Kto odnajdzie się w betonowych wnętrzach najlepiej? – wywiad z Beton Studio


Zaintrygowani działalnością firmy Beton Studio, postanowiliśmy zadać jej twórcom – panu Pawłowi i panu Radosławowi – kilka pytań. Poszukiwaliśmy dla Was odpowiedzi, w czym tkwi magia betonu architektonicznego, co sprawia, że jest on atrakcyjny w aranżacji wnętrz, a także w czyim domu sprawdzi się najlepiej.

Stół z wydrapaną przestrzenią? Ogrodowa kanapa? Puść wodze wyobraźni!

(D)omifikacje: Skąd – w czasach masowej produkcji i sięgania po jak najtańsze zamienniki – pomysł na biznes związany z betonem (i to w takiej niezwykłej formie!)? 

(B)eton (S)tudio: Sami staramy się unikać tzw. masówki i wyszukiwać oryginały, również do swoich prywatnych domów i otoczenia, w którym przebywamy. Obserwujemy, że coraz więcej ludzi dokonując zmiany w wystroju domu lub stawiając na coś całkiem nowego, wybiera właśnie bardziej wyszukane propozycje zamiast tego, co proponują popularne sieciówki. Artykuły dostępne w takich sklepach świetnie sprawdzają się jako dodatki, jednak ‚baza’ projektu powinna być niesztampowa, a co za tym idzie, powinna odzwierciedlać charakter i konkretne potrzeby klienta oraz mieć najwyższą jakość. Tym kierujemy się w swojej pracy. To właśnie z obserwacji potrzeb ludzi wziął się pomysł na wykorzystanie betonu do tworzenia tej niezbędnej bazy.

D: Piszą Panowie na stronie, że lubią eksperymenty i zabawę z betonem. Jaki najbardziej oryginalny, szalony wręcz projekt przyszło Panom zrealizować?

BS: Szaleństwo dostrzegamy w każdym zamówieniu! 🙂 Wynika to z faktu, że nawet w prostych na swój sposób projektach konieczne jest omówienie najmniejszych szczegółów. To oczywiste, jednak najczęściej rozmowa z klientem odbywa się telefonicznie lub mailowo; dowiadujemy się wówczas, że nasze produkty często mają być głównym punktem całej idei klienta. Musimy więc wyłapać z takiej rozmowy, jaki gust ma zamawiający, jakie są jego potrzeby, i stanąć na wysokości zadania, wykorzystując swoje doświadczenie, wizje i intuicję. Dostawa, montaż, efekt końcowy zamówienia i reakcja klienta wywołują solidny dreszczyk emocji! I to jest bardzo ciekawe doświadczenie w naszej pracy.

Podświetlony stół z betonu. Oryginalny, piękny i tajemniczy.

D: Kto zazwyczaj korzysta z Państwa usług? Czy da się stworzyć ujednolicony „profil miłośnika betonu”, czy jednak klienci są zupełnie różni?

BS: Z racji tego, że głównymi decydentami w pomysłach na wystrój wnętrza, projekt nowego salonu czy zmiany w ogrodzie są kobiety, to właśnie one najczęściej stoją za zamówieniem kierowanym do naszej pracowni. Jednak nie bez powodu swoje zadowolenie na miejscu realizacji projektu wyrażają również mężczyźni! Zatem „profil miłośnika betonu” przedstawia się następująco: ciekawi ludzie w różnym wieku, mający świetny gust. 🙂

D: Wolą Państwo projektować do wnętrz budynków, czy do ogrodu? Które projekty dają większe pole do popisu?

BS: Nie ma to dla nas znaczenia. Lubimy gdy zamówienie lub nowy projekt stawia przed nami wyzwanie, jest nietypowe i niepowtarzalne, i gdy musimy znaleźć sposób na jego wykonanie tak, aby efekt końcowy robił niezłe wrażenie niezależnie od miejsca przeznaczenia.

