Piękne i oryginalne donice domowe – przegląd zdjęć


Rośliny to jedne z najpiękniejszych ozdób domowych, a jednocześnie ogniwo łączące świat natury nieożywionej z pełnymi energii i wyrywającymi się do aranżowania wnętrz ludźmi. Chcemy, by upiększały nie tylko nasze ogrody, ale również domy i mieszkania. Zanim jednak się tam znajdą, trzeba wybrać im odpowiednie naczynia – donice.

W sklepach znajdujących się blisko domu, owszem, znajdziemy doniczki, są one jednak zwykłe. Sympatycznie kolorowe, ale monotonne, bo produkowane masowo. Odwiedzając dziesiątkę sąsiadów, możecie mieć pewność, że znajdziecie je przynajmniej u dwóch. Stąd wniosek, że zdobyć je łatwo. Tylko czy naprawdę chcecie, by Wasze domy były powieleniem domów innych osób? Wcale nie musicie nadto się głowić, by uczynić je niepowtarzalnymi!

W niniejszym wpisie zaprezentowaliśmy Wam zestawienie najciekawszych doniczek. Możecie poszukać w internecie takich samych lub podobnych, a także spróbować wykonać je własnoręcznie. Miłego przeglądania i powodzenia. 🙂

Betonowa klasyka. Donice te są surowe, a także bardzo spokojne i stonowane, co wpływa na ich elegancję. Z racji neutralnych kolorów pasują do wielu różnych wnętrz. W przedstawionej przez autora zdjęcia kompozycji mieszczą w sobie roślinę zieloną, jednak my sądzimy, że z wielokolorowymi kwiatami będą wyglądać równie cudownie.

Doniczka zorganizowana w starym bucie to pomysł, który nigdy nie przestanie bawić nas i fascynować jednocześnie. Sądzimy, że to rewelacyjny pomysł na wykorzystanie starego obuwia oraz piękny przykład wnętrzarskiego recyklingu. Do posadzenia roślinki nada się nie tylko kalosz, ale również szpilka, trampek, balerina… co tylko chcecie. 🙂

Jeszcze trochę klasyki, tym razem drewnianej. Niniejsze doniczki, a w zasadzie to osłonki, zostały wykonane z pnia drzewa. Po szerokości można wnosić, że dość młodego. Z jednej strony szkoda, że je ścięto, z drugiej rozpacz wynagradza estetyka. Zresztą – kto wie – może drzewko samo złamało się podczas huraganu?

To jest hit i jeden z naszych ulubieńców. Zawieszone w ten sposób rośliny – zioła – są łatwo dostępne, wystawione na światło i wygodne do podlewania. Nie tylko ozdobią Waszą kuchnię, ale również umożliwią wprowadzenie do niej świeżego i zdrowego aromatu. No i będzie je można skubnąć, delektując się smakiem. Prawdziwe 3 w 1! 😉

Kosteczka, którą ozdobicie dom, ale również smutny zazwyczaj warsztat. Donica jest betonowa, z zewnątrz zaś wspiera ją czyste drewno. Połączenie dwóch bliskich naturze surowców posiada ogromną moc.

多肉的新家 #花盆 #多肉植物 #手捏 #金魚 #goldfish #fish #flowerpot #ceramic #succulent #handmade

A post shared by emay Chiang (@emaybowie15) on

Cokolwiek ma obrazować ta doniczka – bo na złotą rybkę nie wygląda 😉 – jest rewelacyjna. Bawi i rozczula jednocześnie. Czujecie to? Postawilibyście ją we własnym domu?

Metalowe pojemniki – miski, konewki, kubki itd. – są o tyle ciekawe, że w łatwy i szybki sposób można je „spersonalizować”. Idealnie komponują się z odręcznymi napisami wykonanymi czarnym markerem oraz bujną zieleniną wewnątrz. My proponujemy uczynić z nich zielnik i postawić w kuchni.

