Modne wykorzystanie stock tanks – zbiorników do pojenia zwierząt


Trwa wiosna, nadciąga lato, na dworze robi się coraz goręcej. Opuszczamy domy, udając się do ogrodów, by pracować w cieniu drzew i odpoczywać w blasku słońca. Otaczają nas kwiaty w zwyczajnych donicach masowej produkcji oraz atrakcje dla dzieci zakupione w sklepach. Nudy na pudy. Czas to zmienić!

Inspiracją do napisania niniejszego artykułu jest zachodni trend, który polega na przekształcaniu stock tanks – dużych metalowych zbiorników zaprojektowanych jako pojniki dla zwierząt mieszkających na farmie – w donice, fontanny oraz baseny. Jest to rozwiązanie nie tylko sprytne i atrakcyjne wizualne, ale również tańsze od zakładania zwykłego basenu (a równie trwałe!).

Metalowy zbiornik można pomalować farbą lub zostawić w oryginalnym kolorze. Postawić na powierzchni, zabudować lub zakopać w ziemi. Wybrać formę okrągłą lub podłużną. Jeśli nie możemy go nabyć, a ma służyć do sadzenia kwiatów, z powodzeniem zastąpimy go na przykład starą wanną.

W Polsce zbiorniki tego typu nie są popularne. Zaleta to czy wada? Na pewno wyzwaniem będzie je znaleźć, nie można się jednak zniechęcać. Patrząc na sprawę przez różowe okulary, mamy szansę zostać lokalnymi trendsetterami! (A jeśli nie, nasza polska odpowiedniczka wanna też da radę! ;-)).

Zobacz, jak z mody korzysta się na Zachodzie:

I'm dreaming and of a #redneck #swimmingpool #stocktank #stocktankpool

A post shared by Christie Hewitt (@tealdeathdouspart) on

#stocktank #stocktankpool #dyi #backyard #summernights #SummerOutHere

A post shared by justAmom❤ (@justamom5) on

Heat r up. Full moon aroooooo! #hottub #fire #woodfiredtub #stocktank #homesteading #liveofftheland

A post shared by Summer Miles (@andthelivingseasy) on

We made a pond today. #pond #stocktank #texasliving #canyonlake

A post shared by Sara Dumboski (@pug_ranch) on

One of my landscape – Rio Mesa galvanized stock tank with fish,Lily and a Horsetail reed

A post shared by Jon van Allen (@jonvanallen_landarch) on

Scorcher today ????

A post shared by Tom Hammond (@tomhammond) on

Great project complete.. #stocktankpool

A post shared by LD (@sparonight1) on

#stocktankpool

A post shared by @alitudor on

A może macie inne pomysły na ogrodową donicę i basen?
Jakie sprzęty przekształcacie Wy?

Modne wykorzystanie stock tanks – zbiorników do pojenia zwierząt
5 (100%) 13 votes

Podobne wpisy, które mogą Cię zainspirować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Content Solutions Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Pieszyckiej 5A (zwana dalej Content Solutions). Dane osobowe będą przetwarzane w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną na warunkach opisanych w regulaminie (nawiązania, ukształtowania treści, zmiany lub rozwiązania stosunku prawnego w ramach usług świadczonych w ramach serwisu) i w celach marketingowych Content Solutions (w przypadkach, gdy przepisy prawa dopuszczają przetwarzanie danych w tych celach bez zgody osoby, której dane dotyczą). W razie zaistnienia takiej konieczności dane mogą zostać udostępnione podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści dotyczących go danych oraz ich poprawiania. Ponadto - w przypadkach wymienionych w art. 23 ust. 1 pkt 4 i 5 ustawy o ochronie danych osobowych – użytkownikowi przysługuje prawo wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania danych ze względu na szczególną sytuację oraz prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych w przypadkach, gdy administrator danych zamierza je przetwarzać w celach marketingowych lub wobec przekazywania danych osobowych innemu administratorowi danych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Pin It on Pinterest