Betonowe pojemniki, dla których znajdziesz wiele zastosowań. Pięknie prezentują się w nich rośliny.

D: Ludzie bardziej interesują się zwykłymi projektami (np. płyta podłogowa, blat łazienkowy), czy niezwykłymi (np. stół, naczynia)?

BS: Wydaje nam się, że podział produktów na zwykłe i niezwykłe nie jest trafny. Z pozoru łatwa do wykonania rzecz może przysporzyć sporo trudu podczas realizacji, co uwarunkowane jest tym, jakie parametry ma posiadać, w jakim miejscu i do jakiego celu ma być wykorzystywana. Nietrudno też czasami przekroczyć cienką granicę, która dzieli sztukę od kiczu. Dlatego nie mamy konkretnej odpowiedzi na Państwa pytanie.

D: Komu poleciliby Panowie betonowe wnętrza? Miłośnik jakiego stylu odnajdzie się w nich najlepiej?

BS: Beton może stanowić świetny dodatek w aranżacji przestrzeni, np. w postaci świecznika, donicy, lampy czy stołu, lub być jej częścią monumentalną, np. betonową ścianą, podłogą, blatem. Świetnie sprawdza się w loftowych i industrialnych wnętrzach jako część główna zagospodarowanego miejsca, ale też w wystroju skandynawskim w postaci nieoczywistych dodatków. Osobiście preferujemy styl minimalistyczny dla naszego betonu, jednak zdarza się, że całkiem inna wizja klienta okazuje się zaskakująco dobra.

Klasyczny murek z przestrzenią na rośliny. Dzięki niemu ozdobisz budynek od zewnątrz.

D: Z jakimi dodatkami najbardziej lubi się beton? (Jak powinni dekorować swoje mieszkanie miłośnicy betonu, aby nie było surowe i zimne?)

BS: Wg naszego gustu beton prezentuje się najlepiej z drewnem, stalą, szkłem; lubi przestrzeń i minimalizm i w takich miejscach wypada najkorzystniej. Jeśli wykorzystamy beton jako dodatek w wystroju wnętrza, to na pewno nie będzie ono surowe i zimne, nabierze za to charakteru i smaku. Jeśli natomiast w danej przestrzeni beton dominuje, można go wówczas przełamać dodatkami albo połączyć z innym, ‚cieplejszym’ materiałem. Pamiętajmy też o tych miłośnikach betonu, którzy zamawiają go właśnie dlatego, że preferują wnętrza surowe i zimne. Wówczas beton nie zna granic! 🙂

D: Dziękujemy za wywiad!

Beton Studio

Zajmujemy się wytwarzaniem produktów z betonu architektonicznego. Nasze wyroby wykorzystywane są w architekturze dekoracyjniej i ogrodowej. Znajdują zastosowanie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

Kto odnajdzie się w betonowych wnętrzach najlepiej? – wywiad z Beton Studio
5 (99%) 20 votes

Podobne wpisy, które mogą Cię zainspirować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Content Solutions Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Pieszyckiej 5A (zwana dalej Content Solutions). Dane osobowe będą przetwarzane w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną na warunkach opisanych w regulaminie (nawiązania, ukształtowania treści, zmiany lub rozwiązania stosunku prawnego w ramach usług świadczonych w ramach serwisu) i w celach marketingowych Content Solutions (w przypadkach, gdy przepisy prawa dopuszczają przetwarzanie danych w tych celach bez zgody osoby, której dane dotyczą). W razie zaistnienia takiej konieczności dane mogą zostać udostępnione podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści dotyczących go danych oraz ich poprawiania. Ponadto - w przypadkach wymienionych w art. 23 ust. 1 pkt 4 i 5 ustawy o ochronie danych osobowych – użytkownikowi przysługuje prawo wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania danych ze względu na szczególną sytuację oraz prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych w przypadkach, gdy administrator danych zamierza je przetwarzać w celach marketingowych lub wobec przekazywania danych osobowych innemu administratorowi danych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Pin It on Pinterest