Siłą tej aranżacji jest nie tylko doniczka, ale również plecionka, która ją trzyma. Ramę, czyli metalowe serce, możecie powiesić w dowolnym miejscu domu – na ścianie, meblu, lampie, sprzęcie domowym – a następnie owinąć plecionką (makramą). W tak przygotowanym „gniazdku” umieszcza się doniczkę z rośliną. Nic piękniejszego. 🙂

Czy to jeszcze doniczki? W pewnym sensie tak. „Terraria dla roślin”. Zamiast piasku można wyłożyć je zwykłą ziemią i zasadzić kolorowe kwiaty. Przez otwór będzie dochodził tlen, przez przezroczyste ścianki zaś słońce. Do tego oryginalny kształt, który naprowadza użytkownika na pomysł postawienia doniczek w kuchni. Dla nas rewelacja! 🙂

Tego rodzaju doniczki możecie wykonać samodzielnie i mogą to być dowolne owoce czy warzywa. Ananasy wyglądają uroczo, ale równie cudnie zaprezentują się arbuzy, pomidory czy kiwi. Uwolnijcie swą wyobraźnię! 😀

My cute little flowerpot bunny. Make it yourself. Pattern in my shop (link in profile)

A post shared by Femke Vindevogel (@sweetamigurumidesign) on

Pozostajemy przy słodkościach. Autor tej kompozycji ubrał swoją doniczkę w „kostium” zajączka, dzięki czemu stała się idealna do pokoju dla dzieci. Ale nie tylko, wszak każdy ma w sobie odrobinę dziecka i lubi urocze ozdoby. Gdzie postawilibyście ją Wy?

Today. #descansogardens #gardenstore #sculpture #ceramics #flowerpot #plants #lacanadaflintridge

A post shared by Kay Hwangbo (@kay.hwangbo) on

To już propozycja do ogrodu. Kamienne donice w kształcie kobiecych głów, z których na podobieństwo włosów wyrastają bujne kwiaty. Każda ma inną fryzurę, a ogrodnik występuje w roli roślinnego fryzjera.

#plants #pot #flowerpot #herbs #cute #goodidea #frog #panda #dog #pig #animals #water #homedeco #nature #pots #

A post shared by Magdalena Anna (@majalena.ireland) on

Wracamy na moment do domu. Te zabawne doniczki są również funkcjonalne, ponieważ za sprawą miękkiego języka pobierają wodę z miseczki i odżywiają roślinę bez konieczności codziennego jej podlewania. Oszczędność czasu, na dodatek prześliczna.

Propozycja doniczkowo-stopowa, w której póki co znajduje się gąbka ze sztucznymi kwiatami, ale docelowo trafi tam ziemia z żywą rośliną. Ozdoba została wykonana drobiazgowo i z wielką starannością. Pasuje do jasnego salonu oraz sypialni. Do pokoju dziecka… odrobinę mniej. 😉

#flowerpot #plants #wc #garden

A post shared by Santa Goga (@santagoga) on

Bonus w naszym zestawieniu stanowi doniczka będąca… zepsutą toaletą! Zdecydują się na nią tylko odważni, i to raczej w ramach żartu. Mniej kontrowersyjnym rozwiązaniem będzie urządzenie ogródka w starej wannie.

Podobało Ci się nasze zestawienie?
Udostępnij je!

Piękne i oryginalne donice domowe – przegląd zdjęć
5 (100%) 3 votes

Podobne wpisy, które mogą Cię zainspirować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Content Solutions Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Pieszyckiej 5A (zwana dalej Content Solutions). Dane osobowe będą przetwarzane w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną na warunkach opisanych w regulaminie (nawiązania, ukształtowania treści, zmiany lub rozwiązania stosunku prawnego w ramach usług świadczonych w ramach serwisu) i w celach marketingowych Content Solutions (w przypadkach, gdy przepisy prawa dopuszczają przetwarzanie danych w tych celach bez zgody osoby, której dane dotyczą). W razie zaistnienia takiej konieczności dane mogą zostać udostępnione podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści dotyczących go danych oraz ich poprawiania. Ponadto - w przypadkach wymienionych w art. 23 ust. 1 pkt 4 i 5 ustawy o ochronie danych osobowych – użytkownikowi przysługuje prawo wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania danych ze względu na szczególną sytuację oraz prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych w przypadkach, gdy administrator danych zamierza je przetwarzać w celach marketingowych lub wobec przekazywania danych osobowych innemu administratorowi danych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Pin It on Pinterest