Jak funkcjonalnie rozplanować młodzieżowy pokój dla dziewczyny?


Urządzenie pokoju dla dziewczynki w wieku nastoletnim to wbrew pozorom nie taka prosta sprawa – dziewczynka w tym wieku ma już za sobą okres dzieciństwa, nie jest jednak jeszcze „prawdziwie dorosła”. W tej sytuacji potrzeba zmiany aranżacji pokoju wydaje się być oczywista. Zastanawiasz się, jak urządzić pokój młodzieżowy dla dziewczyny, żeby był on funkcjonalny, a jednocześnie atrakcyjny dla nastolatki? Zapoznaj się z naszymi pomysłami na funkcjonalne rozplanowanie tego wnętrza!

Funkcjonalny pokój dla dziewczynki w wieku nastoletnim powinien stanowić płynne połączenie 3 stref – snu, nauki i relaksu. Jeśli rozplanujesz dostępną przestrzeń, uwzględniając te 3 aspekty, stworzysz projekt pokoju, który doskonale zadba o codzienny komfort nastolatki, uwzględniając jednocześnie jej potrzebę wyrażenia „własnego ja”. Jak urządzić pokój młodzieżowy dla dziewczyny, który łączy w sobie funkcję sypialni, miejsca do nauki i strefy relaksu? Pamiętaj o 4 złotych radach:

1. Zrezygnuj z dziecięcego łóżka – dziecko szybko z niego wyrośnie,

2. Wybierz meble z regulacją wysokości, które zapewnią dziecku wygodę przez dłuższy czas,

3. Podczas urządzania pokoju uwzględnij pasje dziecka,

4. Zadbaj o wystarczającą ilość szafek i półek do przechowywania drobiazgów.

Strefa snu w pokoju nastolatki – koniec z dziecięcym łóżkiem

Strefa snu to bez wątpienia kluczowy aspekt każdego pokoju dla dziewczynki. Sen w tym wieku odgrywa niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka, warto więc zadbać o to, by odpowiednio zaplanować strefę snu w pokoju dla dziewczynki. Na co warto zwrócić uwagę, urządzając kącik do spania w pokoju młodzieżowym dla dziewczyny?

Najważniejszą kwestię stanowi tu odpowiednie łóżko. O czym powinieneś pamiętać, wybierając łóżko do pokoju dziewczynki? Przede wszystkim weź pod uwagę to, że dzieci w tym wieku niezwykle szybko rosną – kupowanie łóżka dziecięcego czy też młodzieżowego może więc okazać się mało praktyczne, gdyż Twoja pociecha szybko z niego wyrośnie. Rozsądniejszym rozwiązaniem wydaje się zakup większego łóżka, które zapewni dziecku większy komfort i będzie mu służyć przez dłuższy czas.

Jeśli pokój dziecięcy cechuje się niewielkim metrażem, możesz połączyć w nim strefę snu i relaksu, wybierając rozkładaną sofę zamiast łóżka. W nocy będzie ona służyć za wygodne miejsce do spania, w ciągu dnia świetnie sprawdzi się ona jako kanapa, na której dziecko będzie mogło czytać książki lub spędzać czas z przyjaciółmi – funkcjonalne, wielofunkcyjne rozwiązania aranżacyjne są na topie!

Pokój dziewczyny i strefa nauki – możliwość regulacji jest w cenie!

Dziewczynka w wieku szkolnym z pewnością doceni posiadanie wydzielonego kącika przeznaczonego tylko do nauki. Jak zaaranżować tę przestrzeń w młodzieżowym pokoju dla dziewczyny tak, by zapewnić jej komfort podczas codziennego odrabiania lekcji?

Na strefę nauki w pokoju dziewczynki składają się 3 podstawowe elementy – dopasowane do jej wzrostu biurko, wygodne krzesło i dobre oświetlenie. W przypadku mebli znów warto uwzględnić to, że dzieci w tym wieku szybko się rozwijają. Warto więc zadbać o to, by meble „rosły” wraz z dzieckiem – doskonałe rozwiązanie stanowią tu biurka i krzesła z możliwością regulacji wysokości. Dzięki temu nie trzeba będzie kupować nowych mebli, gdy dziecko trochę podrośnie – wystarczy tylko nieco podwyższyć wysokość biurka, by znowu pasowało ono idealnie do wzrostu dziecka.

Koniecznie wyposaż też biurko w lampkę o dobrym natężeniu światła. Dzięki temu wieczorne czytanie książek czy odrabianie lekcji nie odbije się negatywnie na wzroku Twojego dziecka.

Strefa relaksu jak dla „małego dorosłego”

Pamiętaj, że nastolatka nie jest już dzieckiem – podczas aranżowania pokoju dla dziewczynki w tym wieku możesz więc zrezygnować z kącika do zabawy na rzecz miejsca, w którym będzie ona mogła rozwijać swoje zainteresowania. Jeśli dziecko przejawia talent plastyczny, warto zagospodarować kącik ze sztalugami lub tablicą, gdzie będzie ono mogło oddawać się zajęciom artystycznym. Miłośniczka muzyki z pewnością zachwyci się natomiast muzycznym kącikiem, w którym znajdzie sprzęt grający oraz półki na płyty CD.

Warto też zadbać o to, by w pokoju nastolatki nie zabrakło miejsca do spędzania czasu z przyjaciółmi. W tej roli doskonale sprawdzi się np. niski stoliczek i kanapa lub para wygodnych foteli. Tak zaaranżowany kącik relaksu będzie sprzyjać długim rozmowom na najróżniejsze tematy.

Co z szafkami w pokoju dla dziewczynki?

Każda dziewczynka ma mnóstwo skarbów, które mają dla niej ogromną wartość. Warto więc zadbać o to, by w pokoju dla dziewczynki nie zabrakło miejsca do przechowywania najróżniejszych drobiazgów – nieważne, czy są to zabawki, pamiątkowe bibeloty czy przybory szkolne. Podczas projektowania pokoju młodzieżowego dla dziewczyny powinieneś więc zagospodarować nieco miejsca na szafki czy regały ścienne. Ciekawą opcję stanowią też barwne pudełka czy kartoniki, które nie tylko są dość pojemne, lecz również cechują się atrakcyjną formą, którą możesz dopasować do stylu aranżacyjnego zastosowanego w pomieszczeniu. Ciekawy pomysł na aranżację pokoju dla nastolatki znajdziesz w tym artykule.

Jak funkcjonalnie rozplanować młodzieżowy pokój dla dziewczyny?
4.7 (93.33%) 3 votes

Podobne wpisy, które mogą Cię zainspirować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Content Solutions Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Pieszyckiej 5A (zwana dalej Content Solutions). Dane osobowe będą przetwarzane w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną na warunkach opisanych w regulaminie (nawiązania, ukształtowania treści, zmiany lub rozwiązania stosunku prawnego w ramach usług świadczonych w ramach serwisu) i w celach marketingowych Content Solutions (w przypadkach, gdy przepisy prawa dopuszczają przetwarzanie danych w tych celach bez zgody osoby, której dane dotyczą). W razie zaistnienia takiej konieczności dane mogą zostać udostępnione podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści dotyczących go danych oraz ich poprawiania. Ponadto - w przypadkach wymienionych w art. 23 ust. 1 pkt 4 i 5 ustawy o ochronie danych osobowych – użytkownikowi przysługuje prawo wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania danych ze względu na szczególną sytuację oraz prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych w przypadkach, gdy administrator danych zamierza je przetwarzać w celach marketingowych lub wobec przekazywania danych osobowych innemu administratorowi danych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Pin It on Pinterest