marketingowych lub wobec przekazywania danych osobowych innemu administratorowi danych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Pin It on Pinterest