Komody DIY – zrób to sam. Z czego i dlaczego?


Meble DIY to nie tylko trend wnętrzarski, ale również sposób na to, aby zyskać satysfakcję z rękodzieła i stworzyć zupełnie wyjątkowe wyposażenie swojego mieszkania czy lokalu. Sztuka użytkowa, którą możesz znaleźć na rynku kosztuje słono, samodzielnie wykonana zaś jest tańsza, niż masowe wyroby meblarskie. Zobacz, jak możesz stworzyć oryginalną komodę DIY.

komoda DIY z drewna

Drewno jest nie tylko estetyczne i trwałe, ale stosunkowo łatwe do obróbki, dlatego często wykorzystuje się właśnie je do wytwarzania mebli DIY.

Komoda DIY – dlaczego?

Zarówno z niczego, jak i ze starego możesz stworzyć coś pięknego! I to samodzielnie. Dla niektórych majsterkowanie to chleb powszedni i w małym palcu mają posługiwanie się szlifierką czy piłą. Wykonanie regału z palet czy skrzynek po jabłkach jest stosunkowo proste (i dzięki temu piękne meble DIY można coraz częściej podziwiać), ale Ty możesz postawić na coś, co jest rzadsze. Komody DIY. Trudnością okazuje się tu wykonanie szuflad, choć z drugiej strony bez trudu dostaniesz szyny, na których je osadzisz. Wystarczy jedynie dobry projekt, odpowiednie narzędzia i akcesoria oraz nieco zapału. Jednak najważniejsze to to, że komoda jest niezwykle funkcjonalnym meblem – możesz w niej przechowywać i dokumenty, i garderobę, i drobne przedmioty, w zależności od tego, gdzie ją wykorzystasz.

komoda diy

Jeśli chcesz, aby Twoje wnętrza się wyróżniały meble DIY będą zdecydowanie dobrą metodą na uzyskanie takiego efektu i stworzenie oryginalnych aranżacji w domu, biurze czy lokalu.

Z czego wykonać komodę DIY?

Meble DIY można w najprostszy i najszybszy, a także stosunkowo tani sposób, wykonać z półproduktów, czyli materiałów, które mogą już stanowić „zalążek” konstrukcji. Takim surowcem są przede wszystkim europalety, skrzynki po owocach, pieńki drewniane, a także płyty OSB czy sklejki. Jednak możesz pokusić się także na stuprocentową wersję „zrób to sam” i zbudować sobie od zera komodę z drewna. Drewniane komody są niemal uniwersalnymi meblami, które da się dowolnie wykończyć.

komody DIY

Najprostszą komodę DIY możesz zrobić z pieńka, jednak potrzebujesz do tego specjalistycznych narzędzi i być może umiejętności. Oto inspiracja!

drewniana komoda DIY

Oto komoda wykonana z innych starych mebli („półproduktów”). Możesz wykorzystać rozmaite płyty drewnopochodne, a także elementy nieużywanych już szafek. Drewniane komody będą prezentować się ponadczasowo. Ta wykonana jest w modernistycznym stylu.

Komody nowoczesne DIY – zrób to sam ze starego mebla

Zamiast budować własną komodę od zera (co nie należy do najłatwiejszych, gdy nie ma się doświadczenia, a być może i talentu), możesz z powodzeniem odnowić taką, która wydaje się być już zupełnie do niczego. Tak, Twoja stara komoda może stać się najbardziej oryginalnym meblem w mieszkaniu. Często to, co chcesz wyrzucić zasługuje na drugie życie, szczególnie, że efekty mogą zaskoczyć nawet zatwardziałych wrogów idei „zrób to sam”. Jeśli chcesz okazyjnie kupić komodę, która jest po prostu zwykła (i można ją spotkać w co drugim mieszkaniu) lub masz taką, która niekoniecznie poraża wyglądem, ale działa, odnów ją po swojemu!

komody DIY odnowiona

Stare nie znaczy złe – obecne trendy każą niekiedy wręcz postarzać meble specjalnie.

odnowiona komoda

Nie musisz się narobić, aby odróżnić swoją komodę od tego samego modelu, który spotykasz w co drugim wnętrzu.

zrób to sam komoda

Wystarczy specjalną farbą do mebli pomalować każde drzwiczki i fronty szuflad na inny kolor, żeby uzyskać całkiem świeży wygląd starej komody.

komody DIY

Drewniane komody możesz łatwo przerobić za pomocą szablonów, naklejek, farb, specjalnych gałek i sprayów.

Zrób to sam – komoda z szuflad na dokumenty

Jak możesz jeszcze zrobić komodę? Z nieużywanych szuflad stosowanych niegdyś w urzędach czy bibliotekach. Tego typu szafki doskonale nadają się na komodę DIY.

komoda DIY

Taki mebel wystarczy nieco odnowić i ozdobić, żeby zyskać nowoczesną komodę.

meble zrób to sam

Oto przykład odnowionych szufladek na dokumenty. Z takiej komody DIY będziesz dumny całe życie!

Komody DIY – zrób to sam. Z czego i dlaczego?
5 (100%) 6 votes

Podobne wpisy, które mogą Cię zainspirować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Content Solutions Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Pieszyckiej 5A (zwana dalej Content Solutions). Dane osobowe będą przetwarzane w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną na warunkach opisanych w regulaminie (nawiązania, ukształtowania treści, zmiany lub rozwiązania stosunku prawnego w ramach usług świadczonych w ramach serwisu) i w celach marketingowych Content Solutions (w przypadkach, gdy przepisy prawa dopuszczają przetwarzanie danych w tych celach bez zgody osoby, której dane dotyczą). W razie zaistnienia takiej konieczności dane mogą zostać udostępnione podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści dotyczących go danych oraz ich poprawiania. Ponadto - w przypadkach wymienionych w art. 23 ust. 1 pkt 4 i 5 ustawy o ochronie danych osobowych – użytkownikowi przysługuje prawo wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania danych ze względu na szczególną sytuację oraz prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych w przypadkach, gdy administrator danych zamierza je przetwarzać w celach marketingowych lub wobec przekazywania danych osobowych innemu administratorowi danych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Pin It on Pinterest