Mała łazienka i styl skandynawski? Tak!


Mała łazienka oznacza spory problem aranżacyjny. Zanim zajmiesz się kwestią urządzania wnętrza, musisz je wykończyć. O dobry pomysł na łazienkę niełatwo, zwłaszcza jeśli pomieszczenie jest naprawdę małe. W jakim stylu je urządzić, żeby Twoim oczom ukazała się nowoczesna łazienka? Oczywiście w stylu skandynawskim!

Jak urządzić małą łazienkę?

Zanim zaczniesz dobierać do łazienki poszczególne sprzęty, musisz zadbać o wykończenie ścian i podłogi. Wszystkie elementy projektu łazienki najlepiej wcześniej sobie zaplanować, co pomoże Ci uniknąć aranżacyjnej wpadki.

O czym pamiętać podczas urządzania małej łazienki w bloku? Najważniejsze będą oszczędność i kolorystyka, która bezwzględnie powinna pozostawać jasna. To dominanty stylu skandynawskiego, który w małym wnętrzu jest strzałem w dziesiątkę!

Łazienka w stylu skandynawskim – biała albo szara

Z czym kojarzy się styl skandynawski? Przede wszystkim z bielą i naturalnymi materiałami, wśród których prym wiedzie drewno. Biała łazienka to białe płytki ścienne – np. tradycyjne, wielkoformatowe lub w formie modnej cegiełki – i biała terakota, ale nie tylko. Tradycyjne kwadratowe płytki podłogowe możesz śmiało zastąpić gresem. Jedną z opcji są kafle w kształcie paneli, które swoim wyglądem imitują drewno. Brązowa drewnopodobna posadzka i białe ściany to iście skandynawskie tło, które stanowi świetną bazę do dalszej aranżacji małej łazienki.prosta łazienka

Białą glazurę możesz też połączyć z szarym gresem, np. imitującym surowy beton. Biel i szarość – ich proporcje możesz zmieniać, szczególnie jeśli zależy Ci na uzyskaniu efektu szarej łazienki. Pamiętaj, że im jaśniejszy kolor płytek wybierzesz do dekoracji ścian, tym lepszy efekt optycznego powiększenia wnętrza uzyskasz.

Łazienka skandynawska to wyjątkowa łazienka

Biel, szarość, imitacja drewna i betonu to typowe elementy skandynawskiej łazienki. Ale nie jedyne. Teraz pora na wybór wyposażenia, w którym największą rolę będą ogrywać meble. W wyjątkowej, bo oszczędnej małej łazience najlepiej sprawdzą się te białe, które jednocześnie odzwierciedlają skandynawskie trendy.szara łazienka w stylu skandynawskim

Podwieszaną szafkę pod umywalkę, która pozwoli zaoszczędzić miejsce na podłodze i doda wnętrzu lekkości, skomponuj z drewnianym blatem. Warto nieco go przedłużyć, tak by umieścić pod nim także pralkę – zyskasz sporo miejsca do przechowywania.

Z tego samego drewna co blat mogą powstać także dodatkowe półki na kosmetyki. Alternatywą dla tego surowca będzie szkło – lekkie, matowe lub przezroczyste półki łazienkowe doskonale sprawdzą się w pobliżu umywalki i lustra. To ostatnie jest oczywiście niezbędne – odbijając światło, będzie optycznie powiększało małą łazienkę.

Przezroczyste szkło zastosuj także w kabinie prysznicowej – najlepiej, by była ona bez brodzika.

Prosta łazienka w stylu skandynawskim – ostatnie detale

Do jasnej, oszczędnej w barwy, desenie i ozdobniki małej łazienki, dopasuj jeszcze dodatki. Kubek na szczoteczki, mydelniczka czy wieszaki niech pochodzą z jednej serii. Na podłodze sprawdzi się natomiast miękki dywanik łazienkowy, np. z biało-czarnym lub biało-szarym wzorem.

Mała łazienka i styl skandynawski? Tak!
5 (100%) 4 votes

Podobne wpisy, które mogą Cię zainspirować

2 komentarze

  1. Jasne kolory powiększają małe pomieszczenia i wielu osobom je polecam w swoich projektach – styl skandynawski to strzał w 10 w małym wnętrzu

    Odpowiedz
    • My też bardzo lubimy ten styl 🙂

      Odpowiedz

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Content Solutions Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Pieszyckiej 5A (zwana dalej Content Solutions). Dane osobowe będą przetwarzane w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną na warunkach opisanych w regulaminie (nawiązania, ukształtowania treści, zmiany lub rozwiązania stosunku prawnego w ramach usług świadczonych w ramach serwisu) i w celach marketingowych Content Solutions (w przypadkach, gdy przepisy prawa dopuszczają przetwarzanie danych w tych celach bez zgody osoby, której dane dotyczą). W razie zaistnienia takiej konieczności dane mogą zostać udostępnione podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści dotyczących go danych oraz ich poprawiania. Ponadto - w przypadkach wymienionych w art. 23 ust. 1 pkt 4 i 5 ustawy o ochronie danych osobowych – użytkownikowi przysługuje prawo wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania danych ze względu na szczególną sytuację oraz prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych w przypadkach, gdy administrator danych zamierza je przetwarzać w celach marketingowych lub wobec przekazywania danych osobowych innemu administratorowi danych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Pin It on Pinterest