Nowoczesny salon – jak go urządzić? Przegląd aranżacji pokoju dziennego


Nowoczesny salon może zachwycać przestronnością, zadziwiać  minimalizmem czy też podkreślać styl całego mieszkania. Jakie są obecnie możliwości jego aranżacji? Zobacz, jak urządzić salon, aby nie było wątpliwości, że jest on nowoczesny.

wnętrze modnego salonu

Ogromna przestrzeń, brak klasycznych mebli, biel – to kwintesencja nowoczesnych salonów.

Salon nowoczesny, ale przytulny

Nowoczesne salony mogą często sprawiać wrażenie bezdusznych, minimalistycznych pokojów, gdzie trudno byłoby w rzeczywistości zrelaksować się czy spędzić radosne chwile z rodziną. Ściany pozbawione regałów uginających się pod ciężarem książek, meble których nie widać lub rzeczywiście ich brak, duża przestrzeń, której nie mają wypełniać zbędne ozdoby. Zimno. Takie salony możesz spotkać w wielu aranżacyjnych żurnalach czy realizacjach deweloperów.

pokój dzienny aranżacje

Nowoczesny, a jednocześnie ciepły salon – przytulny dywan, drewno, kamień w ciepłej barwie.

Jednak nowoczesny pokój dzienny może być także przytulny i ciepły. W swojej aranżacji możesz postawić na wracający do trendów wnętrzarskich modernizm – drewno i barwy ziemi, a także meble, które nie kojarzą się wyłącznie ze statkami kosmicznymi pozwolą Ci osiągnąć efekt nowoczesnego, ale przytulnego salonu.

przytulny pokój dzienny

Nawet współcześnie urządzany salon może być przytulny i ciepły.

Salon nowoczesny to salon otwarty

W obowiązujących trendach wnętrzarskich istnieje tendencja do tego, aby jak najbardziej otwierać przestrzeń mieszkalną. Dlatego aranżacje pokoju dziennego muszą być spójne z resztą domu czy apartamentu. Taki nowoczesny salon daje spore możliwości również w małych mieszkaniach – automatycznie wnętrze zyskuje na przestrzenności. Już nie tylko łączy się go z kuchnią, ale również jadalnią czy przedpokojem, tworząc jedno duże wnętrze podzielone na poszczególne strefy. Modny salon to taki, który zapewni Ci widok na całe mieszkanie.

jak urządzić salon

Nowoczesny salon nie jest ograniczony drzwiami, tylko otwarty na resztę mieszkania.

Jak urządzić salon nowoczesny? W stylu loft!

Aranżacje w stylu industrialnym wciąż cieszą się sporą popularnością i chętnie wykorzystywane są w projektach nowoczesnych salonów. Pokój dzienny w Twoim apartamencie czy domu może łączyć się z resztą mieszkania, tworząc coś na miarę soft loftu. W takim wnętrzu modny salon będzie stanowił centrum – tutaj sofy i fotele mogą stać swobodnie na środku. Wykorzystaj w nim industrialne lampy, surowe w stylu wykończenia, proste meble i fabryczne dodatki.

nowoczesny salon w stylu loft

Aranżacja w salonu w stylu loft będzie gwarantowała nowoczesny efekt.

Mały salon nowoczesny

W niewielkim mieszkaniu salon również może być nowoczesny. Postaw na jasne wykończenia, ponieważ w małym wnętrzu pomogą one optycznie je powiększyć. W niewielkim mieszkaniu warto również łączyć ze sobą pomieszczenia – jadalnia zmieści się w nowoczesnym salonie, w którym możesz także umieścić aneks kuchenny. Aranżacja pokoju dziennego o małym metrażu powinna być skąpa w meble. Minimalizm będzie doskonałym rozwiązaniem.

jak urządzić salon

Nie martw się, nowoczesny salon nie musi być wielki!

Nowoczesny salon w stylu skandynawskim

Styl skandynawski w dalszym ciągu święci triumfy w aranżacjach wnętrz, nie bój się wprowadzić go na salony. Pokój dzienny urządzony w takim klimacie będzie prezentował się ciepło i nowocześnie. Biel, drewno, geometria i nietypowe umeblowanie – to w zasadzie wystarczy, aby stworzyć modny salon w stylu skandynawskim.

salon skandynawski

Nowoczesny salon może z powodzeniem być urządzany w stylu skandynawskim.

Jak urządzić salon szczególnie nowoczesny?

Odrobina ekstrawagancji sprawi, że wnętrze stanie się zupełnie oryginalne. Salon łączony z resztą mieszkania wtopi się w jego futurystyczny styl. Dużo szkła, nietypowe wykończenia ścian, metal i, ponownie, bardzo otwarta przestrzeń pozwolą Ci urządzić pokój dzienny w stylu nowoczesnym. Brak typowych mebli z pewnością dopełni wrażenia przyszłości.

modny salon

W tym salonie czuć nie tylko powiew nowoczesności, ale i przyszłości.

Nowoczesny salon – jak go urządzić? Przegląd aranżacji pokoju dziennego
5 (100%) 3 votes

Podobne wpisy, które mogą Cię zainspirować

6 komentarzy

 1. Dobrze wygląda 1 zdjęcie, ze względu na przestrzeń i podłogę. Salon nowoczesny (zdjęcie 4) również fajne, zwłaszcza ze względu na przestrzeń. Taki salon mógłbym mieć. Numer 7 jest trochę bardziej wypoczynkowy, nie ma telewizora itp. dzięki czemu byłby to dobry kącik do regeneracji i czytania książek. Natomiast szklany sufit ze zdjęcia 8go 😀 Gdyby nie ta dziwna ściana, wszystko byłoby super.

  Odpowiedz
  • Polecamy zatem urządzić sobie dom z kilkoma salonami i codziennie spędzać czas w innym! 😉

   Odpowiedz
 2. malowalam farbą ceramiczną, magnatem ceramic, wydajna i przede wszystkim sprawdzona plamoodporna farba

  Odpowiedz
  • Zgadza się, bardzo dobra farba! 🙂

   Odpowiedz
 3. Mam kawowy onyks od Magnata, wygląda trochę inaczej niż na zdjęciu tutaj, ale świetny kolor. I bardzo dobrze zmywalna farba. Jak komuś spodoba się pierwszy rzut oka to z czystym sumieniem sama polecam.

  Odpowiedz
  • Z naszego doświadczenia wynika, że farby zawsze wyglądają troszkę inaczej w rzeczywistości. Tak czy owak, dzięki!

   Odpowiedz

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Content Solutions Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Pieszyckiej 5A (zwana dalej Content Solutions). Dane osobowe będą przetwarzane w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną na warunkach opisanych w regulaminie (nawiązania, ukształtowania treści, zmiany lub rozwiązania stosunku prawnego w ramach usług świadczonych w ramach serwisu) i w celach marketingowych Content Solutions (w przypadkach, gdy przepisy prawa dopuszczają przetwarzanie danych w tych celach bez zgody osoby, której dane dotyczą). W razie zaistnienia takiej konieczności dane mogą zostać udostępnione podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści dotyczących go danych oraz ich poprawiania. Ponadto - w przypadkach wymienionych w art. 23 ust. 1 pkt 4 i 5 ustawy o ochronie danych osobowych – użytkownikowi przysługuje prawo wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania danych ze względu na szczególną sytuację oraz prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych w przypadkach, gdy administrator danych zamierza je przetwarzać w celach marketingowych lub wobec przekazywania danych osobowych innemu administratorowi danych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Pin It on Pinterest