Najlepsze donice na taras – zainspiruj się!


Na Twoim tarasie brakuje roślin? Tęsknisz za zielenią iglaków i bujnymi, kolorowymi kwiatami? Zanim kupisz sadzonki, zaopatrz się w donice tarasowe i skrzynki balkonowe – dzięki nim aranżacja tarasu nabierze charakteru!

Donice na taras – do wyboru, do koloru!

Jeśli i Ty chętnie spędzasz wolny czas na tarasie lub balkonie, uczyń z nich namiastkę prawdziwego ogrodu – pozwolą Ci na to rozmaite donice. Zasadzone w nich rośliny sprawią, że poczujesz się jak na łonie natury.

Chcesz zasadzić kwiaty jednoroczne? Surfinie, pelargonie, petunie, lobelie czy goździki najpiękniej zaprezentują się w skrzynkach balkonowych umieszczonych na barierkach lub w dużej donicy, w której zestawisz je ze sobą w uroczą kompozycję.

Jeśli natomiast planujesz zakup iglaków, np. tuj lub cisów, najlepiej sięgnij po mrozoodporne, duże donice, które zapewnią roślinom odpowiednią ilość miejsca. Zdecyduj się na donice betonowe albo drewniane skrzynie, które w aranżacji tarasu są bardzo modne.

donice tarasowe

Nowoczesne donice to donice betonowe

Masywne, ciężkie i minimalistyczne – takie są donice betonowe. Idealne do uprawy większych roślin, takich jak zimozielone i wieloletnie drzewa oraz krzewy. Otocz nimi swój taras, tworząc z niego zielony, elegancki zakątek. Ciekawym pomysłem na aranżację nowoczesnego tarasu jest zamówienie betonowych donic na wymiar, które zostaną perfekcyjnie dopasowane do Twojej przestrzeni.

Donice z betonu mogą być również mniejsze – te zastąpią np. tradycyjne skrzynki na kwiaty lub doniczki plastikowe i doskonale zaprezentują się np. na parapecie zewnętrznym lub na stopniach schodów prowadzących z tarasu do ogrodu.nowoczesna donica

Donice drewniane i klimatyczna aranżacja tarasu

Wśród donic na taras prym wiodą także donice drewniane, najczęściej w formie różnorodnych skrzyń. Co mamy do wyboru? Wyższe i głębsze kwadratowe donice idealnie nadają się do uprawy miniaturowych drzewek, natomiast te płytsze i niższe sprawdzą się do uprawy kwiatów lub ziół.

Skrzynia drewniana na taras zapewni też idealną przestrzeń do uprawy pnączy, szczególnie jeśli jest wyposażona w kratkę lub włożymy w nią drabinkę. Clematisy, wiciokrzewy czy róże nie tylko zachwycą pięknymi kwiatami, ale tez zapewnią Ci więcej prywatności.

donice na taras

Małe doniczki na taras

Na tarasie znajdzie się też miejsce na niewielkie doniczki (np. ceramiczne), które ustawione obok siebie stworzą kwiatowy zakątek czy pachnący, aromatyczny zielnik. Dobrze wydaną ustawione na półkach drewnianego regału, na schodach czy parapecie.

Nie zapomnij też o skrzynkach balkonowych, które posłużą do zaaranżowania barierek tarasu i pozwolą zasłonić je kaskadami zwisających, kolorowych kwiatów.

Zainspiruj się:

#doniczki #potsforflowers#plantsarefriends

A post shared by Anna Specylak (@annaspecylak) on

#lato #ogród #narzedzia #doniczki #iblaursen #mojemieszkanie

A post shared by magazyn Moje Mieszkanie (@moje_mieszkanie) on

Inspiracje do ogrodu? Zmień ściany w wiszące ogrody. #garden #vivagarden #ogrod #wiosna #mech #chrobotek #doniczki

A post shared by Viva Garden (@vivagarden.pl) on

Miłośniku zieleni, spodobał Ci się artykuł?
Udostępnij go!

Najlepsze donice na taras – zainspiruj się!
5 (100%) 4 votes

Podobne wpisy, które mogą Cię zainspirować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Content Solutions Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Pieszyckiej 5A (zwana dalej Content Solutions). Dane osobowe będą przetwarzane w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną na warunkach opisanych w regulaminie (nawiązania, ukształtowania treści, zmiany lub rozwiązania stosunku prawnego w ramach usług świadczonych w ramach serwisu) i w celach marketingowych Content Solutions (w przypadkach, gdy przepisy prawa dopuszczają przetwarzanie danych w tych celach bez zgody osoby, której dane dotyczą). W razie zaistnienia takiej konieczności dane mogą zostać udostępnione podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści dotyczących go danych oraz ich poprawiania. Ponadto - w przypadkach wymienionych w art. 23 ust. 1 pkt 4 i 5 ustawy o ochronie danych osobowych – użytkownikowi przysługuje prawo wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania danych ze względu na szczególną sytuację oraz prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych w przypadkach, gdy administrator danych zamierza je przetwarzać w celach marketingowych lub wobec przekazywania danych osobowych innemu administratorowi danych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Pin It on Pinterest