Lampy w aranżacji wnętrz – zobacz, jaki mają wpływ!


Lampy to nie tylko element oświetlenia, który jest niezbędny w pomieszczeniach ze względu na ich funkcjonalność. Ten rodzaj wyposażenia pełni również ważną rolę w wystroju wnętrz. Zobacz, jak lampa wpływa na aranżację!

aranżacja wnętrz lampy

Nawet, gdy lampy nie są włączone mają ogromne znaczenie. Doskonale dopełniają stylu wnętrza i stanowią jego elementy ozdobne, nie tylko funkcjonalne.

Lampa to nie tylko oświetlenie

Poniższe zdjęcie doskonale obrazuje ten fakt. Jest w nim oświetlenie stricte funkcjonalne, ale lampa podłogowa, którą charakteryzuje szczególnie nowoczesny kształt stanowi główną dekorację pomieszczenia. Oto jak oświetlenie salonu wpływa również na jego charakter.

lampy

Lampy stojące często mogą pełnić również rolę dekoracyjną w pomieszczeniu

Lampy nowoczesne – jak dopasowują się do aranżacji wnętrza

Dopasowanie lamp do stylu pomieszczenia, jakie urządzasz jest bardzo istotne. Od wyboru modelu może zależeć to, jaki osiągniesz efekt końcowy.

lampy

Sypialnia w stylu loft będzie się lepiej prezentowała, jeśli dopasujesz do niej nowoczesną lampę industrialną

Lampa sufitowa może tworzyć nieprzyjemną aurę, jeśli ma jedynie służyć oświetleniu, dlatego powinna komponować się z wyposażeniem i wykończeniem wnętrza. Nowoczesny salon prosi się o nowoczesne oświetlenie.

lampy

Oświetlenie salonu powinno doskonale współgrać z jego charakterem

Lampy stojące – twórcy atmosfery

Oświetlenie ma różne funkcje, dlatego w Twoich wnętrzach nie powinno zabraknąć lamp, które spełniają inne role. Lampy wiszące są doskonałe nad stoły i blaty, zaś lampy stojące mogą doświetlić daną część pomieszczenia. Modele podłogowe często również służą do tworzenia w sypialni czy salonie odpowiedniej, przyjemnej atmosfery. Takie miejscowe oświetlenie doskonale sprawdzi się, jeśli chcesz się zrelaksować.

lampy podłogowe

Industrialny salon nie musi być zimny – za sprawą lampy podłogowej z ciepłą żarówką stworzysz w nim przytulną atmosferę

Rozmieszczenie lamp – czy ma znaczenie?

Gdy projektujesz oświetlenie wnętrza zawsze weź pod uwagę jego wielkość oraz przeznaczenie. Zazwyczaj jednak każde pomieszczenie będzie prezentowało się lepiej, jeśli umieścisz w nim kilka źródeł światła. Nie tylko pomożesz sobie stworzyć odpowiednie warunki do spędzania w nich czasu, ale również sprawisz, że będzie przyjemne w odbiorze.

oświetlenie

Różne lampy w aranżacji wnętrza podkreślają detale, ozdoby i podział pomieszczenia na sfery

 

wystrój wnętrz lampy

W sypialni przyda się lampa sufitowa, ale pamiętaj, aby umieścić również lampę stojącą, która pozwoli Ci czytać w łóżku oraz wygodnie rozświetlić pomieszczenie. Dodatkowo oświetlenie to stwarza przyjemną atmosferę

Wystrój wnętrz – rola lamp

Lampa zyskuje szczególnej roli, gdy jest włączona, jednak powinna wtapiać się w wystrój wnętrza, nawet, kiedy się nie świeci. Co to oznacza? To, że urządzając pomieszczenie i wybierając do niego oprawy oświetleniowe, powinieneś sięgać po te, które są wykonane w stylu wykończenia i wyposażenia, jakie stosujesz w danym wnętrzu. W ten sposób podkreślasz jego charakter i masz pewność, że aranżacja jest spójna.

oświetlenie sypialni

Oświetlenie sypialni powinno być nie tylko funkcjonalne. Dobierz styl lamp stojących do aranżacji wnętrza

Rola lampy – oświetlenie i ozdobienie

Dobierając lampy wiszące, sufitowe, stojące czy podłogowe miej na uwadze nie tylko ich wygląd, ale styl i funkcjonalność. Lampa powinna być doskonale dopasowana do pomieszczenia, w jakim ją umieścisz. Również żarówki mają znaczenie – wybieraj ciepłe i lżejsze np. do pokoju dziecka czy sypialni. Lampy nowoczesne potrafią być również doskonałymi elementami dekoracyjnymi.

wystrój wnętrz - pokój dziecka

W pokoju dziecka ważne jest rozmieszczenie lamp i to, jaką rolę mają pełnić. Powinny emitować delikatne i spokojne światło

 

Lampy w aranżacji wnętrz – zobacz, jaki mają wpływ!
5 (100%) 2 votes

Podobne wpisy, które mogą Cię zainspirować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Content Solutions Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Pieszyckiej 5A (zwana dalej Content Solutions). Dane osobowe będą przetwarzane w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną na warunkach opisanych w regulaminie (nawiązania, ukształtowania treści, zmiany lub rozwiązania stosunku prawnego w ramach usług świadczonych w ramach serwisu) i w celach marketingowych Content Solutions (w przypadkach, gdy przepisy prawa dopuszczają przetwarzanie danych w tych celach bez zgody osoby, której dane dotyczą). W razie zaistnienia takiej konieczności dane mogą zostać udostępnione podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści dotyczących go danych oraz ich poprawiania. Ponadto - w przypadkach wymienionych w art. 23 ust. 1 pkt 4 i 5 ustawy o ochronie danych osobowych – użytkownikowi przysługuje prawo wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania danych ze względu na szczególną sytuację oraz prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych w przypadkach, gdy administrator danych zamierza je przetwarzać w celach marketingowych lub wobec przekazywania danych osobowych innemu administratorowi danych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Pin It on Pinterest